Kā uzvesties attiecībās

Advertisement
Advertisement

Mihails Labkovskis ir pārliecināts: “Mēs visi izdomājam iemeslu, kāpēc apvainojamies, žēlojam sevi vai izjūtam netaisnības sajūtu.” Mēs dalīsimies ar psihologa padomiem, kā tikt galā ar aizvainojumu, netaisnības sajūtu un žēlumu pret sevi, jo problēmu cēlonis attiecībās esam mēs paši.

Raksta turpinājums
Kā uzvesties attiecībās

Ir jāsāk ar savstarpējo atdevi attiecībās. Mēs visi zinām, ka savstarpējai sapratnei ir būtiska loma, bet ko darīt, ja tu to nesaņem? Viss ir ļoti vienkārši: aiziet no šīm attiecībām. Mihaila Labkovska piemērs: „Ja jūs ar meiteni pastaigājaties, tad jāsaprot, ka jūs to darāt priekš sevis. Jums viņa patīk, jums patīk pavadīt laiku kopā, tās ir stāsta beigas. Kā rīkoties tālāk, tā jau ir viņas darīšana, bet jūsu darīšana – pastaigāties.
Var jautājumu uzdot savādāk:ja jūs visu sevi atdodat, bet viņa nevar pat salātus sagriezt, kāpēc tad jūs ar viņu staigājat? Vai jūs nesaņemat to, ko vēlaties, tad, kur jūs liksiet savas vajadzības? Tas nav joks. Vecākus mēs neizvēlamies, bet partnerus varam brīvi mainīt. Jūs varat satikties ar meiteni un teikt: “Es gribu, lai tu man uztaisi salātus.” Viņa atbildēs: “Bet es domāju, ka gulta...” Un, ja jūsu cerības un vajadzības nesakrīt, varat pārstāt ar šo meiteni pastaigāties.”
Svarīgi saprast vienu lietu: mēs paši izdomājam iemeslus un cerības, kuru dēļ mēs vēlāk apvainojamies vai izjūtam vainas sajūtu. Šī sajūta rodas agrā bērnībā, un tieši, pateicoties otrajai pusei, tā “izlien” ārā. ”Mums ir vajadzība pēc šiem pārdzīvojumiem. Es pats biju tāds. Piemēram, es neprotu vadīt mašīnu, man bieži pakaļ brauca draugi. Bet, kad viņi to nedarīja, es apvainojos. Tad es izārstējos un sapratu, ka viņi man neko nav parādā.
Iespēju apvainoties var atrast it visur: es pat nesarunājos ar cilvēku, ja viņš atteicās mani kaut kur aizvest. Tāpēc, mans padoms, ja jums nepatīk kaut kas, jūs sakiet: “Ja tas atkārtojas, es aiziešu.” Ja problēma netiek atrisināta, tad izbeidziet attiecības,” saka Labkovskis.
Lai dzīvotu bez aizvainojumiem, ir jāuzņemas atbildība par savu izvēli. Ja vīrs tevi māna vai sit, bet tu joprojām paliec kopā ar viņu, tad tev tā ir ērti un tā ir tava apzinātā izvēle. Citādi tu būtu aizgājusi. Nevajag krāt aizvainojumu, labāk saprast, kāpēc tu baidies palikt viena. Psihologs norāda: “Vientulība nav telefons, kurš klusē, bet - intereses par sevi trūkums. Šīs bailes ir saistītas tikai ar to, ka cilvēkam ir garlaicīgi pašam ar sevi”.
Vienkārši jāpieņem patiesība: pasaule negriežas ap tevi. Tu vari kādam nepatikt, kāds var tev sniegt sliktus pakalpojumus vai pamest. Bet tas nenozīmē, ka vajadzētu apvainoties vai arī vainot sevi. Vispirms jāsaprot, ko tu gribi no tām attiecībām, ko esi gatavs piedāvāt pretī un pēc tam sākt attiecības. Kad iemācīsies uzņemties atbildību par savu izvēli, tad arī atlaist citu cilvēku būs daudz vieglāk.
Atrodi sev interesantas aizraušanās, nodarbojies ar sevi un dzīvosi daudz patīkamāk. Jau sen zināms, ka dāvāt mīlestību var tikai tas cilvēks, kurš mīl sevi. Kamēr nesāksi cienīt sevi un savu rīcību, tev būs grūti pārstāt vainot apkārtējos.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 20:11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024