-
- 3011 x
-
https://torno.lv/xjlpwaT
Sociālie tīkli ir kļuvuši par neatņemamu cilvēka dzīves sastāvdaļu. Ar to rašanos mums ir iespēja uzturēt sakarus ar tuviem cilvēkiem attālināti, nepārtraukti sekot līdzi draugu un kolēģu notikumiem. Ar viņu palīdzību mēs atrodam noderīgu informāciju, jaunumus, izklaides tēmas, grāmatas, filmas, mūziku un vēl daudz ko citu - visu, kas ļauj piepildīt brīvo laiku. Tomēr pārmērīga savu domu atvērtība un liela uzticēšanās sociālajiem tīkliem var izspēlēt nežēlīgu joku.
Raksta turpinājums
Ne tik sen sociālai vietnei Facebook ļaundari mēģināja nozagt lietotāju personīgos datus. Tāpēc ļoti nopietni jāizturās pret informāciju, kuru jūs publicējat par sevi. Patiesi, ļoti bieži, vēloties visai pasaulei pastāstīt par sevi un savu dzīvi, mēs aizmirstam par savu drošību. Mēs pastāstīsim, kādas lietas būtu jāizdzēš no sociālajiem tīkliem.
Sociālo tīklu lietotāji
1. Telefona numurs
Ir skaidrs, ka, reģistrējoties sociālajos tīklos, ir jāievada tālruņa numurs. Bet noteikti paslēpiet to konfidencialitātes iestatījumos. Pretējā gadījumā tev radīsies vai nu uzmācīgs pielūdzējs vai vajātājs, kurš zvanīs caurām dienam.
2. Ģimenes stāvoklis
Neaizpildi šo lauku vispār vai uzraksti, ka esi attiecībās, bet nenorādi otro pusīti. Par personīgo laimi jāpriecājas reālā dzīvē. Ir taču cilvēki, kuri to vien dara, kā sapņo par tevi un, kas vēl sliktāk, var uzlikt lāstu vīram/sievai. Ir visādi izvirtuļi.
3. Bankas un kredītkartes datus
Acīmredzama lieta, par kuru visi aizmirst. Veikt pirkumus Internetā ir viegli, bet nevajag saglabāt savu kontu datus trešo pušu vietnēs un sociālos tīklos. Hakeri var tos uzlauzt bez problēmām.
4. Ziņas par atvaļinājumu
Pēc policijas datiem noziedznieki arvien biežāk izmanto sociālos tīklus. izvēloties upurus. Tāpēc nevajag viņiem paziņot, kad tevis nav vai nebūs mājās.
5. Bērnu foto
Ir grūti neparādīt pasaulei dārgāko, kas tev ir. Ja ir pārāk grūti atturēties izlikt bērna fotogrāfiju, tad vērīgi to analizē. Nekādas amizantas pozas vai plikus dupšus pludmalē. Šīs fotogrāfijas zog pedofili vai bērnu pornogrāfijas izgatavotāji.
6. Bērnu mācību iestādi
Tāpat nav vēlams norādīt bērna skolu vai bērnudārzu. Lai dzīvo mierīgu dzīvi. Turpinājumā no iepriekšējā punkta – nekad nezini, kas prātā cilvēkiem, kuri zin šo informāciju.
7. Ne tie labākie foto
Šaubīgus un kompromitējošus foto var izmantot pret tevi vai dažādu joku izveidošanai, kuri aplidos visu Internetu. Droši vien tu daudzreiz esi redzējis cilvēku dažādus video un foto ar smieklīgiem parakstiem, kuri iedzēruši, kad jautrība sit augstu vilni vai neveiksmīgā rakursā.
8. Маzpazīstami cilvēki
Оksfordas psiholoģijas profesors Robins Danbars pieļauj, ka cilvēks spēj uzturēt 150 stabilas attiecības. Visas pārējās noved pie emocionālas krīzes. Tāpēc patīri draugu sarakstu, lai no saziņas gūtu lielāku gandarījumu, bet lente nepiegružotos ar mazpazīstamu un nepazīstamu cilvēku problēmām.
9. Publikācijas, kurās tu esi redzams
Ja foto vai video tevi parāda nelabvēlīgā gaismā, tad nodzēs tagu. To redz ne tikai tavi draugi, bet arī visi lietotāji, kuriem ir publikācijas autora atļauja. Mūsdienu pasaulē reputācijai ir milzīga nozīme.
10. Dzimšanas dati
Dažreiz pietiek ar pilnīgu dzimšanas datumu, lai nozagtu kontu vai izvēlētos paroli. Tādēļ iztiec tikai ar datumu un mēnesi. Un kāpēc visiem būtu jāzina, cik vecs tu esi.
11. Priekšnieks
Ja tavs boss ir draugos, labāk ierobežot viņa piekļuvi dažām publikācijām un fotogrāfijām. Sociālie tīkli ir brīvā laika pavadīšana un tie nedrīkst radīt neērtības.
12. Atrašanās vieta
Daudzi cilvēki atzīmē vietu, kad publicē foto, bet to darīt nevajag. Kāpēc ļaundarim zināt tavu atrašanās vietu?
13. Lidojuma biļete
Pietiekoši ieiet aviosabiedrības vietnē un ievadīt vārdu un rezervācijas kodu vai biļešu numuru. Izmantojot šos datus, ļaundari var mainīt tev vietu un pat atcelt lidojumu.
Tava lapa sociālajā tīklā ir tava personiskā telpa. Tikai tev lemt, kāda informācija un saturs jāpublicē. Bet vienmēr domā uz priekšu, ar ko tas var beigties. Bieži bijuši gadījumi, kad nepareizi uztvertu fotogrāfiju dēļ cilvēki tika atcelti no amata vai viņus atstāja sievas. Un mēģini veltīt vairāk laika, lai komunicētu dzīvajā.
Pastāsti mums komentāros, ko tu nekad nerādi sociālos tīklos, kā arī padalies ar rakstu ar saviem draugiem!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts