Kāpēc dažiem tā patīk nēsāt masku uz sejas

Advertisement
Advertisement

Dzīve sadalījās uz "pirms" un "pēc". Tā tas ir, laiks valkāt maskas. Ja atceraties, daudzi bija ļoti pret, viņi teica, tas ierobežo mūsu brīvību un daudz ko tamlīdzīgu. Bet pagāja vairāki mēneši un daudzi saprata, ka sejas maskai ir zināmas priekšrocības. Kopumā, saistībā ar to ir parādījies daudz jauna.

 


Mēs mēģinām noskaidrot, kāpēc cilvēki sāka dot priekšroku maskai un kāpēc tas kopumā varētu kļūt par sociālo tendenci. Ja tā jau nav kļuvusi. Mēs noteikti vēlamies uzzināt jūsu viedokli, un, protams, gaidām komentārus. Tagad pāriesim pie argumentiem.

Raksta turpinājums
Laiks nēsāt maskas

Viens no maniem biedriem nevar lepoties ar augstu socializāciju. Tāpēc viņš ierasti īsina vakarus mājās pie datora pilnīgā vienatnē. Viņš cenšas neiet uz veikalu, lai nesatiktu kādus paziņas, viņš vienmēr jūtas neveikli un dīvaini. Tāpēc viņš ar prieku ēdienu pasūta.
Tā notika, ka pirmās karantīnas laikā viņš zaudēja darbu bankā, bija spiests pieņemt ārštata darbu un meklēt jaunu darbu. Un, ja agrāk kādas tikšanās un intervijas viņam sagādāja stresu, tad ar masku uz sejas viņš pēkšņi saņēma tādu brīvības līmeni, kāds viņam vēl nekad nebija bijis.
Tagad viņam nav jādomā, ka kādā brīdī viņš neveikli pasmaida vai domā par to, vai viņa ūsas ir apgrieztas taisni. Turklāt maska ļauj viņam palikt neatpazīstamam publiskās vietās, no kurām viņš iepriekš centās izvairīties. Bet viss sākās ar tām pašām darba intervijām, kur viņš ieradās maskā. Cerams, ka pēc pandēmijas beigām tās kļūs par modes lietu.
Laiks valkāt maskas

Mēs varam viņu nomierināt, jo, piemēram, Ķīnā cilvēki valkā maskas, neatkarīgi no epidemioloģiskās situācijas. Visticamāk, tas pats arī mūs sagaida. Arī plusi ir acīmredzami. Minēsim kaut vai pastāvīgu vajadzību izskatīties labi. Daudziem tas nav vissvarīgākais uzdevums.

Valkājot masku, var neskūties, nekrāsot lūpas un nepūderēt vaigus. Turklāt maska slēpj reālas emocijas, un tā burtiski ir atpestīšana, teiksim, viesmīļiem. Jo viņiem vienmēr jāsmaida neatkarīgi no tā, kas notiek. Pat ja klients ir “nepareizs”.
Psihologi to izskaidro šādā veidā. Valkājot masku, cilvēks var atpūsties un nejust kompleksus par savu izskatu. Tāpēc sava veida maskēta anonimitāte rada drošības sajūtu. Faktiski vizuālais kontakts tagad ir izlīdzināts, tagad jūs var piesaistīt tikai acis.
Kā dzīvot tālāk

Tomēr lielākā daļa maskas valkāšanas joprojām ir kaitinoša: brilles no tās var aizsvīst, ādu var kairināt, kāds, gluži pretēji, baidās neatpazīt paziņas vai draugus. Neskatoties uz acīmredzamajām priekšrocībām intravertiem, citi cilvēki joprojām vēlētos redzēt sejas izteiksmes, kurām dialogā var būt ekskluzīva loma.

Turklāt saziņa ar citiem var radīt gandarījuma sajūtu, padarīt cilvēkus laimīgākus. Pat intravertus, kaut arī viņiem šķiet, ka saziņa tikai nogurdina un rada stresu. Vienā vai otrā veidā, bet socializācija ir neizbēgama un agrāk vai vēlāk šī barjera būs jāpārvar. Bet, ar masku vai bez tās, tas jau ir laika jautājums.
Masku valkāšanas laiku, iespējams, var saukt par sava veida pāreju uz anonimitāti. Tagad ielās mēs slēpsim sejas, bet sociālajos tīklos izskatīsimies lieliski. Acīmredzot šāda nākotne mūs gaida. Un paldies, ka palikāt kopā ar mums!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024