Kā pārtraukt noniecināt cilvēkus

Advertisement
Advertisement

Vai pēc sarunas ar šķietami mīļu un tuvu cilvēku jums ir pazīstama noguruma sajūta un nemiers? Šķiet, ka tik daudzus gadus kopā, cauri tik daudziem piedzīvojumiem kopā iziets, viens otru jau izpētījuši no galvas līdz kājām ... Kāpēc ir sajūta, ka esiet izspiests līdz pēdējam pilienam? Agrāk vai vēlāk, jebkurās veselīgās attiecībās pienāk brīdis, kad viens no partneriem ir vīlies otrā, un tas ir normāli. Bet nicinājums un vienaldzība - tā tīra cilvēka vērtības noniecināšana.

 

Noniecināšana līdzīgi indei pa pilienam saindē attiecības. Noteikt to ir ārkārtīgi grūti, bet nepieciešams, jo tikai tā jūs varat atrast pretlīdzekli un glābt laulību. Psihoterapeites ieteikumus un pārdomas lasiet mūsu raksta turpinājumā.

Raksta turpinājums
Attiecību vērtība

”Starp vilšanās un noniecināšanas procesiem ir atšķirība, lai gan daudzi tos apvieno, bet viens var būt dziedējošs, bet otrā - visa dzīvība tiek iznīcināta. Vilšanās process ir rozā briļļu noņemšanas process. Šarma atbrīvošana, kas nebija objekta šarms, bet kaut kas jūsu izdomāts. Tikšanās ar realitāti, kāda tā ir.
Vīlies par to, kas jūsu objekts nav tāds, kādu jūs viņu redzējāt, jūs varat beidzot uzzināt, kāds tas tiešām ir. Un jau sākt sadarboties ar viņu bez fantāzijām. Piemēram, cilvēks pretī, vispār nav guru, bet vienkārši ir labs speciālists savā jomā. Un tas bieži vien ir daudz vērtīgāks par guru. Jo ir reāls un tuvs.

Ne visi var pārdzīvot vilšanos, saglabājot attiecības. Tomēr tiem, kas gūst panākumus, izdodas pāriet uz jaunu attiecību līmeni. Kad klienti viļas terapeitā kā glābējā, viņi beidzot sāk runāt kā parasti cilvēki. Jo pasaulē ir tikai vienkārši cilvēki.
Noniecināšana ir pavisam cits process. Tā ir vērtību noņemšana no objektiem vai attiecībām, tādējādi cenšoties padarīt tās mazāk nozīmīgas un ietekmīgas. Tās nevar tevi sagraut, izraisīt sāpes, mainīt vai vismaz kaut ko ietekmēt.
Tas ir viens no psiholoģiskās aizsardzības veidiem. To izmanto leģendārā lapsas no Ezopa fabulas, sakot, ka ”vīnogas ir skābas”, un tāpēc nav vērts censties. Un lieta tāda, ka viņa vienkārši nevar iegūt šīs vīnogas un mēģina mīkstināt savas sāpes, noniecinot tās. Noniecināšana bieži vien iznīcina attiecības, neļaujot viņiem izdzīvot transformāciju, kura tām paredzēta.

Piemēram, ja kāds neatbild jūsu mīlestībai, jūs varat viegli nosaukt viņu par idiotu un nomierināties, nevis pieļaut iespēju, ka jūs varat nepatīk kādam, neskatoties uz visiem jūsu un viņa tikumiem. Izdzīvot, ciest, nenoniecināt sevi un ieiet citā attiecību līmenī. Dziļākā, reālākā. Vai arī, ja draudzene raud par zaudēto mīļāko, kurš no mums, mierinot, nenosauks viņu par āzi? Tā ir noniecināšana.
Dažreiz notiek, ka jūs vēlaties pavadīt daudz laika ar kādu cilvēku. Varbūt pat visu savu dzīvi. Un tad pēkšņi notiek kaut kas, un jūs viņu izsvītrojat no savas dzīves uz visiem laikiem. Jūs izdzēšat no draugiem, bloķējot sociālajos tīklos. Ir tā bijis? Kur ir loģika? Vai nu ”mīla līdz kapa malai” vai ”redzēt negribu”?

Ja kāds cilvēks ir vērtīgs, tad jūs varat būt vīlušies bez noniecināšanas un atrast jaunu mijiedarbības veidu. Ja kāds cilvēks nav vērtīgs, tad kāpēc ar viņu saistās tik daudz cerību un plānu?
Noniecināšana nesāpina, bet nogalina garīgo izaugsmi un jebkādas izmaiņas. Vislabākais dziedināšanas process attiecībās ir neapmierinātība bez noniecināšanas. Tas ir, ilūziju atņemšana, saglabājot vērtību un meklējot kaut ko no tagadnes. Kas patiešām varētu būt interesants. Tas, kas savieno un var būt spēcīgāks par šarmu, mīlestību vai naivu ticību brīnumam.

Tas saglabā attiecības un padara tās dziļākas. Tā kā laiks un kopīga pieredze atklāj, padziļina un pārveidojas. Tas, kurā jūs jau esat vīlušies, kļūst daudz vērtīgāks, jo jau ir patiesi redzams. Tāpat kā vecs draugs, kas ir labāks par jaunajiem diviem. Un līdz tuvībai ir tuvu, ja jūs, protams, to vēlaties. ”
Ja jums paveicies, un ir veselīgas attiecības, tad atkal un atkal atkārtosies šarma un vilšanās cikli, padarot dzīvi patiesu, pilnīgu un nepavisam ne garlaicīgu. Lai vilšanās būtu ārstnieciska, svarīgs nosacījums ir mīļa cilvēka klātbūtne, kurš tuvs ne tikai fiziski, bet arī emocijās, domās, fantāzijās un, protams, kopīgos sapņos.
Ja jums patika šis raksts par attiecībām, tad iesakiet to saviem draugiem.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 20:11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024