-
- 3347 x
-
https://torno.lv/xA9AHbd
Ķīna - nozīmīgāko civilizācijas izgudrojumu dzimtene: papīrs, kompass, šaujampulveris un grāmatu drukāšana, kā arī daudzi citi. Arī mūsdienīgie ķīniešu izgudrojumi izbrīna, bet savādāk.
Ar ķīniešu viltojumiem mēs visi saskaramies katru dienu. Bet meistari, kas gatavoja firmas zīmes, gāja vēl tālāk - viņi sāka viltot pārtiku.
Raksta turpinājums
Produkti no Ķīnas
Un pārtikai, kas nav viltota, tiek dots ”preču” izskats: to krāso, vasko, injicē dažādus preparātus, dzirdina ar hormoniem un ķimikālijām.
Viens no ķīniešu pārtikas nozarē strādājošajiem uzņēma šokējošus kadrus, kā negatavi augļi pārvēršas par gataviem ar krāsas palīdzību.
Video sākumā mēs redzam sievieti ar zemeņu kastīti. Tās ir gandrīz zaļas. Pārdevēja viņas aplaista ar ķīmiskām vielām, un ogas acu priekšā sāk sārtoties. Ir skaidrs, ka no šādas zemenes labuma veselībai nebūs.
Ķīna ir lielākais pārtikas produktu piegādātājs, kas importē produktus uz daudzām pasaules valstīm. Tomēr daudzi produkti var nopietni kaitēt cilvēka veselībai, tādēļ tie jāiekļauj melnajā sarakstā.
Visbiežāk Ķīnā vilto rīsus. Korejas laikraksts The Korea Times noskaidroja, ka šādi rīsi ir ražoti no plastmasas un kartupeļu cietes. Un, lai šādiem ”rīsiem” būtu reāla smarža, tos apstrādā ar tvaiku ar mākslīgo aromātu!
Lai atšķirtu plastmasas rīsus no īstiem rīsiem, palīdzēs samērā vienkārši testi. Plastmasas rīsi ūdenī peldēs. Ugunī tiek degs un radīs asu ķīmisku smaku.
Kopš 2003. gada Ķīnas viltotāji ir sākuši atņemt darbu vistām: viņi iemācījušies viltot vistu olas.
Šādu ”olu” apvalks izgatavots no kalcija karbonāta, baltums - no cietes, gumijas un celulozes koagulanta, bet dzeltenuma vietā pievieno pārtikas krāsvielas.
Vistas olu viltošana ir rentabls pagrīdes bizness Ķīnā. Galu galā to izmaksas nepārsniedz 25% no īsto olu izmaksām.
Pirms dažiem gadiem Ķīnā tika atrasti viltoti zaļie zirnīši. Saskaņā ar plašsaziņas līdzekļu ziņojumiem, zirņi ēdiena gatavošanas laikā nekļuva mīksti un neparasti zaļā krāsā iekrāsoja ūdeni.
Kā izrādījās, tad viltus zirnīši tika gatavoti no sojas pupām, pievienojot zaļo krāsu un nātrija metabisulfitu (ķimikālija, kas tiek izmantota kā balinātājs).
Šis krāsviela ir aizliegta pārtikas rūpniecībā. Ir zināms, ka tās izmantošana pārtikā izraisa vēža attīstību, un kavē organisma dabisko spēju absorbēt kalciju.
Un tas ir tikai daļa no tā, kas ir viltots Ķīnā. Tāpēc, ejot iegādāties produktus, uzmanīgi pārbaudiet informāciju uz etiķetes. Pērkot viltotus produktus, jūs riskējat ne tikai ar savu veselību, bet arī ar jūsu mīļoto cilvēku veselību.
Sargieties no ķīniešu ķiplokiem! Statistika saka, ka Ķīnas ķiploki šodien aizņem 80% no kopējā produktu skaita, kas tiek piegādāti lielveikaliem. Mēs citā reizē pastāstīsim, kā atšķirt tos no vietējiem.
Tā gadās, ka no pirmā acu uzmetiena visnekaitīgākais produkts ir ne tikai kaitīgs, bet burtiski arī nāvējošs!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts