Kailums ir noderīgs veselībai! 6 iemesli, kāpēc tas ir svarīgi vīriešiem un sievietēm...

Advertisement
Advertisement

Psihologi pieprasa: “Tā vietā, lai lieku reizi vilktu kaudzi lupatas, pamēģini mājās staigāt kails!” Kailums – tas nav tikai apģērba trūkums, tā ir stipras fiziskās un garīgās veselības ķīla. Runa būs nevis par sociālo kailumu un dabīgumu kā tādu, bet par sevis patieso pieņemšanu klusā mājas gaisotnē.

 

Kailumam kopš seniem laikiem piemīta sakrāla nozīme, cilvēku atgrieza pie pirmsākumiem un palīdzēja atveseļot miesu un garu. Mēs tevi pārliecināsim kaut retu reizi, bet tomēr staigāt kailam mājās. Tam ir 6 neapstrīdami iemesli!

Raksta turpinājums
Staigāt mājās kailam

1. Mīlestība pret paša ķermeni

Nedaudzi no mums ir apmierināti ar savu ķermeni, bet tie, kuri mūžīgi mēdz gausties par trūkumiem, redzot sevi bez apģērba, izjūt drausmīgu diskomfortu. Īpaši tas attiecās uz sievietēm.

Dāmas izvairās no lieliem spoguļiem, drudžaini ietinās dvielī pēc dušas, bet pludmalē ietērpj pārējo, lai tikai kāds nejauši neieraudzītu lieku kroku vai “ne tādu” dzimumzīmīti. Bet, ja tu biežāk atkailināsies mājās vienatnē ar sevi, drīzumā tu atbrīvosies no uzmācīgā diskomforta un kompleksiem nevietā, viegli pieņemot savu ķermeni tādu, kāds tas ir.
2. Ciešs miegs

Jā, jā, mediķi gan te, gan tur iesaka gulēt bez apģērba! Izrādās, ka, guļot kailam, ķermeņa temperatūra pazeminās, bet vielmaiņas procesi uzlabojas, paātrinās metabolisms un tiek sadedzināti liekie tauki.

Turklāt, tu retāk modīsies pa naktīm, tāpēc pamodīsies mundrs un enerģisks. Tā kā praktizējot miegu bez apģērba, tu ne tikai lieliski izgulēsies, bet arī kļūsi par pāris centimetriem slaidāks.
3. Tuvība un uzticēšanās

Kailums nepieciešams tavu attiecību veselīgai attīstībai, jo labākajā veidā palīdz izveidot tuvības un uzticēšanās sajūtu. Pamēģini ar partneru biežāk sarīkot “dienas bez apģērba” un tagad runa nebūt nav par intīmo tuvību.

Lai gūtu pozitīvu emociju lādiņu, pietiekoši vienkārši pavaļāties zem segas, izjūtot vienam otra ķermeni. Taktiskais kontakts veicina prieka un mīlestības hormonu izstrādi, bet tāda vienkārša fiziskā tuvība lieliski nostiprina garīgo tuvību.
4. Apmierinātība ar dzīvi

Daudzējādi pētījumi pierādījuši, ka cilvēki, kuri daudz laika pavada bez apģērba, daudz komfortablāk jūtās savā ķermenī. Atrodoties harmonijā ar sevi, tu paaugstini pašvērtējumu, pārliecību par sevi un radi apmierinātību ar dzīvi kopumā.
5. Intīmā veselība

Sintētiskas veļas valkāšana ikdienā ir viens no iemesliem urīna izvadceļu infekciju slimību attīstībai. Vārdu sakot, pat cēlā kokvilna var kļūt par lielisku baktēriju barošanās vidi.

Un pretēji, gulēšana kailam var atjaunot skābi - sārmaino līdzsvaru un apspiest kaitīgo mikroorganismu vairošanos, padarot tevi veselāku. Ietērpjoties savā iemīļotajā flaneļa pidžamā, neaizmirsti, cik noderīgi reizēm pavadīt nakti bez apģērba.
6. Mastīta profilakse

Ja tu esi ar krūti barojoša māte, nevajag ietērpties tūkstoš apģērbos uzreiz pēc mazuļa barošanas. Neģērbies uzreiz, bet vispirms ļauj ādai nožūt. Tas tevi atbrīvos no iespējamām plaisām, kā arī samazinās iespēju rasties iekaisuma procesiem piena dziedzeros.
Protams, mēs nepieprasām tev nomest visu apģērbu šeit un tūlīt pat, stress un diskomforts nepalīdzēs sasniegt pozitīvu rezultātu. Mūsdienu cilvēkam būtu jāapzinās, ka atkailināts ķermenis – tas ir dabiski un nav jākaunas pašam no sevis. Iemīli sevi un visi apkārtējie tevi iemīlēs vēl vairāk!

Ja tev iepatikās šis noderīgais raksts, dalies tajā ar draugiem soctīklos.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024