Kaķu mīlestība: kā saprast, ka mīlulis dievina savu saimnieku

Advertisement
Advertisement

Mīlošs saimnieks neko nežēlo savam mājdzīvniekam. Viņš pērk viņam labākos ēdienus un ļauj daudz vairāk, nekā atļauts.Kāpēc pūkainais nerātnis izlec no rokām, kad prāts aptumšo spēcīgu vēlmi viņu samīļot? Dažreiz ļoti gribas izjust pateicību no mīluļa par aprūpi.


Kaķu dzimtas pārstāvji mīl savus saimniekus, bet izrāda savu pieķeršanos mazāk acīmredzamākiem veidiem nekā, piemēram, tie paši suņi. Aicinām pievērst uzmanību murrātāju uzvedībai. Varbūt viņš pastāvīgi demonstrē savu simpātiju, bet īpašnieks to neredz.

Raksta turpinājums
Mīdās ar ķepām

Mīdīšanās, pārmaiņus ar ķepām un nagu izlaišana ir viena no patiesākajām mīlas izpausmēm. Šis mīļais paradums ņem savu sākumu no agras murrātāja bērnības, kad viņš, būdams mazulis, masēja mammas vēderiņu piena izstrādes stimulēšanai. Mīdīšanās ar ķepām nozīmē, ka pūkainis jūtas drošībā un viņam ar saimnieku ir tikpat labi, kā tas bija ar mammu.
Sagaida pie durvīm

Ja, atgriežoties mājās, kaķis skrien pretī, tad līksmi beržas ap tevi un murrā, bet reizēm pat neviļus sāk ņaudēt, - tā ir zīme, ka ūsainais draugs ļoti ilgojies pēc sava saimnieka un grib saņemt uzmanības un mīlestības devu. Bet, ja kaķēns vēl staigā pa pēdām, tad viņš baidās, ka saimnieks atkal aizies, tāpēc viņš vairs nevēlas saimnieku atstāt.
Pagriež muguru

Nevajag apvainoties uz kaķi, ja viņš pagriežas pret saimnieku ar muguru. Daudzi kļūdaini uzskata, ka kaķi šādā veidā demonstrē savu nicinājumu, bet patiesībā viss ir tieši otrādi. Tas nozīmē, ka astainais draugs jūtas cilvēka klātbūtnē pilnīgā drošībā. Un, ja pūkainis vēl paceļ asti, piedāvājot sevi paostīt, tā ir godbijības un uzticības zīme.
Rāda savu vēderu

Vēders ir kaķim visneaizsargātākā un ievainojamākā vieta. Tāpēc, ja pūkainis apguļas uz muguras un sāk velties no viena sāna uz otru, tas nozīmē, ka viņš uzticas saimniekam un grib pievērst sev uzmanību. Kad mīlulis rāda savu vēderu, ļaujot noglaudīt punci, turklāt, apmierināts murrā, tā ir acīmredzamas patiesas mīlestības un dziļas pieķeršanās pazīme.
Ļauj pieskarties astei

Vēl viena svarīga kaķa ķermeņa daļa, ko viņa cenšas aizsargāt, ir aste. Murrātāji diezgan reti demonstrē cilvēkam ķermeņa aizmugurējo daļu, ļaujot pieskarties astei. Acīmredzot, ja paķertu dzīvnieku aiz astes, tas nevar aizbēgt, tāpēc ar svešiem dzīvniekiem labāk neriskēt, pretējā gadījumā var nokļūt nepatikšanās.
Maigi kož

Kaķu kodiens ne vienmēr ir naidīgs. Bieži kaķi demonstrē savu mīlestību spēļu laikā, turklāt kaķis var viegli sažņaugt roku ar zobiem un pat skrāpēties. Ja murrātājs ir atslābis, viņš pārgriežas uz muguras, maigi iekož un labsajūtā murrā, tad viņš pieņem saimnieku par savējo. Bet, ja kaķēns sāk stipri saskrāpēties un spārdīt ar kājām, tad tā jau ir agresijas izpausme.
Atnes dāvanas

Nevajag aizmirst, ka kaķi ir mednieki. Ja saimnieks atrod gultā putniņu vai peli, tas nozīmē, ka astainais mīlulis demonstrē savu mīlestību un pateicību par uzmanību un rūpēm. Nekādā gadījumā nedrīkst lamāt murrātāju par viņa rīcību, citādi viņš var apvainoties.
Ilgstoši skatās

Dabā kaķi nav ilgstošas redzes kontaktu piekritēji un bieži to uztver kā draudus. Taču ar saimnieku šāds saziņas veids apzīmē absolūtu uzticību cilvēkam. Bet, ja kaķēns nesteidzīgi mirkšķina un samiedz acis, tad var nešaubīties, ka kaķis ir sajūsmā par savu saimnieku un dāvina savdabīgu “kaķu skūpstu”. Protams, tā ir augstākā mīlestības izpausme.
Tomēr jāņem vērā fakts, ka katram dzīvniekam piemīt savs unikāls temperaments un raksturs. Iespējams, murrāšana demonstrē simpātiju pilnīgi retā un fenomenālā veidā. Kam gan ne saimniekam saprast savu mīlulīti no pusmurrājiena?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024