-
- 2441 x
-
https://torno.lv/x2BfIwV
Vai ir vēl muļķīgākas jūtas kā skaudība, kad viens cilvēks dziļi vīlies par otra labklājību? Vai ir vēl kas nejaukāks? Un tomēr diezin vai atradīsies kāds, kurš nekad nav izjutis nekā tamlīdzīga.
Kāds paziņo, ka skaudība – tas ir spēks, kas mūs virza uz priekšu, liek attīstīties un tiekties uz labāko. Taču tas ir labi tikai līdz tam laikam, kamēr skaudība neiet pāri saprāta robežām un nekļūst nekontrolējama.
Un šodien mēs pastāstīsim par briesmīgākām jūtām zemes virsū – sieviešu skaudību, kas īpaši krīt acīs. Parunāsim arī par to, kā aizsargāties no skauģēm un pašai nekļūt par vienu no tām.
Raksta turpinājums
Skaudības jūtas
Spītīgā statistika saka, ka visbiežāk draudzenes pārvēršas par niknākajiem ienaidniekiem dažādu fizisku dotumu dēļ. Iemeslu skaudībai pietiekoši daudz: slaida figūra, krāšņi mati, tvirts dibens vai krūtis. Īpaši lielas krūtis.
Reizēm šī skaudība ir tik patiesa, ka to nevar noslēpt, lai vai kā centies. Un fotoaparāta visu redzošā acs iemūžina kadrus, kuros sieviešu skaudība redzama visā krāšņumā.
Tomēr skaudība piemīt katram, neatkarīgi no sociālā stāvokļa, piederības kultūrai vai dzimumam. Ja puišiem šīs jūtas bieži vien kļūst par motivāciju, tad meitenēm, kuras pēc savas būtības ir emocionālākas un ātrāk apvainojas, viss ir citādi.
Daudzas sievietes pat būdamas pieaugušas slēpj sevī bērnības aizvainojumus. Toties viņas var pat necensties saņemt vēlamo, bet visu enerģiju tērē dusmām un skaudībai, apvainojot citus cilvēkus pašas bezspēcībā.
Un, jo nelaimīgāka skauģe, jo vairāk nepieciešams ciešanu atvieglojums. Izmantojot baumas, intrigas un zemiskumu, viņa gūst apmierinājumu, sasilda savu ievainoto dvēseli. Koncentrējot visu enerģiju nevis uz sevis, bet uz cita cilvēka, skauģe veltīgi tērē laiku, spēkus un citus resursus, kurus varētu veltīt sev.
Tiek arī tai, kura ir skaudības objekts un nenojauš par intrigām aiz muguras. Kad skauģi sāk bojāt viņai karjeru vai attiecības ar citiem cilvēkiem, kaut ko labot ir jau par vēlu. Taču norobežot sevi no skaudības graujošās ietekmes ir iespējams.
Kā cīnīties ar skaudību
1. Izsaki komplimentus nelabvēļiem
Šie cilvēki ir ļoti atkarīgi no apkārtējo viedokļa. Tieši tāpēc viņi tik centīgi izplata baumas, cenšoties nomelnot savu skaudības objektu citu acīs. Tā viņi cenšās cilvēkam izdarīt sliktāk. Komplimenti un uzmanība izkausēs skauģu negatīvo spēku, bet viņu skaudība kļūs vājāka.
2. Mazāk lielies
Kaitinot citus ar saviem sasniegumiem, tu liec viņu skaudības jūtām nostiprināties.
3. Nepadodies provokācijām
Labākais, ko var izdarīt ar sev adresētiem asumiem – ir tos ignorēt, pasvītrojot visu nelabvēļu cenšanos. Nebūs par lieku pajokot par skaudību, liekot saprast tenku vācelēm, ka viņas sevi parāda no muļķīgās puses.
Bet kā no skaudības atbrīvoties pašam? Šajā sakarā psihologi iesaka aktivizēt paškontroli, izanalizēt jūtas un atrast savu emociju īstos iemeslus. Tiec skaidrībā, kāpēc tevi situācija tā aizskar un ko tu vari izdarīt, lai sasniegtu vēlamo.
Apzinies tās īpašības, kuras tevi dara labāku par citiem. Saproti, ka skaudība bremzē tavu attīstību un ar katru dienu attālina no karstāko vēlēšanos īstenošanas. Kamēr tu apskaud, dzīve iet garām, atnesot tikai vilšanos, rūgtumu un sliktas domas.
Pastāsti, kā tu cīnies ar skaudību un skauģiem.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts