-
- 4180 x
-
https://torno.lv/xdmlvEj
Auto iegāde ir ļoti patīkama lieta, bet riskanta. Pat automašīnu tirdzniecības vietā var apjukt, it īpaši, ja esat iesācējs šajā lietā, bet otrreizējā tirgū viegli sastapties ar negodīgu īpašnieku, kurš gudri noslēps visus trūkumus aiz saldas cenas. Tāpēc ir svarīgi zināt, kam jāpievērš uzmanība, lai vēlāk neiztērētu daudz naudas par auto apkopi.
Mēs sagatavojām tev špikeri ar padomiem, kas tev noderēs pērkot lietotu automobili.
Raksta turpinājums
Kā pārbaudīt mašīnu pirms pirkšanas
Pirms uzsākt automobiļa apskati, nepieciešams no īpašnieka saņemt atbildes uz dažiem svarīgiem jautājumiem. Pārbaudi, vai ir oriģinālā tehniskā pase, paskaties specializētās vietnēs, vai mašīna nav zagta. Tālāk uzzini, vai mašīna nav cietusi ceļu satiksmes negadījumā, kā arī vai ir mainīta krāsa un citas ārējās pazīmes. Ja tu saņem neskaidras atbildes vai kaut kas tevi mulsina, droši dodies pie nākamā automobiļa.
Protams, ir svarīgi paņemt līdzi uz autoplaci vai personīgu tikšanos ar pārdevēju uzticamu automehāniķi. Ja tāda nav, tad sarunā uzreiz, ka pirms mašīnas pirkšanas tu vēlies iebraukt autoservisā, kur veikt profesionālu auto apskati un tā diagnostiku. Iesakām arī apbruņoties ar piezīmju grāmatiņu, kur tu uzreiz piezīmēsi visus trūkumus, lai pēc tam varētu tirgoties pēc būtības. Tagad pievērs uzmanību sekojošiem punktiem.
1. Motora pārsegs
Nekautrējies vairākas reizes atvērt un aizvērt kapotu, lai pārbaudītu, vai slēdzenes darbojas nevainojami un paskatīties iekšpusē, lai redzētu rūsu vai krāsas bojājumus. Neaizmirstiet pārbaudīt kabīnes pogas vai sviras darbību, kas ir atbildīga par pārsega atvēršanu.
2. Dzinējs
Оbligāti pārbaudi vai dzinēja rūpnīcas numurs sakrīt ar auto dokumentiem. Vizuāli novērtē arī motora nodalījuma stāvokli: vai ir eļļas, degvielas, speciālo šķidrumu noplūde. Pārbaudi motoreļļas un speciālo šķidrumu līmeni un konsistenci. Ja ir jaunas detaļas, noskaidro veco detaļu nomaiņas iemeslu. Iedarbini dzinēju un ieklausies, vai nav lieki trokšņi.
Apskati vai dzinēja radiatora un kondicioniera sieti ir kārtībā, tiem jābūt bez jebkādas deformācijas.
3. Virsbūve
Ļoti uzmanīgi apskati automobiļa virsbūvi, novērtējot krāsojuma vienmērīgumu. Jebkura nenozīmīga toņa atšķirība var liecināt par mašīnas krāsošanu pēc avārijas. Ja lietota auto virsbūve izskatās ideāli gluda, bez nelīdzenumiem, nelielām atlūzām, skrāpējumiem, tad tas dara uzmanīgu. Tas var liecināt par automobiļa remontu un norādīt uz slēptiem trūkumiem. Pievērs uzmanību mašīnas profilam no priekšas un aizmugures ar cieši aizvērtām durvīm: tām nav jāizspiežās un nav jābūt stipri padziļinātām.
Ja ir acīmredzamas novirzes, tas liecina par virsbūves izmainītu ģeometriju, kas rodas no stipra trieciena avārijas gadījumā. Pārbaudi arī bagažnieka durvis un degvielas tvertnes vāku. Vairākas reizes atver un aizver durvis, lai pārliecinātos par slēdzeņu darbību. Jāpārbauda kā mehāniskā, tā automātiskā veidā. Ja mašīnai ir lūka, to arī vajag vairākas reizes atvērt un aizvērt. Pārbaudot jumtu, pievērs uzmanību ūdens notecei.
4. Gaismas ierīces
Salona un paneļa apgaismojums tiek pārbaudīts, ieslēdzot aizdedzi. Apgaismojuma spilgtuma regulēšanai jābūt vienmērīgai un nepārtrauktai. Pievērs uzmanību lukturu stikla virsmai: ja ir ļoti saskrāpēta vai izdrupusi, tad tie būs jānomaina. Atkarībā no automobiļa markas, tas var būt samērā dārgi.
5. Apdare
Bamperam jābūt piestiprinātam līdzeni un blīvi, bez lielām šķirbām. Miglas lukturiem un parkošanās sensoriem jābūt droši piestiprinātiem. Būtu jāpārbauda, kā ir piestiprinātas sliekšņu uzlikas, līstes un citi eksterjera elementi.
6. Riteņi
Izmēriet riepu protektora nodilumu atbilstoši pieejamiem indikatoriem. Reti redzamas jaunas riepas, kas uzstādītas lietotai automašīnai. Tāpat uzmanīgi pārbaudi diskus: vai ir plaisas un deformācijas. Un neaizmirsti pārbaudīt gaisa spiedienu riepās.
7. Stikli
Pārbaudi, vai stikls un spoguļi nav bojāti. Pārbaudi tīrītāju slotiņu un apsildes darbību. Šajā gadījumā jāpievērš uzmanība tam, kādas pēdas aiz sevis atstāj tīrītāja slotiņa: lielu pārtraukumu klātbūtne liecina, ka gumijas ir jānomaina. Paskaties, vai ir viegli atvērt un aizvērt durvju stiklu. Īpaša uzmanība jāpievērš logu blīvēm: ja tās ir jaunas vai ir hermētiķa pēdas, tas nozīmē, ka stikls uz durvīm ir mainīts. Jānoskaidro iemesls.
8. Salons
Noteikti pārbaudi sliekšņu un apakšas kvalitāti, paklauvējot pa tām ar metāla priekšmetu. Skaņai jābūt skanīgai. Apslāpēta skaņa lieciņa par izrūsējušu metālu. Pārbaudi sēdekļus, noņemot pārklājus, kā arī pārbaudi sēdekļu apsildes sistēmu. Rūpīgi jāizvērtē katrs salona centimetrs: cimdu nodalījums, apdare, roku balsti, sēdekļi, grīdas paklāji, statīvi.
Pievērsiet īpašu uzmanību drošības jostām un visu gaisa spilvenu klātbūtnei, jo tā ir jūsu veselība! Ja spilvena nav vai tas ir mainīts, tas nozīmē, ka automašīna pabijusi negadījumā.
9. Bagažnieks
Uzmanīgi apskati rezerves riteņa vietu, vai nav korozijas, metināšanas vai krāsošanas pēdas, atverot bagāžas nodalījuma pārsegu. Pievērs uzmanību arī bagāžas nodalījuma apgaismojumam.
10. Vadības panelis
Pārbaudi visu optisko ierīču pareizu darbību: avārijas signalizāciju, lukturu pārslēgšanu no tuvās uz tālo gaismu, virzienrādītājus, dienasgaismas lukturus, atpakaļgaitas, miglas lukturus. Pārbaudi, kā instrumenti un norādes uz paneļa darbojas atbilstoši to rādījumiem. Pagriežot stūri, jāieslēdzas pretaizdzīšanas stūres blokatoram.
Kad durvis ir aizvērtas, drošības jostas signalizācijai jābūt ieslēgtai. Pēc dzinēja iedarbināšanas pārbaudi arī visu ierīču darbību saskaņā ar transportlīdzekļa rokasgrāmatu.
11. Apsilde un kondicionieris
Ieslēdz apsildi un un izseko, vai siltā gaisa padeves laikā nav deguma vai degvielas smaržas. Ieslēdz arī kondicionieri: darbības laikā un pārslēdzot režīmus nav jābūt liekiem trokšņiem.
12. Nobraukums
No nobraukuma ir atkarīgs automobiļa vispārējais stāvoklis un tā detaļu nodilums. Virs 100 000 km nobraukuma uz bremžu diskiem paliek 2 – 3 mm no uzlikām. Ja uzlikas nomainītas pret jaunām, tātad, nobraukums ir lielāks par šo ciparu.
Ir tik daudzas nianses, kas atkarīgas no automašīnas markas un ražošanas gada. Tie ir vispārīgi momenti, kas palīdzēs izvairīties no daudzām problēmām mašīnas turpmākajā ekspluatācijā. Vienmēr atceries, ka tu esi pircējs, kas nozīmē, ka tu vari uzdot visus interesējošos jautājumus un apskatīt katru automašīnas centimetru. Galu galā, tavs komforts ir atkarīgs no tavas izvēles, nākotnes uzturēšanas izmaksām un, pats svarīgākais, drošības.
Būtu ļoti interesanti uzzināt sekotāju padomus, kuri jau ir pirkuši lietotu automobili. Uzraksti komentāros un padalies ar rakstu ar saviem draugiem soctīklos!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts