-
- 6774 x
-
https://torno.lv/xJRTWB0
Ne vienmēr ir iespējams gatavot svaigu gaļu. Bieži vien saimnieces ievieto to saldētavā, lai tā nesabojātos, vai arī nopērk saldētu produktu lielveikalā. Un tad sākas atkausēšanas process - garš un kaitinošs. Tāpēc daudzi izmanto dažādas viltības, kas palīdz ātri atkausēt gaļu. Un tiek pieļautas vairākas kļūdas, kas kaitē veselībai.
Raksta turpinājums
Pastāstīsim jums par visbiežāk sastopamajām gaļas atkausēšanas kļūdām, no kurām vajadzētu atbrīvoties vai vismaz neatkārtot.
Kā atkausēt gaļu
KĻŪDAS GAĻAS ATKAUSĒŠANĀ
1. Karstā atkausēšana
Nepārvietojiet gaļu no saldētavas uz karstu vai pat siltu ūdeni. Tā jūs izveidojat ideālu vidi kaitīgu un pūšanas baktēriju attīstībai. Pēc šādas atkausēšanas varat viegli atrasties slimnīcas gultā. Varbūt jūs būsiet pārsteigts, bet gaļa tiek pienācīgi atkausēta aukstā ūdenī, kura temperatūra ir tuvu 0 grādiem. Tas būs ātri un droši.
2. Atkausēšana ledusskapī
Dažas saimnieces sevi uzskata par gudriniecēm, un liek atkausēt gaļu uz ledusskapja augšējā plaukta. Viņām taisnība ir tikai pa pusei. Ledusskapī faktiski var atkausēt gaļu, bet tikai uz zemākā plaukta un kādā traukā. Pretējā gadījumā no augšējā plaukta pilēs asinis un nosmērēs citus produktus, tādējādi radot vidi baktēriju un sēnīšu attīstībai.
3. Atkausēšana starp citiem produktiem
Nelieciet sasaldētu gaļu starp dārzeņiem (pat saldētiem), garšvielām un citiem produktiem. Kā jūs uzminējāt, šī kombinācija vairo kaitīgus organismus. Starp citu, vienā traukā nevajadzētu atkausēt 2 dažādus gaļas veidus. Pirms gaļas ievietošanas pie pārtikas produktiem pārliecinieties, ka tā ir pilnībā atkausēta.
4. Gaļas mazgāšana
Nevajag gaļu mazgāt, līdz tā atkūst. Citādi dažādas baktērijas iemitināsies jūsu izlietnē, uz jūsu rokām ... Jums ir jāmazgā gaļa, bet tikai tad, kad tā iegūst dabisko stāvokli.
5. Atkārtota atkausēšana
Atcerieties: gaļa sasaldē tikai vienu reizi! Ja jums ir atkausēta gaļa, bet, lai pagatavotu ēdienu, jums nav nepieciešams viss gabals, nelieciet to atpakaļ saldētavā. Vai nu pagatavojiet kaut ko citu, vai arī ielieciet to ledusskapī un citu dienu pagatavojiet ēdienu. Atkārtota sasaldēšana un atkausēšana atņem gaļai daudzas garšas īpašības, ēdiens var iznākt ne tāds, kā jūs gaidāt. Turklāt tajā uzkrājas daudz parazītu.
Ja ir notikusi otra sasaldēšana, tad izturieties pret tā gatavošanu ļoti rūpīgi. Labāk ir to izvārīt, un pēc tam kaut ko darīt.
6. Atkausēšana ar matu fēnu
Izklausās smieklīgi, bet daudzi tā dara. Saldētu gaļu nedrīkst atkausēt karstā gaisā. Pat mikroviļņu krāsnī nav ieteicams. Tās ārējais slānis pārkarst, bet iekšpusē būs ledus. Kaitīgi organismi organizēs balli šādos apstākļos.
7. Saldētas gaļas gatavošana
Vai jūs domājat, ka, sagriežot saldētu gaļu plānos gabaliņos, to var izcept pannā? Protams, var, bet tas nav tā vērts. Gaļa var izrādīties pārcepta no ārpuses un cieta iekšā. Tā ”šaus” uz pannas, kad saskarsies ledusaukstais ūdens un karstā eļļa.
Neaizmirstiet nomazgāt rokas pēc tam, kad tajās turēta saldēta gaļa. Protams, baktērijas ir visur, bet īpaši daudz tās ir gaļā. Jūs nezināt, kā tā tika uzglabāta un kāda bija dzīvnieka veselība. Tāpēc jums rūpīgi jāpiedomā ne tikai pie tās gatavošanas, bet arī pie uzglabāšanas un atkausēšanas.
Pastāstiet mums komentāros, kā jūs atkausējat gaļu.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts