Kā uzzināt, vai tavus datus ir nozaguši no Facebook un kā tos aizsargāt!

Advertisement
Advertisement

2018. gada 10. aprīlī norisinājās viena no pēdējo gadu skaļākajām lietām: Marks Zukenbergs uzstājās ASV Kongresā, saistībā ar neseno skandālu par Facebook lietotāju datu noplūdi un šī notikuma lomu 2017. gada amerikāņu prezidenta vēlēšanās. Runa ir par 87 miljoniem lietotāju datu noplūdi.

 

No vienas puses, tas ir kārtējais valdības mēģinājums regulēt tādus servisus, kā arī visu, kas notiek internetā. No otras puses, tas ir pats lielākais notikums, kas tiek veltīts cilvēka privātumam.

Raksta turpinājums
Zukenbergs runāja daudz, bet par lietu maz. Jā kompānija atzina savu vainu, neatzina savu pārmērīgo ”apetīti” uz lietotāju datiem. Marks ne vārda par to nepateica. Vajadzētu pateikt paldies amerikāņu kongresmeņiem, un viņi brīnišķīgi saprot, par ko ir lieta un kā tas strādā.
Izņemot drošības algoritmu izmaiņas, Facebook izsūtīs visiem lietotājiem, kuru dati bija noplūduši, speciālu ziņojumu. Tie ietvers informāciju par to, kādi dati tika izmantoti un ar kādas aplikācijas izmantojot, tie tika nozagti.
Lietojot sociālos tīklus, tu noslēdz noteiktu piekrišanu par to, ka tavi dati var tikt izmantoti, bet atkarībā no kompānijas, likumi var atšķirties. Facebook atļauj kompānijām izmantot tavus personīgos datus mārketingam.

Tālākais būs pārāk banāls, bet mums liekas, ka ir vēlreiz jāatkārto par drošības noteikumiem sociālajos tīklos.
1. Dzimšanas datums ar tavu vārdu un uzvārdu var palīdzēt ļaundariem iegūt pieeju pie jūsu personīgajiem datiem un kontiem.
2. Tavs telefona numurs sociālajos tīklos labākajā gadījumā var nest tev apnicīgu pielūdzēju, bet sliktākajā - uzbāzīgu izsekotāju.
3. Liels draugu skaits interneta vidē arī ir neliela problēma. Pēc pētījumu datiem, tikai 4% tavu draugu sociālajos tīklos patiesi ir tavi draugi.
4. Ar bērnu fotogrāfijām arī nevajadzētu lielīties, jo tu nezini, kādu reakciju tas radīs viņiem apzinīgā vecumā.
5. Nevajag izklāstīt bērnu mācību iestādes informāciju, pats saproti, kurš var izmantot šo informāciju.
6. Tagad viedtālruņi automātiski izseko tavu atrašanās vietu. Ņemot vērā, ka lielākā daļa cilvēku lieto sociālos tīklus no mobilajiem, tāpēc praktiski katram ir pieejama tava informācija par atrašanās vietu.
7. Ja tev draugos ir tavs priekšnieks, der divreiz padomāt, pirms publicē kādu noteiktu ziņu, it īpaši tad, ja tas ir saistīts ar darbu.
8. Centies neatzīmēt savu atrašanās vietu, kad esi mājās. Tik pat labi, tu varētu uz ielas bļaut savu mājas adresi.
9. Der piebilst, ka dažas apdrošināšanas kompānijas pat atteiks tev izmaksāt apdrošināšanu, ja kas notiks ar tevi atvaļinājuma, vai komandējuma laikā, ja tu esi paziņojis par savu braucienu sociālajos tīklos jau iepriekš.
10. Domāju, ka par kredītkartes rekvizītiem varam pat neatgādināt
11. Lidojuma, koncertu, pasākumu biļetes un citus dokumentus nav vajadzības ievietot sociālajos tīklos. Katras biļetes svītru kods ir unikāls un fotogrāfija sociālajos tīklos - lieliska iespēja to nozagt.
Ja tu lieto sociālos tīklus, tad dari to atbildīgi. Ja tavi dati tiks nozagti, tā pirmkārt būs tava vaina. Vajag būt uzmanīgiem, pirms ko dari, tāda ir XXI gadsimta realitāte.

Padalies ar šo rakstu, lai tavi draugi turpmāk arī uzmanās.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024