-
- 2432 x
-
https://torno.lv/xqu9vbX
Neskatoties uz gada laiku, katru vakaru mēs gultā saldi aizmiegam, ietinušies mīkstā, siltā sega. Pat ja ir ļoti karsts, mums ir kāda neizskaidrojama vajadzība sevi apklāt vismaz ar palagu, pretējā gadījumā nav iespējams aizmigt. Tātad, kāpēc, kad visi logi ir plaši atvērti, lai pazeminātu temperatūru telpā, mēs tik un tā ņemam un apsedzamies ar segu?
Šodien mēs pastāstīsim, kā gulēšana zem segas ietekmē cilvēku un kāpēc mēs nevaram iztikt bez apsegšanās.
Raksta turpinājums
GULĒŠANA ZEM SEGAS
Ir vairāki iemesli, kāpēc mums rodas steidzama vajadzība ietīties segā. Ja jums šķiet dīvaini, ka daži cilvēki guļ zem ziemas segas pat vasarā, tam ir izskaidrojums. Neatkarīgi no tā, vai tas ir pleds, plāns palags vai sega, mēs noteikti tajā ietīsimies. Kā izrādījās, šai rīcībai ir vairāk psiholoģisks iemesls nekā fizioloģisks.
Sega regulē ķermeņa temperatūru
Cilvēks ir siltasiņu būtne. Tas nozīmē, ka, pateicoties termoregulācijai, mēs esam siltumā. Dziļa miega fāzē mūsu kontrole pazūd, tāpēc, lai nenosaltu, mēs apsedzamies ar segu. Pārāk auksta telpa vai pārāk karsta, bet sega palīdzēs uzturēt vēlamo ķermeņa temperatūru.
Ērta temperatūra ir laba, veselīga miega ķīla. Ja istaba ir pārāk karsta vai vēsa, ķermenis darbosies pastiprinātā režīmā, lai uzturētu sevi siltu un mēs nevarēsim atslābināties, kā rezultātā mēs neizgulēsimies.
Ja jūs nevarat aizmigt, eksperti iesaka jums ieiet siltā dušā un uz nakti uzvilkt mīkstas zeķes, tas arī palīdzēs atpūsties un uzturēt kājas siltas, ja tās pastāvīgi sasalst.
Neatņemama rutīnas daļa
Kopš bērnības vecāki pirms gulētiešanas mūs apklāja ar segu. Apsegties ejot gulēt, ir viens no ikdienas ieradumiem, kas signalizē, ka ir pienācis laiks gulēt. Pat ja jums šķiet, ka jūs nevarēsiet iemigt, vienkārši ietinieties kā nākas segā.
Noņem nemieru
Viens no ķīmiskajiem elementiem, kas mums palīdz justies labi, ir serotonīns. Viņš ir atbildīgs par to, lai cilvēks justos mierīgs un laimīgs. Stresa apstākļos bieži moka bezmiegs. Apsedzoties ar segu, mēs nomierināmies un aizmiegam.
Tas notiek tāpēc, ka sega uz ķermeni izdara maigu spiedienu, it kā mūs apskaujot un ķermenī izdalās serotonīns. Tajā pašā laikā eksperti atzīmē, ka pārāk smaga sega var izraisīt kairinājumu un traucēt veselīgam miegam.
Pastiprina aizsargātības sajūtu
Visbiežākās bērnības bailes ir bailes no tumsas. Tad mēs slēpāmies zem segas no neredzamiem monstriem un jutāmies droši. Sega kļuva par patvērumu, kas palīdzēja mums aizmigt.
Liela nozīme ir tam, no kāda auduma šūta gultas veļa. Dabiski, elpojoši audumi, piemēram, lins, bambuss, kokvilna, zīds, ir vispiemērotākie ērtai gulēšanai pat karstā laikā. Bet kas palīdz jums mierīgi gulēt un katru rītu justies enerģiskiem un možiem?
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts