Kā saprast, ka attiecībās jums patīk ciest

Advertisement
Advertisement

Cilvēku attiecības ir ļoti atšķirīgas, taču kopumā tās vienmēr var strukturēt un radīt kopsaucēju. Lai cik paradoksāli neizklausītos, vairumam cilvēku ir visdažādākās atkarības. Tikai daži apzinās un mēģina izanalizēt. Tas ir tāpat kā dzīties pēc spilgtas etiķetes un samierināties ar to, kas atrodas iekšā. Tādi ir cilvēku attiecību veidi, kas mūs padara nelaimīgus.

Raksta turpinājums
Mēs par to ļoti uztraucamies. Mūs ietekmē daudzas lietas: stereotipi, audzināšana un vide. Analizēsim dažus piemērus, kas parāda, ka mūsu attiecībās notiek īsts BDSM, bet mēs to pat nepamanām. Pazīstamais psihologs Mihails Labkovskis to noteikti zina.
CILVĒKU ATTIECĪBU VEIDI

Vīrietis saka: “Man ir nepieciešams laiks un personīgā telpa, lai pieņemtu lēmumus. Es ar viņu dzīvoju divarpus gadus un man ir tāda attieksme. Man vajag pabūt vienam. Tāpēc es dodos prom no mājām. Es varu aiziet uz nedēļu, desmit dienām. Un tad, kad pieņemu lēmumu, es atgriežos. Zinu, ka viņai tas nepatīk, es viņu mīlu ... ”

Sieviete stāsta: “Pirmo reizi, kad viņš aizgāja, tā bija īsta katastrofa. Es nezināju, kur iet, ko darīt, šausmīgi pārdzīvoju. Mēģinu viņu saprast, pieņemt to, piedot. Tagad esmu pieradusi, ka viņš pazūd, es viņu mīlu. Bet īstenībā tas ir sāpīgi, ir neizpratne. Mēs joprojām esam kopā ... ”
Labkovska replika

“Liekas, ka es sapratu, kas notiek. Viņai patīk ciest. Tas ir sava veida BDSM jums. Mīl, bet tas sāp. Šeit matemātika ir vienkārša – tas jums ir piemērots, ja samierinaties. Viss ir ļoti vienkārši. Viņa pieņem gan rūpes, gan sāpes, viņai ir mazohistiska tieksme. Viņa nav vienīgā, mūsu valstī tādu sieviešu ir ļoti daudz. Jūs nevēlaties viņu sāpināt, bet nevarat likt viņai neuztraukties. ”
Cits piemērs

Jauniete saka: “Man ir attiecības tālumā. Mēs jau gadu šādi dzīvojam. Es esmu vienā pilsētā, viņš - citā. Es dodos pie viņa, uzskatu par man vajadzīgo cilvēku, labs, iemīlējos. Bet šeit viņš pie manis nesteidzas. Viņš nesteidzas ne pārbraukt dzīvot, ne vienkārši atbraukt. Viņš saka, man finanses šobrīd ne tādas, es nevaru. Ko jūs varat ieteikt? ”
Attiecību veidi

Mihails Labkovskis skaidro: ”Bet vai viņš tāds ir vienīgais visā valstī?” Vai tiešām citu puišu nav? Lai tuvāk un vairāk pakļāvīgi. Viņa biļete maksā 500 rubļu, vai tā ir tik liela debess nauda? Viņam tā ir ērti. Un jā, jums patīk ciest. Pēc jūsu piemēra es vēlos pateikt sekojošo, lai apkopotu rezultātus.

Galvenais jautājums ir - vai ir vērts turpināt attiecības? Ja šajos aspektos jūs jūtaties labi, tad tas ir tā vērts, bet, ja nē, tad secinājums ir skaidrs. Reti cilvēki saka, ka jūtas labi. Attiecībās vienmēr ir kaut kādas problēmas. Ja šķiet, ka pēc tam būs savādāk, tad kāpēc jūs izlēmāt, ka būs? Tagad viņš nevēlas atbraukt, bet rīt nevēlēsies gatavot ēdienu, jo viņu “lauž”. Un tā it visā.’’
“Šis nav mīlas stāsts. Konfliktu vēsture, pieredze, pārpratumi, asaras - tas ir tas, par ko ir šis stāsts. Es jums teikšu, kāpēc jums ir šādas attiecības: tas viss noticis bērnībā. Tāds analogs. Kā dzīvoja mūsu vecāki, tā mēs šodien daudz ko atkārtojam. Ja bērnībā mēs cietām, tad mēs vienkārši pie tā pieradām. Mums tā ir norma. Pat nepamanām.

Kopš bērnības pieradām pie kliedzieniem, attiecību kārtošanas un skandāliem, tā mums ir saprotama lietu kārtība. Dzīvot taču var. Kas tas ir? Kāds dzīvoja internātskolā, māti varbūt piecus gadus neredzēja. Bet jums ir tikai gads tālumā. Tas taču ir normāli! Jūs varat paciest, jūs varat ciest, domāt, ka tas ir par mīlestību, jūs viņu tik ļoti mīlat. Bet vai tas ir par mīlestību?’’
Redakcijas padoms

Daudzi cilvēki uz attiecībām tiešām raugās diezgan savtīgi, maz domā par to, kādām tām vajadzētu būt. Lai gan būs pareizi teikt - viņi nezina. Bet visu var apspriest. Un jums noteikti nav jācieš! Labākais risinājums ir sakārtot attiecības tādā līmenī, lai jūs varētu izbaudīt dzīvi ar mīļoto cilvēku un atklāt jaunas esības šķautnes. Bet par to jums jācenšas.
Jūs varat pareizi iebilst, ka cik daudz cilvēku, tik daudz viedokļu. Neskatoties uz to, ir svarīgi iemācīties saukt lietas savos vārdos, tāpēc dzīvē būs vieglāk saprast nozīmes, ar kādām strādājat: kad saprotat, kas notiek, tad lēmums arī rodas ātrāk.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 20:11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024