-
- 4267 x
-
https://torno.lv/R1Q2zHx
Kondicionieru parādīšanās ļoti stipri atviegloja mūsu dzīvi. Tam pat ir izdevies ierindoties neaizvietojamu lietu sarakstā, jo karstās dienās ar to mums krietni labāk dzīvojas. Bet, ja tu domā, ka kondicionieri - pilnīgi nekaitīga lieta, tad tu šajā jautājumā nedaudz maldies.
Raksta turpinājums
Mēs tev pastāstīsim, kāpēc pastāvīgs darbs telpā ar kondicionieri var būt bīstams veselībai.
Kā darbojas kondicionieris
Kondicionieris – brīnišķīgs tehnikas brīnums, kas palīdz glābties no karstuma vasarā un sasildīties ziemas aukstumā. Diemžēl, šim lieliskajam izgudrojumam ir daudzi blakusefekti, kas kaitē cilvēka veselībai, par kuriem tu varēji nezināt.
1. Atūdeņošanās
Tas ir zināms fakts – dehidratācijas ātrums ir daudz lielāks, ja cilvēks atrodas istabā ar kondicionieri. Pats par sevi kondicionieris pazemina telpas mitrumu, kas nav uzreiz pamanāms.
Оrganisms sāk zaudēt ūdeni, temperatūra ir samērā zema un ūdeni dzert nemaz negribas. Ja tu strādā telpā ar kondicionieri – uzmanīgi seko lietojamā šķidruma daudzumam.
2. Galvassāpes
Vēl viens nepatīkams efekts no kondicionētā gaisa. Viens no galvassāpju un migrēnas iemesliem – organisma atūdeņošanās.
3. Problēmas ar elpošanas sistēmu
Ofisa darbinieki ļoti bieži sūdzās par pastāvīgiem respiratoriem simptomiem: deguna aizlikums, sausums kaklā un degunā un pat rinīts. Pētījumi parāda, ka 28% cilvēku, kuri strādā telpās ar kondicionieri, slimo ar rinītu. Toties starp cilvēkiem, kuri strādā ventilējamās telpās, šis cipars sastāda tikai 5%.
4. Miegainība
Kondicioniera galvenais uzdevums mājās vai darbā – atdzesēt gaisu un tevi uzmundrināt. Tikai efekts var būt pilnīgi pretējs. Ir pierādīts, ka cilvēki, kuri strādā kondicionējamās telpās, biežāk sūdzās par miegainību.
5. Ādas nieze un sausums
Vai kondicionieris ir kaitīgs ādai? Un vēl kā! Pārmērīga gaisa kondicionēšana apvienojumā ar saules stariem var izprovocēt niezi un pārkaltēt ādu. Ir pienācīgi jārūpējas par pastāvīgu ādas mitināšanu, īpaši vasaras laikā.
6. Astma un alerģija
Apšaubāmi, ka kondicionieris varēja kļūt par šo slimību rašanās iemeslu, bet pasliktināt situāciju - pilnīgi iespējams. No vienas puses, kondicionieris var aizsargāt cilvēkus, kuri ir jūtīgi pret putekšņiem vai putekļiem, bet daži cilvēki sūdzās, ka alerģijas simptomi pastiprinās.
7. Acu sausums
Pārāk sausā gaisa dēļ var rasties acu sausums un iekaisums, arī to apsārtums un redzes pasliktināšanās.
8. Saaukstēšanās un infekcijas
Tā kā kondicionēts gaiss pārkaltē deguna ejas, tas var radīt gļotādas iekaisumu. Tādā veidā tavs organisms kļūst ievainojams un saķert vīrusus un infekcijas ir krietni vienkāršāk.
Redakcijas padoms
Kondicionētais gaiss tiešām var būt bīstams mūsu organismam, taču diezin vai izdosies pilnīgi atbrīvoties no iekštelpu kondicionieriem. Tie taču ir ērtas ierīces un pat ļoti noderīgas dažos gadījumos. Lai pasargātu sevi no šī tehnikas brīnuma postošās ietekmes, jāievēro daži vienkārši noteikumi.
Pacentieties nesēdēt zem tiešas gaisa plūsmas, tas palīdzēs izvairīties no respiratorām slimībām. Tāpat centies valkāt drēbes no dabiskiem audumiem, kas labi uzsūc mitrumu. Tas pasargās muguras un kakla muskuļus no iekaisuma.
Pirms ofisa pamešanas, atslēdz kondicionieri un pagaidi, kamēr temperatūra pakāpeniski pacelsies līdz āra temperatūrai. Tā organismam būs vienkāršāk adaptēties un nebūs straujas temperatūras maiņas. Un vēl seko lietojamā šķidruma daudzumam, lai izvairītos no atūdeņošanās.
Ja ievērot šos pāris vienkāršos noteikumus, var izvairīties no nepatīkamām sekām, bet kondicionieris dos vairāk labuma nekā ļaunuma.
Bet tu esi sastapies ar šiem blakusefektiem? Dalies ar mums komentāros!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts