-
- 1886 x
-
https://torno.lv/xavWSwd
Daudzu pieaugušo problēmu saknes meklējamas bērnībā. Kaut kur vecāki bija pārāk skarbi, kaut kur viņi noteica bērnam stulbus noteikumus, kaut kur viņi arī pasargāja viņu no briesmām. Bet it visā ir vajadzīgs līdzsvars un arī izglītībā. Tāpēc pat dažas bērna kaprīzes vecākiem nevajadzētu nomākt, bet gan iedrošināt.
Un šodien mēs pastāstīsim, kāpēc mīlošām māmiņām un tētiem vienkārši ir pienākums atļaut kaut kādas kaitīgas lietas saviem bērniem. Tas ļaus jums atrast to pašu zelta vidusceļu, lai bērnam piešķirtu pietiekami daudz brīvības, taču tajā pašā laikā ir saprātīgi ierobežot no tā, kas viņam nedos labumu.
Raksta turpinājums
BĒRNA KAPRĪZES
Tātad, kādas bērna kaprīzes nevajadzētu aizliegt, lai viņa atmiņā nepaliktu kā diktators? Galu galā visi vēlas būt savam bērnam ne tikai audzinātājs, bet arī draugs, kuru viņš vienmēr atcerēsies ar siltumu.
1. Kaitīgu produktu ēšana
Bērni dievina ne tikai saldumus, bet arī visus šos nesaprotamos čipsus un uzkodas, pēc kurām jāmazgā rokas ar ziepēm un ūdeni, lai nenotraipītu visu apkārtējo. Un, aizliedzot šādu ēdienu, vecāki to padara tikai vēlamāku. Jo viss aizliegtais ir divtik saldāks.
Tāpēc ir vēl labāk, ja mamma un tētis paši iegādājas tos pašus čipus. Bērns sapratīs, ka mājās viņš var ēst ne tikai to, ko viņa māte gatavo, bet arī to, ko viņš pats vēlas. Un tāpēc, slepeni no vecākiem, viņš neēdīs šokolādes vai čipsus. Kāpēc, ja to var izdarīt atklāti.
2. Izšķērdība
Mēs runājam par kabatas naudu, kas bērnam jāiemācās pārvaldīt pašam. Un, ja jūs dodat naudu, tad bērns kļūst par tās likumīgo īpašnieku un viņam ir tiesības tērēt pēc saviem ieskatiem. It īpaši, ja tā ir nauda, ko bērns nopelnīja par labām atzīmēm skolā vai paveiktajiem mājas darbiem.
Pat ja bērns tērē naudu blēņām, viņš pats vēlāk to nožēlos. Un tas ir labi. Galu galā tikai tādā veidā viņš iemācīsies kontrolēt savas vēlmes un izdevumus. Tikai šādā veidā viņš iemācīsies plānot savu budžetu.
3. Nevīžība
Bērna aktivitāte un zinātkāre, ar kuru viņš apgūst pasauli, liek viņam uzreiz aizmirst, ka viņš valkā jaunas bikses vai jaku. Šajā brīdī viņam ir vienalga, kāda zīmola jakā viņš tagad guļ uz zāles. Nesteidzieties rāt bērnu. Labāk ir kopīgi izlemt, kuras drēbes viņa garderobē būs pastaigām, bet kuras ir jāsaudzē.
4. Bezrūpība
Mūsdienās bērni ir pakļauti lielākam spiedienam nekā iepriekšējās paaudzes. Mācības kļūst arvien intensīvākas un sarežģītākas, hobiji prasa arvien vairāk pūļu, bet sociālie tīkli novērš uzmanību un liek būt ne sliktākam par visiem pārējiem. Lai glābtu bērnu no pastāvīgas trauksmes un depresijas, ir vērts ļaut viņam būt vismaz nedaudz bezrūpīgam. Nekā briesmīga, ja viņš ilgāk pagulēs vai slaistīsies visu dienu.
Vai bērns var strīdēties ar vecākajiem?
5. Strīdi ar vecākajiem
Bērnam nevajadzētu mācīt domāt, ka vecākajiem vienmēr ir taisnība. Ļaujiet viņam domāt kritiski un pašam saprast, kas ir labs un kas slikts, kas ir pieņemams un kas nepieņemams. Ļaujiet bērnam zināt, kā aizstāvēt savu viedokli un veidot personīgās robežas. Galu galā, cilvēka gudrība un labas manieres ne vienmēr ir atkarīgas no viņa nodzīvoto gadu skaita.
6. Apģērba izvēle
Ar bērnu iepirkties vēl tas prieks. Un tas ir ne tikai apģērba cenas, bet arī tas, kādas lietas patīk jūsu bērnam. Tomēr eksperti iesaka vecākiem neuztiept savu viedokli. Ļaujiet bērnam izvēlēties tieši to lietu, kas viņam patīk. Šādā veidā bērns veido savu stilu, iemācās izteikt savu individualitāti. Turklāt viņš noteikti to valkās.
7. Attieksme pret vecumu
Mūsdienu bērni ātri izaug. Iespējams, viņiem nav citas izvēles, jo viņiem pastāvīgi saka ”Kad tu izaugsi” vai ”Tu vairs neesi bērns”. Bet visi aug savā tempā. Un nav iespējams kļūt par pieaugušo tikai tā iemesla dēļ, ka tev to lūdz. Bērns var izlikties par pieaugušo, taču tas viņu nepadarīs gatavu pieaugušo problēmām. Nesteidziniet viņu.
8. Videospēles
Bērna garīgajai attīstībai videospēles ir noderīgākas nekā multfilmu skatīšanās. Tajā pašā laikā jums ir jāsaprot, ka šodien ir izglītojošas videospēles, kas rotaļīgā veidā var dot vairāk nekā garlaicīgas mācību grāmatas. Un šādas jautrības laikā iegūtās prasmes palīdzēs mazulim labāk orientēties tehnoloģiskajā nākotnē, kas noteikti būs pilnīgāka nekā tagad.
Iespējams, jebkurš pieaugušais var garīgi atgriezties bērnības gados un atcerēties dīvainos aizliegumus, kas viņu ieskāva. Mamma un tētis, vecvecāki viegli izteica savas prasības un vēlmes. Tomēr tos reti izskaidroja.
”Tāpēc, ka es tā teicu,” bērns vienmēr dzird no tuva pieaugušā. Bet vai šāds apšaubāms paskaidrojums palīdz bērnam kaut ko saprast?
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts