-
- 5608 x
-
https://torno.lv/xdpF8Kb
Pārtika mums nepieciešama, lai piesātinātu ķermeni ar barības vielām, enerģiju un labu garastāvokli. Pati maltīte mums dod daudz prieka. Tomēr ne visi produkti mums dara labu pakalpojumu. Ir daudzi pierasti pārtikas produkti, kas ne tikai ātri pārvēršas naidīgajos taukos, bet arī zog mūsu enerģiju. Patērējot tos, tu ātri nogursi, nejutīsi sātu, radīsies maisiņi zem acīm un citas noguruma pazīmes.
Raksta turpinājums
Mēs pastāstīsim par sliktiem produktiem, kuri zog enerģiju un pievieno kilogramus.
Slikts ēdiens
1. Barankas
Viena vidēja branka var saturēt 45 un vairāk gramus rafinētu ogļhidrātu, kas ļoti ātri pārvēršas parastajā cukurā, palielinot insulīna līmeni asinīs. Un tas ir galvenais iemesls gandrīz katrai hroniskajai slimībai, ieskaitot sirds slimības un onkoloģiju. Tāpēc pārāk neaizraujies ar šo kārumu.
2. Dzērieni ar kafijas saturu
Neliela tasīte dabiskās kafijas ir diezgan pieņemams un pat noderīgs veids kā sākt dienu. Tasīšu skaits dienā ir atkarīgs no personīgās panesamības un asinsspiediena. Tomēr daudzos kafijas dzērienos kafejnīcās, tirdzniecības automātos un bāros ir saldinātāji, sīrupi un krāsvielas, kas atņem enerģiju, kuru dotu aromātiskā kafija.
Ir jāatsakās no šķīstošās kafijas, kafijas aizstājējiem un gataviem pulveriem ar sauso pienu un cukuru. Tie satur pārāk daudz sintētisku piedevu, kas atdarina kafijas garšu, bet “3 in 1” satur lielu cukura devu.
3. Putras ar augļiem
Bērniem paredzētās putras ir visnopietnākie likumpārkāpēji. Patiešām, daudzi no šiem putraimiem ir ģenētiski modificēti graudi kombinācijā ar fruktozi, cukuru un kukurūzas sīrupu. Tāpēc bērnam un pašam ir labāk gatavot organiskās putras un pievienot žāvētus augļus, pienu un tā tālāk. Un atcerieties, ka pat dabīgā putrā ir daudz ogļhidrātu, tāpēc uztura speciālisti neiesaka ar tām aizrauties.
4. Gāzēti dzērieni
Gāzētie dzērieni satur pārāk daudz cukura un mākslīgo saldinātāju. Piemēram, ķīmiskam elementam aspartāmam, ko bieži lieto kā cukura aizstājēju diētiskajā gāzētā dzērienā, ir aptuveni 92 dažādas blakusparādības, ko izraisa tās lietošana. Tie ir: krampji, epilepsija, diabēts, iedzimtas anomālijas, emocionāli traucējumi, smadzeņu audzēji.
Un par krāsvielu un konservantu kaitīgumu, kas ir saldo gāzēto dzērienu sastāvā, pat nav ko runāt. Piemēram, fosforskābe mazina mūsu ķermeņa spēju absorbēt un izmantot kalciju, kas izraisa kaulu un zobu mīkstināšanos, osteoporozi.
5. Veikala jogurts
Saskaņā ar tradicionālo recepti, fermentēts jogurts ir reāla noderīgu probiotiku krātuve. Bet pārsvarā jogurtiem, kas tiek pārdoti veikalos, nav noderīgu īpašību, jo pasterizācijas procesā vairums barības vielu un dažādi vērtīgie fermenti tiek iznīcināti.
6. Sendviči, burgeri un citi ielas ēdieni
Daudz maizes, kas nozīmē rafinētus ogļhidrātus, un desas no pārstrādātas gaļas ar antibiotikām, kuras satur nātrija nitrītu, mononātrija glutamātu, kukurūzas sīrupu, mākslīgos aromātus, konservantus vai krāsvielas. Nekādas uzturvērtības - tikai papildus svars un holesterīns.
7. Veikala sulas
Ja mēs runājam par sulām pakās vidējā cenu kategorijā, tad no augļiem tur paliecis maz. Lielākā daļa augļu sulas no veikala satur cukuru, krāsvielas, kukurūzas sīrupu un daudz fruktozes, mākslīgās garšas. Turklāt iesaiņotās sulās nav ne šķiedru, ne antioksidantu, ne citu veselu augļu fitokemisko komponentu, kas veicina veselību. Tāpēc nav vērts iesākt savu rītu ar glāzi cukura.
8. Kēksi
Pat zema tauku satura kēksi un tie, kas satur burkānus vai klijas, atņem mūsu enerģiju. Apēstais kēkss ir līdzvērtīgs apēstam šķīvim pankūku. Tūlīt pēc ēšanas tas būs straujš insulīna ražošanas lēciens, pēc kura notiks spēku zudums. To var pilnībā attiecināt uz jebkuru pārtiku, kas satur daudz ogļhidrātu un rafinētu cukuru, tāpēc no pončikiem arī vajadzētu turēties pa gabalu.
9. Kartupeļu čipši
Kartupeļu čipsi ir nekas cits kā neveselīgi tauki un rafinēti ogļhidrāti, kas sajaukti ar lielu daudzumu apstrādāta nātrija. Pārmērīgs patēriņš izraisa vēzi.
10. Gatavie smūtiji
Veikalu smūtiji – tas ir gandrīz simtprocentīgi uztura bumba, kas satur milzīgu cukura daudzumu. Tāpat kā jogurtiem no veikala plaukta, tiem nav veselīgu baktēriju. Gatavot smūtijus labāk ir mājās, bet tikai tad, ja tavs ķermenis normāli reaģē uz piena produktu un svaigu augļu kombināciju.
Tas, ko mēs ēdam, ir atslēga, lai atbrīvotos no taukiem un palielinātu savu enerģētisko līmeni. Tāpēc ir jābūt ļoti selektīvam savā uzturā, lai ne tikai iegūtu enerģiju, bet arī paspētu to iztērēt dienas laikā, tas nedrīkst kļūt par taukiem. Centieties mazāk ēst apstrādātu pārtiku.
Pastāsti mums komentāros, vai tu kaut ko lieto no kaitīgo ēdienu saraksta? Ar šo rakstu padalies arī ar saviem draugiem soctīklos!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts