-
- 4828 x
-
https://torno.lv/xJy0TxS
Mūsu āda ir ļoti jutīga pret mūsu dzīvesveidu. Tādēļ ādas stāvoklis var daudz pateikt par mūsu veselību. Ārsti parasti deklarē, ka ādas slimības kā tādas nepastāv. Visas problēmas, kas parādās `uz virsmas`, rodas dziļi iekšā.
Mazkustīgs dzīvesveids, toksīni organismā, nepareizs ēdiens - viss vienā vai otrā veidā ietekmē ādu. Un šodien pastāstīsim, kā dažādu vitamīnu trūkums ietekmē ādu.
Raksta turpinājums
Ādas problēmas
Protams, lai āda spīdētu ar skaistumu un veselību, tai ir nepieciešama rūpīga ikdienas aprūpe. Lielu lomu spēlē arī iedzimtība, nosliece uz slimībām, dzīves ritms.
Bet visvairāk ādu ietekmē pārtika. Tāpēc daudzas problēmas ar ādu pirmajos posmos var tikt atrisinātas ar pienācīgu uzturu. Galvenais ir saprast, kas izraisīja problēmu un kādi vitamīni nav pietiekami daudz.
1. Sausa āda - organismā nav A vitamīna
Parasti šo problēmu mēģina labot ar krēmiem, kas satur nepieciešamo vitamīnu A (retinolu). Tomēr āda jābaro ne tikai no ārpuses, bet arī no iekšpuses. Tāpēc jums uzturā vajadzētu iekļaut piena produktus, olas, zivis, zaļos un dzeltenos dārzeņus.
2. Izsitumi uz ādas - organismā nav B2 vitamīna
Ryboflavīns (B2 vitamīns) aktīvi piedalās normālā ādas un gļotādas stāvokļa uzturēšanā. Ar B2 deficītu papildus izsitumiem uz ādas parādās mikroplaisiņas. Šajā gadījumā jums vajadzētu ēst vairāk sēņu, pilngraudu produktus, dārzeņus un skābpiena produktus.
3. Ekzēma - organismā trūkst B3 vitamīna
Šis vitamīns ietekmē ne tikai ādas stāvokli, bet arī nervu un gremošanas sistēmu. B3 deficīts izraisa ekzēmu, caureju un pat demenci. Labs B3 avots ir pārtikas produkti, kas satur šķiedrvielu.
4. Āda kļūst dzeltena - ķermenī trūkst B12 vitamīna
Vitamīna trūkums izraisa veselības pasliktināšanos, elpas trūkumu, redzes traucējumus, ādas pigmentācijas traucējumus. B12 avoti ir olas, gaļa, šampinjoni, piena produkti. Īpaši ielaistos gadījumos vitamīns ir jāievada injekciju formā.
5. Cinga - ķermenī trūkst C vitamīna
Ja C vitamīna nav pietiekami, samazinās saistaudu izturība. C vitamīns ietekmē ādas lokanību un elastību. Vitamīna deficīts izpaužas ādas sausuma un ādas lobīšanās procesā. Lielākā daļa C vitamīna ir atrodama citrusaugļos, mango, kāpostos, spinātos un tomātos.
6. Psoriāze - ķermenī trūkst D vitamīna
Ir zināms, ka D vitamīns ir nepieciešams kaulu veselībai, bet ārsti pierāda, ka tas ir svarīgs veselīgai ādai. Psoriāzes ārstēšanā vajadzīgi preparāti, kas satur D vitamīnu un uzlabo ādas stāvokli slimības skartajās vietās. Vitamīns ir atrodams zivīs, olās, graudaugos, piena produktos.
7. Āda noveco - organismam trūkst E vitamīna
Ar taukos šķīstošā E vitamīna palīdzību organisms cīnās pret brīviem radikāļiem, kas nāk no piesārņotas vides. Tas ir vienīgais veids, kā samazināt ultravioletā starojuma kaitīgo iedarbību uz ādu. E vitamīns ir zemesriekstos, mandelēs, saulespuķu eļļā, brokoļos, spinātos.
Mūsu ķermenis noteikti ir pelnījis uzmanību. Mēs neuzskatām, ka veselība ir luksuss un nenovērtējam to, kamēr tā sāk šķobīties. Bet veselīgs dzīvesveids ir vieglāks, patīkamāks un lētāks nekā dārgu zāļu lietošana un ārstēšanās.
Tāpēc biežāk pievērsiet uzmanību vitamīnu trūkuma pazīmēm un patērējiet vairāk lietderīgas pārtikas, lai saglabātu jūsu veselību lieliskā stāvoklī.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts