Kad šašliks sabojāts, tad pat daba nepriecē. 9 noteikumi, kuri izglābs gan šašliku, gan pikniku

Advertisement
Advertisement

Šašliks bija un ir pikniku karalis. Pat studenti tam dos priekšroku salīdzinājumā ar ceptu cīsiņu. Ja nepietiks naudas cūkgaļai, tad iztiks ar vistu. Šašlika gatavošana – tas ir sava veida rituāls, bez kura atpūta pie dabas neskaitīsies pilnvērtīga.

Raksta turpinājums
Radīt šašliku nevis vienkārši ceptu gaļu uz oglēm – tā ir māksla. Ceļā pie ideāla šašlika gadās dažādas kļūmes un iegūt sulīgu, garšīgu rezultātu tev palīdzēs mūsu padomi.

Šašlika pagatavošana

1. Тu pērc marinētu šašliku veikalā

Tieši no tā, kā gaļa iemarinēta, ir atkarīgs šašlika sulīgums un mīkstums. Tik svarīgu procedūru nav vērts uzticēt pārdevējam no bodes. Ja viņš sabojās, tad maz ko varēs labot.
Protams, ja līdz izbraukšanai atlikušas 20 minūtes, tad kaut ko uzsākt jau ir par vēlu. Bet, ja laiks ir, vienmēr labāk pašrocīgi iemarinēt labu gaļu, kas nopirkta tirgū.

Neatkarīgi no izvēlētās marinādes pastāv noteikti likumi, kā marinēt šašliku no cūkgaļas. Pati par sevi cūkgaļa ir samērā trekna, tāpēc marinējot nedrīkst izmantot majonēzi un augu eļļu. Tas attiecas arī uz liesākām gaļas daļām.
Nozīmīguma ziņā pirmā marinādes sastāvdaļa – parasti sīpoli. Galvenais noteikums: sīpoliem jābūt tikpat daudz, cik gaļai! 2 kilogrami gaļas – 2 kilogrami sīpoli! Sīpoli noslīpēs trūkumus, ja gaļa būs pārāk liesa vai nepietiekami jauna.

Dietologi neiesaka gaļu marinēt kefīrā tāpēc, ka dzelzs un olbaltums, kuri atrodas gaļā, neuzsūcās kopā ar piena produktiem. Labāk izmantot citronu sulu, tā mīkstinās audus un vienlaicīgi gaļai piešķirs patīkamu citrusu aromātu.
Šašliks ar citronu sanāk mīksts un sulīgs.

Klasiskās receptēs šašlika gatavošanā bieži izmanto alkoholu. Cūkgaļas šašliks vīnā pilntiesīgi pretendē kļūt par kroņa ēdienu jebkuram ārpilsētas piknikam, jo tas sanāk neticami aromātisks un satriecoši garšīgs.

Vajag pacensties, lai gaļu sabojātu ar marinādi. Taču reizēm tā gadās. Piemēram, Amerikā barbekjū gaļu marinē kokakolā, bet kolīdz noturēsi marinādē par ilgu, vari cūkgaļu vairs kolā neatrast, jo gāzētais dzēriens to saēdis.

2. Uz iesma tu uzspraud pārāk daudz gaļas gabaliņu

Daudzi cilvēki pārāk blīvi sakārto gaļu uz iesma, tāpēc viņiem sanāk, visdrīzāk, kebabi. Lai katrs gaļas gabaliņš apceptos vienmērīgi, starp tiem atstāj vairāku milimetru lielu atstarpi. Ja gabaliņi saskarsies, tad rezultāts būs pavisam cits.
3. Тu sagriezi gaļu nevienādi

Acīmredzams, ka dažāda lieluma gabaliņiem vajadzīgs dažāds laiks, lai apceptos. Tomēr daži cilvēki pilnīgi aizmirst par šo noteikumu un gaļu griež dažāda izmēra gabaliņos. Ja gaļas gabals ievērojami lielāks par pārējiem, tad uz iesma to var uzspraust gareniski.

Ja tu gaļu sagriezīsi pavirši un to nepareizi izvietosi uz iesma, tā zaudēs sulīgumu. Vienmērīgi gabaliņi šo roblēmu novērsīs un saglabās sulīgumu.
4. Тu pievieno uz iesma dārzeņus

Redzams, ka dārzeņi apcepas krietni ātrāk nekā gaļa. Procesa laikā no sakaitēta iesma tos noņemt nav iespējams, tāpēc tie apdeg. Rezultātā no apogļotiem dārzeņiem rodas nepatīkams aromāts.

Ja tu vēlies pagatavot grilētus dārzeņus, cep tos uz atsevišķiem iesmiem. Ieteicams to darīt pēc gaļas pagatavošanas, kad karstums vairs nav tik intensīvs. Dārzeņi neapdegs, bet vienmērīgi apcepsies.
5. Тu izmanto degšķidrumu

Ja tu vēlies ekonomēt laiku, tev var likties prātīgi izmantot degšķidrumu. Atceries, ka to izmantojot, ēdiens, kas pagatavots uz oglēm, var iegūt nepatīkamu aromātu.
6. Тu lej ūdeni uz oglēm

Kad tu uz oglēm lej ūdeni, temperatūra pazeminās un tev ir grūtāk sacept gaļu kā nākas. Turklāt, ja ūdens tiek uz gaļas, tad cepšana var sanākt nevienmērīga.

Gaļu labāk nelaistīt ar aukstu marinādi. Ja uguns ir pārāk karsta, nobīdi iesmus malā un parušini ogles ar koku.
7. Тu gatavo uz atklātas uguns

Visi var atcerēties brīžus, kad cepa cīsiņus uz atklātas uguns un tie pārogļojās. Problēma tāda, ka cīsiņi jau ir gatavi, tos vajag tikai uzsildīt, bet gaļa ir jēla.

Mēģināt to cept uz atklātas uguns nav jēgas, jo gaļa no ārpuses būs pārogļojusies, bet iekšpusē pilnīgi jēla.
8. Тu izmanto drazas labas koksnes vietā

Daži cilvēki uguni kur ar vecas sētas atlūzām, satrunējušiem zariem, visu, kas pagadās pa rokai, bet tikai ne oglēm un labu malku. Viņi neņem vērā, ka koksnes kvalitāte nosaka ne tikai degšanas ilgumu, bet arī gatavā ēdiena garšu.

Ja tu vēlies, lai uguns kurētos vienmērīgi, izmanto vienāda izmēra sausu malku. Labāk, ja būs lapukoku koksne.
9. Тu pārgriez gaļu, lai pārbaudītu gatavības pakāpi

Ja tu nevari noteikt, vai gaļa ir izcepusies, pārgriez visbiezāko gabalu. Atceries, ka tā tu ievērojami samazināsi šī gabala sulīgumu.


Jāņem vērā, ka šašlika gatavošanas laiks atkarīgs no tā, kāda tipa gaļu tu gatavo. Ja pareizi pielieto visus ieteikumus, gaļas gatavības pakāpi var noteikt pēc tās ārējā izskata.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024