Kā pārstāt būt vientuļam cilvēkam

Advertisement
Advertisement

Vientulība – tas ir slikts ieradums. Daudziem šķiet, ka vientulība – tas ir liktenis, taču īstenībā tā ir mūsu izvēle. Precīzāk, to rakstura īpašību kultivēšana, kuras nav savienojamas ar laimi.


Vienkāršas, cilvēciskas saziņas deficīts nekādi nav kompensējams ar materiāliem labumiem, sociālo statusu, dažādiem sasniegumiem. Noskaidrosim, kas īstenībā mūs padara vientuļus.

Raksta turpinājums
Vientulības iemesli

1. Pirmā soļa gaidīšana

Nekaunies izrādīt savas jūtas, emocijas, simpātijas. Tas arī saucās “spert soli pretī”. Nav noteikti jāsper kardināli soļi.
Sieviete var neaicināt uz tikšanos vīrieti pirmā, bet flirtēt ir ieteicams, tas ir spēcīgs impulss attiecību attīstībai.
Jebkurā gadījumā, ja sēdēt stūrī un neko nedarīt, tad nekas arī nenotiks.
2. Nepārtraukta kontrole

Iespējams, tu esi punktuāls, kārtīgs, sakopts cilvēks, kuram viss ir savās vietās. Tu plāno dzīvot, neatkāpjoties no iecerētā sāņus ne par sprīdi.

Bet cilvēkus, kuri ar tevi saskaras, var nobiedēt tava vēlēšanās kontrolēt vēl arī viņus. Kontrolēšanai nav nekā kopīga ar mīlestību un tā ne vienmēr iederās attiecībās.
3. Neapmierinātība

Lai cik tev būtu gadu, īgņošanās pieliek vecumam desmit gadus. Pārstāj būt īgņa. Cilvēks, kurš visu laiku ar kaut ko ir neapmierināts un noskaņots negatīvi, sev cilvēkus nepiesaista.
4. Viedierīču ļaunprātīga izmantošana
Mūsdienu sabiedrības posts. Kad tu pēdējo reizi iepazinies dzīvajā nevis soctīklos? Tas, kurš pārāk daudz laika pavada virtuālā pasaulē, atradinās no reālās.
5. Tieksme visiem patikt

Kad tu kļūsi par to ērto cilvēku, kurš neprot pateikt “nē”, tad pārstāsi būt laimīgs. Daudz labāk, lai blakus ir īsti draugi un laulātie nevis tādi, kas pielāgojušies, kuri meklē sev izdevīgumu un neīstai draudzībai vai attiecībām izvēlas “glābējus”, kuri gatavi katrā laikā palīdzēt un ziedot sevi.

Veido saprātīgas personīgās robežas. Kad tu iemācīsies ieklausīties savās vēlmēs, apkārtējie sāks tevi cienīt kā veselu cilvēku, kurš nepielāgosies katram, zaudējot personīgo tēlu.
6. Neprasme pildīt pienākumus

Veidojot personīgās robežas, parūpējies par to, lai tava rīcība nenodarītu ļaunumu citiem. Ja kādam esi kaut ko apsolījis – izpildi, iesāki darbu – pabeidz, aizņēmies naudu – savlaicīgi atdod un tamlīdzīgi…

Neaizmirsti par tiem, ar kuriem solījies satikties. Labāk atvainoties pa telefonu, ja kavējies nekā zaudēt labas attiecības. Tas ir, ievērojot savas robežas, obligāti cieni apkārtējo robežas.
7. Hobiju trūkums

Hobijs palīdz izaugt iekšēji, kļūt veselumam, pašpietiekamai personībai, kura interesēs apkārtējos. Ja tu ne ar ko neaizraujies, ar degošām acīm, ar patiesu interesi, tad tu nedzīvo. Aizraušanās tev palīdzēs savā dzīvē iesaistīt vienādi domājošus cilvēkus.

Cilvēka vientulības cēloņus var atrast viņa apātijā pret visu šajā dzīvē. Ir jāatrod vismaz kaut kas, kas mudina radīt un veidot.
8. Аktīvi “prinča” meklējumi

Sieviešu vientulības iemesli ir tādi, ka viņas meklē neeksistējošu ideālu. Pārāk augstprātīgas, lepnas, nespējīgas saskatīt pozitīvo tajos, kuri atrodas blakus.

Viņas uzskata, ka “tas īstais vīrietis” padarīs viņas laimīgas un atrisinās visas ikdienas problēmas. Faktiski meklē attaisnojumu savai depresijai un atbildību par savu iekšējo stāvokli pārliek uz citiem.
9. Pastāvīga žēlošanās

Padalīties savos pārdzīvojumos – normāli. Saprotošs cilvēks atbalstīs, jutīs līdzi, kaut kā palīdzēs. Pavisam cita lieta – visu laiku žēloties par dzīvi. Tā nedrīkst darīt, tas atgrūž.

Kad darbs slikts un valdība slikta, un vecāki slikti, un dzīvoklis un pat saule spīd pārāk spilgti, rodas jautājums: “Kāpēc gan nepamēģināt kaut ko izmainīt, skat, un žēloties vairs nebūs par ko?”


10. Atklāta skaudība

Sevi vajag salīdzināt tikai ar iepriekšējo es. Skaudību ir grūti noslēpt. Kad apkārtējo sasniegumi kaitina vai izraisa bezcerīgumu, tie paši apkārtējie pārstāj stāstīt par visu labo, kas ar viņiem notiek. Saziņa pakāpeniski izzūd.

Reizēm vientulība ir noderīga. Mēdz būt brīži, kad vajag pabūt tālāk no sabiedrības, lai tiktu skaidrībā ar sevi.

Тādai “atpūtai” jābūt īslaicīgai. Ja vientulība draud kļūt par dzīvesveidu, tas ir signāls pārdomām un nepieciešamībai mainīties.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024