Kā pagatavot pīrādziņus ar malto gaļu

Advertisement
Advertisement

Šie brīnišķīgie pīrādziņi ar malto gaļu pazūd gaismas ātrumā, un tie pēc garšas atgādina gan ķinkālus, gan čeburekus. Tajā pašā laikā tie ir mazi un neticami sulīgi. Es runāju par “Urālu posikunchiki”!


Izrādās, ka tos gatavo tikai Urālu reģionā. Bet iesaku izmēģināt arī jums, jo tie ir tik garšīgi!

“Posikunchi” ir mīļvārdiņš Urālu mazajiem pīrāgiem ar malto gaļu, kas gūst popularitāti arī citos reģionos. Ja nedaudz iekož “posikunchi” - no tā pilēs karsts buljons. Tāpēc arī tāds nosaukums: viņi “peld” sulā - buljonā, kas veidojas pīrāgu iekšpusē.

 

Raksta turpinājums
Šos pīrāgus ir ļoti viegli pagatavot un tiem nav vajadzīgas daudzas sastāvdaļas. Tos var pagatavot gan ģimenei, gan viesiem, kuri novērtēs garšu un sulīgumu.


Piedāvājam jums šo mazo un ļoti sulīgo pīrāgu recepti. Nelielu gardu čebureka versija, no tādiem nevar atteikties!
Kā pagatavot pīrāgus ar malto gaļu

SASTĀVDAĻAS

400 g miltu
500 g maltas gaļas (cūkgaļa + liellopa gaļa)
2 olas
4 ēdamk. skābs krējums
100 ml ūdens
1 sīpols
sāls, pipari pēc garšas
100 ml augu eļļas (cepšanai)
150 ml ūdens (vai sālījuma)
PAGATAVOŠANA

1. Lai pagatavotu mīklu, sajauciet olas, skābo krējumu, sāli un ūdeni ērtā traukā. Visu kārtīgi samaisiet, tad pievienojiet miltus.

Milti var būt nepieciešams nedaudz vairāk vai mazāk, jo tas ir atkarīgs no tā zīmola un ražotāja. Iemaisiet mīklu - mīkstu, elastīgu un viendabīgu masu.
2. Atstājiet mīklu atpūsties zem pārtikas plēves 15-20 minūtes, un šajā laikā jūs varat veikt pildījuma sagatavošanu. Mīklai vajadzētu izskatīties kā pelmeņu mīklai.
3. Pildījumam varat izmantot malto gaļu, kas sastāv no cūkgaļas un liellopu gaļas attiecībā 50: 50. Šī kombinācija sniegs īpašu sulīgumu un veicinās buljona veidošanos pīrādziņā.

Maltajai gaļai pievienojiet sāli, piparus, sīpolus, aukstu ūdeni vai gurķu sālījumu. Gaļa piesātinās ar garšvielām, kuras ir sālījumā. Ja jūs pievienojat sālījumu, jums nav nepieciešams to sālīt gaļu!
4. Un tagad ķersimies pie pīrāgu veidošanas.

Mīklu sadala divās daļās, no katras izveido desu un sagriež gabaliņos. Atcerieties, ka “posikunchi” ir ļoti mazi pīrādziņi, tātad arī gabaliņiem jābūt maziem.
5. Mīklas gabaliņus neizveltnējiet pārāk plānus, lai cepšanas laikā pīrāgs neplīst un paliek sulīgs. Uzlieciet pildījumu uz vienas puses, pēc tam izveidojiet pīrāgu, uzmanīgi saspiežot malas. Tas tiek darīts tā, lai buljons neizplūst cepšanas laikā.
Lieciet pannu uz plīts un ielejiet augu eļļu. Eļļu vajadzētu ieliet pietiekami daudz, lai pīrāgi būtu sulīgi.
6. Iepriekš uzkarsētā eļļā ielieciet “posikunchiki” un apcepiet no abām pusēm līdz brūnai garozai. Esiet uzmanīgi! Ja buljons tomēr tiek uz pannas, var būt karstas šļakatas.
7. Izņemiet gatavos pīrāgus ar dakšiņu vai ko citu, un tad uzlieciet to uz papīra dvieļa, lai noņemtu lieko tauku daudzumu.
8. Šos pīrāgus vislabāk pasniegt karstus, tieši no pannas! Pasniedziet ar etiķi, melniem pipariem un sinepēm. Labu apetīti!
Pīrāgiem jābūt maziem, viens vai divi kodieni, un, protams, sulīgiem.

Un lai gaļas buljons paliektu pīrāgā, tas ir pienācīgi “jānoslēdz”, to vislabāk ir aiztaisīt kā “gliemežvāku”.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024