-
- 7478 x
-
https://torno.lv/x7wyl81
Holivudā bieži vien pārspīlē, cenšoties parādīt amerikāņu īstenību gandrīz vai kā sapni. Ja notikumi nenotiek debesskrāpju rajonā, tad tie vienmēr ir kārtīgu vienādu mājiņu rindas ar tīriem pagalmiem un bez jebkādiem žogiem.
Un šajā gadījumā attēls pilnībā atbilst realitātei. Lai gan mūsu cilvēkam nav skaidrs, kā var nenožogot personīgo māju; jo augstāks, jo labāk. ASV ir ļoti atšķirīgs viedoklis, par ko mēs pastāstīsim.
Raksta turpinājums
Pirmkārt, jāsaprot atšķirība mentalitātē. Savienotajās Valstīs jēdzienam “privātīpašums” ir liels svars un tas tiek uzskatīts ne mazāk svarīgāks par personisko telpu. Katrs pilsonis zina, ka viņa īpašumu aizsargā valsts, bet, nepieciešamības gadījumā, arī viņš pats ir tiesīgs to aizstāvēt.
Bet tā ir tikai maza detaļa. Amerikas pilsētas sastāv no rajoniem, kas tiek iedalītas pēc ģimeņu ienākuma, kas tajos dzīvo. Būvētāji veido rajonus no desmitiem vienādu gabalu, kas tiek pārdoti par noteiktu cenu, kas ir pieejama noteiktam sociālajam slānim.
Katrā šādā rajonā ir sava regulācija. Ievācoties jaunajā mājā, tu paraksti vairākus līgumus, kas stingri nosaka, kā tavs īpašums izskatīsies. Dažreiz nonāk līdz absurdam, piemēram, precīzi norādīts zāliena augstums.
Visus šos ierobežojumus nosaka paši iedzīvotāji kopsapulcēs. Tā var aizliegt būvēt žogus vai noteikt to maksimālo augstumu, māju krāsu, kurā pusē uzstādīt gaisa kondicionētāju un tā tālāk. Tas viss tiek darīts, lai rajons izskatītos pievilcīgs un nekustamā īpašuma cena tur nekristos.
Ir arī komunālo dienestu prasības, kuras var pārbaudīt skaitītājus, netraucējot saimniekus. Tāpat žogi traucē policijas, ugunsdzēsēju un mediķu darbam, viņiem vienmēr jābūt brīvai pieejai mājai.
Protams, ir rajoni, kur žogi ir uzstādīti, viss ir atkarīgs no nekustamā īpašuma cenas un tur dzīvojošajiem cilvēkiem. Bet ir vieta, kur žogi ir visiem, - pagalms. Tur tiek organizētas ģimenes izklaides, žāvēta veļa un notiek citas privātās lietas.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts