Kāpēc, cepot šašliku, ogles nedrīkst laistīt ar ūdeni un kāpēc tās jāapkaisa ar sāli

Advertisement
Advertisement

No šašlika cepšanas kvalitātes ir tieši atkarīga tā garša. Tāpēc ir jāprot ne tikai izvēlēties pareizo gaļu vai to marinēt, bet arī gatavot tā, lai nesabojātu ēdienu. Pretējā gadījumā nesanāks iepriecināt tuviniekus ar sulīgu un maigu gaļu. Tāpēc šodien mēs jums pastāstīsim, kā pareizi cept šašliku. Patiešām, šajā jautājumā ir daudz smalkumu.

Raksta turpinājums
KĀ PAREIZI CEPT ŠAŠLIKU

Sākumā atzīmēsim, ka tradicionāli šašliks tiek gatavots no jēra gaļas. Bet šai gaļai ir specifiska smarža, kas ne visiem patīk. Mums vistas šašliks pat ir vairāk pieprasīts. Bet īpaši populāra ir cūkgaļa. Un sulīgam šašlikam eksperti iesaka cūkas kakla daļu.
Kā marinēt šašliku, mēs jau vairākkārt esam stāstījuši iepriekš.

Runājot par pašu cepšanu, vispirms gaļu vajadzētu izņemt no ledusskapja, lai tā sasiltu līdz istabas temperatūrai. Tāpēc paņemiet to iepriekš, dažas stundas pirms gatavošanas.

Pirmkārt, eksperti iesaka no gaļas noņemt sīpolus, garšvielas un garšaugus. Šīs sastāvdaļas cepot būs pirmās, kas sadegs, tas gaļu padarīs rūgtenu.
Gaļai jābūt sausai. Ja tā ir mitra, tad pirmo laiku uz grila gaļa netiks cepta, bet vienkārši sautēta. Tas vissliktākajā veidā ietekmēs ēdiena garšu. Ideālā gadījumā, ja pirms cepšanas ar papīra dvieli var noņemt lieko mitrumu. Vai arī gaļu var ievietot caurdurī tūlīt pēc izņemšanas no ledusskapja.

Ir svarīgi izvēlēties pareizo malku. Tātad, skujkoki nekādā gadījumā nav derīgi, jo, sadedzinot tie izdala darvu, kas iesūksies arī gaļā. Ir labi ņemt ozola, liepas vai bērza zarus, bet vēl labāk - visus augļu kokus, piemēram, bumbierus, ābeles vai ķiršus. Malkai jābūt sausai, bet smalkai, lai tā ātrāk izdegtu.
Сik ilgi šašliks jācep

Šašliku vajadzētu karsēt virs gailējošām oglēm. Gatavošanu var sākt, kad ogles pārklājas ar baltu plēksni. Aptuvenais cepšanas laiks ir 15–25 minūtes. Daudz kas ir atkarīgs no oglēm un gaļas gabalu lieluma, kā arī no attāluma starp oglēm un iesmiem, un pat no laikapstākļiem, jo vasarā gaļa izcepas ātrāk.
“Cepšanas laikā, kad tauki pil lejā, ogles sāk degt. Bet laistīt tos, kā tas parasti tiek darīts, ir nepareizi, jo ūdens nodzēš ogles un samazina siltumu. Daudz pareizāk un saprātīgāk ir apkaisīt ogles ar sāli. Jūs varat izmantot smalko vai rupjo, tas nav tik svarīgi. Sāls neļaus pilošiem taukiem iedegt ogles, ” - pārliecināts Kaukāza restorāna šefpavārs.
Protams, visi ir pārliecināti, ka tieši viņa šašliku cepšanas metode ir vispareizākā, taču tā ir arī labāk. Pateicoties visāda veida knifu daudzveidībai, mēs katru reizi esam pārsteigti, garšojot ierastos ēdienus. Vai tad ne tā?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024