Kaimiņi nevarēja saprast, kāpēc viņš vāc riepas un tukšas pudeles. Drīz visi steidzās darīt to pašu!

Advertisement
Advertisement

Apskatot summas par komunālajiem pakalpojumiem, gribās aizbēgt, dzīvot kaut kur mežā, kur nevajag maksāt par elektrību un ūdeni, un apkuri... Šim impulsam ir pamatota alternatīva: var uzbūvēt māju, kura pati sevi apsildīs, apgādās ar elektrību, ūdeni un pat pārtiku!

 

Grūti noticēt, bet šāda māja tiešām eksistē. Bet vislabākais ir tas, ka tās cena ir sākot no $ 7 500, lielākā daļa no šīs summas tiek tērēta nevis uz materiāliem, bet gan uz projektēšanu un darbu izpildi!

 

 

 

Raksta turpinājums
Kāpēc gan šī brīnišķīgā māja ir tik lēta? Tas tāpēc, ka tā ir gatavota no atkritumiem. Pamats ir gatavots no riepām, kas pildītas ar augsni, bet sienu izveidei tiek izmantotas tukšas pudeles un tukšas alus skārdenes.
Šīs unikālās idejas autors ir arhitekts Maikls Reinolds. Viņš sāka veidot līdzīgas ēkas jau 70-tajos gados. Tad viņu uzskatīja par traku, bet viņš spēja pierādīt savu taisnību visiem spītīgajiem kritiķiem. Savu projektu viņš nosauca par " Zemes šķirstu".
Tagad Maikla Reinoldsa mājas ir visos kontinentos. Kopā ar savu komandu, viņš izstrādā projektu katrai jaunai mājai, maksimāli atvieglojot reljefu, klimatu un daudzus citus faktorus. Zīmējumi tiek nosūtīti ar detalizētu instrukciju, tāpēc māju uzbūvēt var pat bez speciālas izglītības.
Par šīs gudrās mājas uzbūvi var runāt katru dienu. Es centīšos īsi aprakstīt četras galvenās "Zemes šķirsta" priekšrocības.
Sava elektrība

"Zemes šķirsts" ir aprīkots ar autonomu elektrību. Tie var būt saules paneļi, vēja ģeneratori vai citi avoti, kas nekaitē videi. Tas viss ir atkarīgs no vietas, kur māja stāv.
Savs ūdens

Māja pati apgādā savus iedzīvotājus ar ūdeni. Tās jumts ir konstruēts tā,ka lietus vai izkusis ūdens nokļūst tvertnē. Pēc tam, šķidrums iziet piecu līmeņu filtrāciju un ietek ūdens piegādes sistēmā.
Tīrs ūdens dzeršanai un mazgāšanai. Ūdens no vannas un izlietņu notekām netiek novadīts kanalizācijā, bet iet uz augu laistīšanu siltumnīcās un tualetes skalošanu.
Vienīgais trūkums šai sistēmai ir tas, ka īpašniekam būs jāatsakās no sistemātiskas sintētiskās mazgāšanas un jāpāriet uz dabīgiem analogiem.
Savs ēdiens

Papildus dzīvojamajām telpām šis "Zemes šķirsts" piedāvā siltumnīcas, kurās varētu audzēt augļus un dārzeņus. Bet pēc pasūtītāja vēlmēm, Maikls Reinolds var pat uzprojektēt mini fermu.
Vienmērīgs mikroklimats

Visu gadu "Zemes šķirstā" ir vienmērīga temperatūra, apmēram 21° C. Tas tiek panākts ar to, ka riepas ar zemi darbojas kā sava veida termoss. Bet galerijas logi tiek vērsti uz dienvidiem, ļaujot dienā papildus sasildīt istabu.
Es nespēju noticēt, ka šādas mājas pastāv, un tās var veidot paši! Noteikti pastāstiet saviem draugiem par Maikla Reinolda teoriju, es esmu pārliecināts, ka tas būs interesanti.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024