Kā pareizi celt un pārvietot smagumus

Advertisement
Advertisement

Smagumu celšana un pārvietošana var veicināt kā pašsajūtas pasliktināšanos, tā tās uzlabošanos. Pārmērīgi smaga nasta var kaitēt fiziski nesagatavotas personas mugurai, ja to ceļ un pārnēsā, neievērojot noteiktus noteikumus.

 

Tomēr, ja seko speciālistu ieteikumiem un vienmērīgi sadali slodzi uz ķermeni, gluži pretēji, var stiprināt muguras muskuļus un pasargāt sevi no dažādiem mugurkaula ievainojumiem.

Raksta turpinājums
Tāpēc mēs sagatavojām ieteikumus par svaru celšanu un pārnēsāšanu, kas palīdzēs tev saprast, kā mājās stiprināt muguras lejasdaļas un muguras muskuļus, kā arī ievērojami atvieglos smagas nastas pārvietošanas procesu.
Smagumu pārvietošana

Saskaņā ar PVO statistiku aptuveni katrs trešais planētas iedzīvotājs pēc smaguma celšanas izjūt sāpes, kas norāda uz mugurkaula slimības klātbūtni. Šajā sakarā strauji samazinās iedzīvotāju vispārējās darbaspējas. Turklāt eksperti apgalvo, ka vesels mugurkauls spēj izturēt četrus simtus kilogramus un pat vairāk smagu slodzi, izmantojot pareizu svara sadalīšanas sistēmu uz tā daļām.
Ieteikumi smagumu pārvietošanai

Ja esi nolēmis pacelt kaut ko smagu, pietupies un cieši piespied pie sevis priekšmetu, kuru gatavojies pacelt, vienlaikus turot muguru taisnu.
Lielākās daļas cilvēku kļūda ir tā, ka viņi mēģina pacelt smagu priekšmetu nevis saliecot kājas, bet noliecot muguru. Sakarā ar to slodze uz starpskriemeļu disku jostas daļā palielinās desmitiem reižu.
Kravu turiet pēc iespējas tuvāk pie sevis. Pietuvinot kravas smaguma centru pie sevis, tādā veidā tu pieliec mazāk pūļu, lai noturētu muguru taisnā stāvoklī.
Lai pārvietotu smagu priekšmetu pa virsmu nepaceļot, labāk to grūst uz priekšu nekā vilkt aiz sevis.
Pārnēsājot smagumus, izvairies no straujām kustībām.
Dažiem šķiet, ka labāk ir visus pirkumus salikt vienā maisiņā vai salikt lietas vienā lielā čemodānā, jo dažos gadījumos ir daudz ērtāk turēt vienu roku brīvu. Tomēr tāda svara pārvietošanas metode arī kaitē mugurkaulam. Tāpēc neslinko vienmērīgi sadalīt nastas svaru. Tas attiecas arī uz pirkumiem veikalā un somām lietu pārvadāšanai.
Nenes smagas somas uz viena pleca. Labākā alternatīva – ērta mugursoma vai soma uz riteņiem.
Cita starpā neaizmirsti regulāri vingrot un stiprināt muguru. Labākā mugurkaula slimību profilakse ir peldēšana, skriešana un riteņbraukšana. Pat regulāra staigāšana straujā tempā jau palīdzēs nostiprināt muskuļus.
VINGROJUMI MUGURAI

1. Nostājies ar muguru pret sienu tā, lai siena pieskartos gan lāpstiņai, gan muguras lejasdaļai. Noliec kājas 30 cm attālumā no sienas un nolaid rokas, pagriežot plaukstas atpakaļ. Pēc tam lēnām slīdi pa sienu uz leju, līdz gurni atradīsies paralēli grīdai. Noturi šo pozīciju dažas sekundes un pēc tam lēnām celies uz augšu, neatraujot muguru no sienas.

2. Apgulies uz grīdas, piespied vidukli pie tās un nofiksē kājas saliektā stāvoklī. Pacel vienu kāju tā, lai apakšstilbs būtu paralēli grīdai un papēdis būtu saspringts. Ar šo kāju veic lēnas apļveida kustības. Pēc desmit sekundēm dari to pašu ar otru kāju.

Centies šos vingrinājumus izpildīt pēc iespējas biežāk. Un, protams, nekautrējies lūgt palīdzību smagumu pārvietošanā, ja kravas gabarīti izrādās tev par lielu.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024