-
- 4821 x
-
https://torno.lv/xK9IBSJ
Ir labi, ja katru dienu ēdat garšīgu, mājās gatavotu ēdienu. Bet vai jūs to gatavojat pareizi? Šodien parunāsim par produktiem, kurus pat mūsu vecmāmiņas nebija pienācīgi gatavojušas. Mājas ēdiena gatavošana ir ne tikai garšīgas sastāvdaļas, bet arī to pareiza termiskās apstrādes tehnika.
Raksta turpinājums
MĀJAS ĒDIENS
Doma par karstām mājas vakariņām silda dvēseli mājupceļā. Un jūs ejat un domājat, vai ēst griķus ar pienu vai iztikt ar viegliem dārzeņu salātiem. Tikai kā pagatavot: vārīt, cept vai cepeškrāsnī? Mēs esam sagatavojuši 10 ēdienu izlasi, kas var nebūt tik noderīgi, kā jūs domājat.
1. Griķi pienā
Kopš bērnības šis ēdiens ir pazīstams visiem. Labības priekšrocības ir zināmas pat tiem, kuri savā uzturā atstāj novārtā griķus. Bet dietologi ir pārliecināti, ka šīs putras kombinācija ar pienu nav vēlama. Cilvēka ķermenī par griķu un piena sagremošanu ir atbildīgi dažādi fermenti un, ja šie produkti tiek patērēti vienlaikus, tas var izraisīt traucējumus. Griķu sastāvā esošais dzelzs neļauj no piena absorbēt kalciju. Labāk ir izmantot šos produktus atsevišķi, taču, ja nevarat iztikt bez iecienītā ēdiena, jums to vajadzētu ierobežot līdz 1 reizei nedēļā.
2. Jaunie kartupeļi bez mizas
Tie, kas lolo figūru, zina, ka bieži ēst kartupeļus nav tā vērts. Bet, ja ir, tad labāk jaunos un ar mizu. Tieši mizā ir kālijs, dzelzs un magnijs. Nu, ja jūs nomizojat, tad paliek viena ciete. Pievērsiet uzmanību tam, ka labāk ir izvairīties no kartupeļu pirkšanas ar zaļganu mizu, tādā sakņaugā ir daudz solanīna, kas ir indīgs cilvēkiem.
3. Sautēti kāposti
Kāpostus vislabāk patērēt sākotnējā formā, jo termiskās apstrādes laikā šis dārzenis zaudē lielāko daļu barības vielu. Labākais ir dot priekšroku skābētiem kāpostiem nekā sautētiem, jo tie veicina smago ēdienu sagremojamību.
4. Ķirbis bez mizas
Tieši ķirbju miziņā ir augu olbaltumvielas, kas kavē sēnītes vairošanos. Un, salīdzinot ar mīkstumu, mizā ir daudz vairāk cinka. Pirms gatavošanas labāk ir mēģināt pēc iespējas mazāk nogriezt ķirbju augšējo slāni vai, piemēram, to cept cepeškrāsnī kopā ar mizu. Vēl viena laba iespēja ir gatavot sukādes no ķirbju mizas.
5. Cepti baklažāni
Daudzi no mums iemīlēja ceptus zilos dārzeņus ar etiķi un ķiplokiem. Tie, kas dod priekšroku cepeškrāsnī ceptiem nevis uz pannas ceptiem baklažāniem, no dārzeņa saņems vairāk kālija un mazāk nitrātu.
6. Muslis ar klijām un pienu
Var šķist, ka mualis ar pienu kļūs tikai noderīgāks, taču daudz labāk tos apliet ar parastu, verdošu ūdeni. Pats par sevi muslis un klijas tiek sagremotas ilgu laiku, bet kopā ar pienu tās var izraisīt smagumu vēdera lejasdaļā un vēdera uzpūšanos. Muslis uz ūdens bāzes arī var būt garšīgi, vienkārši pievienojiet tiem ogas un medu, žāvētus augļus vai riekstus un baudiet barojošas brokastis.
7. Svaigi tomāti
Ir vispārpieņemts, ka neapstrādātos augļos, dārzeņos un ogās ir daudz vairāk vitamīnu nekā termiski apstrādātos. Ar tomātiem tā lieta ir citāda. Tomāti bagātinās ar mikroelementiem, tos tvaicējot vai sautējot.
8. Melnā tēja ar pienu
Angļu tradīciju pievienot pienu melnajai tējai iemīlēja ne tikai briti. Tikai piena dēļ visas tējas antioksidantās īpašības iztvaiko. Iespējams, jums var iepatikties aromātiska tēja ar medu, citrusiem vai piparmētru. No šāda dzēriena ir daudz vairāk labuma.
9. Ķiploks ēdienā
Veselas ķiploka daiviņas ēdieniem var piešķirt pikantu aromātu, bet ne visiem patīk baudīt to sasmalcinātu. Bet tieši no sagriezta ķiploka var iegūt daudz vairāk labuma nekā no vesela.
10. Apcepti brokoļi
Brokoļus vajadzētu pagatavot ļoti uzmanīgi un neilgu laiku. Pavāru liela kļūda ir kāpostu cepšana, tāpēc pazūd daudz C vitamīna, hlorofila, olbaltumvielu un cukura.
Tagad ēdiens mājās dos daudz vairāk labuma. Interesanti, ka mēs pat nedomājam par tādiem sīkumiem kā griķu vai tējas pagatavošana, bet šie sīkumi ar mums var izspēlēt ļaunu joku. Nevar teikt, ka visu šo ēdienu ēšana ir bīstama, taču labāk ir ierobežot to izmantošanu jūsu pašu labā un atrast garšīgu alternatīvu šādam ēdienam. Bet no kādiem iepriekš minētajiem produktiem jūs nevarētu atteikties?
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts