-
- 7450 x
-
https://torno.lv/xJNXal0
Fiziska neuzticība tiek uzskatīta par cilvēka vienu no šausmīgākām rīcībām. Taču gadās arī tā, ka domas par citu cilvēku ievaino stiprāk nekā gadījuma intriga no malas. Lai kāda būtu neuzticība, cilvēkiem ir grūti pārdzīvot nodevības sāpes un tikt galā ar postošām emocijām pat pēc daudziem gadiem. Mīļotā cilvēka neuzticība ietekmē psihi un grauj ticību cilvēkiem principā.
Raksta turpinājums
Pēc aptaujas rezultātiem, apmēram 76% vīriešu uzskata, ka neuzticība – tas ir slikti, tāds pats viedoklis ir 84% sievietēm. Mēs piedāvājam tavai uzmanībai interesantu faktu apkopojumu par neuzticību, kas tev palīdzēs labāk izprast šo parādību.
Mīļotā cilvēka nodevība
1. Cilvēki parasti krāpj ar kādu no paziņām
Ne vienmēr attiecībās ”trešais liekais” ir gadījuma cilvēks. Statistika rāda, ka 60% neuzticības gadījumu notiek ar darba kolēģiem. Tāpēc centies, lai tava emocionālā saikne ar partneru būtu stiprāka par simpātijām pret kādu no kolēģiem. To veicina kopīgi mērķi, kopīgas rūpes par bērniem, iešana gulēt vienā un tajā pašā laikā un apskāvieni pirms aizmigšanas.
2. Neuzticīgie visbiežāk nemeklē nevienu no malas
Ja vīrietis vai sieviete ”iet pa kreisi”, tas nebūt nenozīmē, ka viņi ir neapmierināti ar savām attiecībām. Romāns var sākties arī tam, kuru viss apmierina esošajās attiecībās. Nevainīgs flirts var kļūt par ko vairāk pilnīgi negaidīti neuzticīgam cilvēkam. Pat laimīga laulība negarantē to, ka partneri nekrāps viens otru.
Apmēram 52% neuzticīgu vīru neuzskatīja savu laulību par neveiksmīgu, tāpat kā 34% neuzticīgu sievu.
3. Visi cilvēki mīlestību saprot dažādi
Katram ir savi priekšstati par mīlestību. Attiecības parasti attīstās tā: sākumā tu jūti pret cilvēku stipru fizisku tieksmi, pēc tam rodas romantiskas jūtas un vēlēšanās cilvēku iepazīt tuvāk, kas kļūst par pieķeršanos. Taču mēdz būt arī tā, ka viens cilvēks izraisa stipru seksuālu tieksmi, bet otrs – dziļas simpātijas un tuvības jūtas.
4. Neuzticības iemesli – seksuālo vēlmju noklusēšana
Vienveidība un garlaicība gultā – lūk, iemesli, kāpēc partneri var meklēt apmierinājumu ārpus attiecībām. Diemžēl, ļoti maz vīriešu un sieviešu dalās viens ar otru par savām intīmām vēlmēm. Vairākumam vīriešiem pat līdz šim laikam nav ne mazākās saprašanas par sievietes seksualitātes niansēm, apmierinoties ar nepatiesu informāciju no filmām pieaugušajiem.
Тikai atklātas sarunas bez kautrēšanās tev palīdzēs labāk iepazīt savu partneri un gūt maksimālu baudu no tuvības.
5. Pat pēc sānsoļa partneri paliek kopā
Droši vien tu esi saticis pārus, kuri saglabājuši attiecības, neskatoties uz to, ka kāds no partneriem izrādījies neuzticīgs. Tas notiek tāpēc, ka cilvēki tik ļoti pierod viens pie otra, ka viņus biedē pat pati doma par šķiršanos. Reizēm stipri mīloša pusīte ļauj otrai pusītei būt neuzticīgai, lai tikai tā būtu laimīga.
Neuzticība tādiem pāriem ir tikai dzīves posms, pēc kura viņi turpina palikt kopā, it kā nekas nebūtu noticis.
6. Poligāmija – tas ir mīts
Zinātnieki izkliedēja mītu par to, ka cilvēkam pēc savas dabas ir tieksme pēc gadījuma sakariem. Šo teoriju vīriešiem ļoti patīk izmantot ļaunprātīgi, sak, viņi ir nepiesātināmi tēviņi, bet sievietes – mājas pavarda sargātājas. Īstenībā evolūcijas procesā mūsu senči nonākuši pie tāda attiecību varianta, kad vīrietim ir izdevīgāk regulēt savu gēnu nodošanu, personīgi pieskatot pēcnācējus.
Cilvēkiem raksturīga sērijveida monogāmija – apprecējās, padzīvoja dažus gadus un izšķīrās. Mēs patiesi iemīlamies vairākas reizes dzīvē. Kamēr pārim ir stipru jūtu periods, var izaudzināt pēcnācējus un pēc tam sākt meklēt ērtāku cilvēku.
7. Nekopts ķermenis
Nepievērsim acis uz patiesību – bez laba seksa attiecības ilgi nepastāv. Bet laba seksa ķīla ir pievilcīgs ķermenis. Sievietes bieži sūdzas, ka viņu vīri atsakās iet dušā katru dienu, nomainīt veļu, apmeklēt stomatologu. Ja tavs partneris neievēro higiēnas noteikumus, neseko savai fiziskai veselībai, tad tas tevi atgrūdīs, lai cik labs cilvēks viņš nebūtu.
8. Cilvēkiem ar zemu pašvērtējumu lielāka nosliece būt neuzticīgiem
Sociālu pētījumu laikā 57% aptaujāto atzina pašpārliecības trūkumu kā iemeslu neuzticībai. Tādiem cilvēkiem nepieciešamība zināt, ka viņi ir seksuāli un spēj kādam patikt. Kompleksu pārņemtas sievietes un vīrieši meklē apstiprinājumu savai pievilcībai, izveidojot sakarus ārpus ģimenes.
9. Garīga tuvuma trūkums
Bez dzimumsakaru vajadzības, mums nepieciešama arī garīga tuvība ar mīļoto cilvēku. Psihologi atzīmē, ka attiecībās gādības, uzmanības un komforta trūkums liek daudziem partneriem meklēt vajadzīgo emociju avotu no malas. Kā attiecības nav iespējamas bez laba seksa, tieši tāpat nav iespējams tās nodibināt bez gatavības ieklausīties vienam otrā..
10. Sociālie tīkli palielinājuši neuzticības gadījumu skaitu
Emocionāla un seksuāla pieķeršanās var rasties sarakstes laikā ar pretēja dzimuma cilvēku sociālos tīklos. Tas nereti noved pie šķiršanās, jo vairākums cilvēku tādu saraksti uzskata par neuzticību.
Internets piedāvā daudzas iespējas salīdzināt savu partneru ar citiem cilvēkiem, pamatojoties uz video un fotogrāfijām. Cilvēciskās jūtas ir ļoti nepastāvīgas un ir viegli likt cilvēkam uzķerties uz tā, par ko viņš sapņo, bet nekad nesaņems. Ar sociālo tīklu rašanos kļuvis daudz vienkāršāk kļūt neuzticīgam, bet atklāt krāpnieku arī kļuvis krietni vienkāršāk.
11. Тas, ko uzskata par neuzticību vienās attiecībās, tāds nav citās
Neuzticībai arī var būt dažādi kritēriji. Vieni pāri par neuzticību uzskata tikai fizisku aktu starp vīrieti un sievieti. Bet citi savam partnerim nepiedos ne mazāko simpātiju vai skūpstu ar citu. Labāk jau iepriekš noteikt konkrētas robežas attiecībās, citādi agrāk vai vēlāk situācija nebūs kontrolējama.
Interesanti, ka ap 50% vīriešu apgalvo, ka piedotu savai pusītei neuzticību ar tāda paša dzimuma personu (tas ir, ar sievieti), bet tikai 22% piedotu sānsoli ar vīrieti.
12. Emocionālā neuzticība – sliktāka par fizisko
Ļoti bieži tāda sakara bīstamība netiek pienācīgi novērtēta, jo nekā slikta tajā neredz. Patiesībā emocionāla neuzticība ne mazāk bīstama par fizisko. Tas nozīmē, ka tavs partneris, izņemot tevi, ir kādam kļuvis tuvāks. Piedevām viņu ir grūti apvainot netiklībā, jo viņš visu noliedz un atsaucās uz draudzību.
Emocionāla neuzticība var sākties kā draudzība, bet pēc tam kļūst par fizisku sakaru un var izvērsties par pilnvērtīgu attiecību sākumu. Draudzējies ar cilvēkiem, kuri tevi un tavu partneru zin kā pāri. Izvairies no tiem, kuriem neuzticība ir uzvedības norma.
13. Veids pārtraukt attiecības
Tā vietā, lai izbeigtu neveiksmīgas attiecības, cilvēkiem reizēm vieglāk nodoties izlaidībai. Tas nav labākais veids, jo no tā cieš cilvēks, ar kuru tevi kādreiz saistīja sirsnīgas attiecības. Tāda rīcība diezin vai veicina laimīgu savienību ar jaunu partneri. Kā likums, cilvēki, kuri kļuva neuzticīgi savam partnerim, lai varētu aiziet, nav ilgi kopā ar tiem, kas visu laiku viņiem atgādina par viņu nelietību.
Attiecības – tas nav mūža ieslodzījums cietumā. Tu vari tajās atrasties līdz tam laikam, kamēr saņem to, ko vēlies. Reizēm mēģinājumi saglabāt ģimeni par katru cenu nav tas labākais variants.
Vīrieša vai sievietes nodevību var mēģināt piedot un ar to samierināties, bet vai ir vērts?
Mūsu mūžīgās nepastāvības pasaulē tas, kas šodien ir taisnīgi, var būt kļūdaini rīt. Hormoni nomierināsies, skaistums novītīs un būs vēlēšanās novecot kopā ar kādu, kurš ir tuvs un mīlēts.
Bet, kas ir neuzticība tavā skatījumā? Kā domā, vai cilvēks var palikt uzticīgs visu mūžu pat domās? Padalies ar savu viedokli komentāros.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts