-
- 13668 x
-
https://torno.lv/Ro93kEM
Ir tāda Daosas līdzība. Vecs gudrais stāsta mazdēlam, ka katram no mums iekšā dzīvo divi vilki – melnais un baltais. Melnais – tās ir dusmas, neiecietība, niknums, skaudība, bet baltais – līdzcietība, labsirdība, maigums, mīlestība. Un šie divi vilki mums iekšā visu laiku plēšās. `Un kurš tad uzvar?` – pajautāja mazdēls. `Kuru tu baro, tas arī uzvar`, - atbildēja vectēvs.
Kad uz mums kliedz, parasti vēlamies atbildēt ar to pašu. Tiesa, nevienam no tā labāk nepaliek. Kā uzveikt savu un citu niknumu un dusmas, iesaka neirobiologi.
Raksta turpinājums
Kā atbrīvoties no dusmām
Mēs sagatavojām 3 iedarbīgus veidus, kā iemācīties nekad nedusmoties. Ir vērts to zināt katram!
1.Dusmu apspiešana – slikta ideja
Bieži vien konflikta laikā mēs cenšamies apslāpēt savas emocijas un pārciest. Taču apspiestā agresija ar gadiem grauj ķermeni un pāraug dažādās slimībās.
Mandeļveida dziedzeris (smadzeņu daļa, kas ietekmē emocijas) sāk pārmērīgi darboties. Kad cilvēks sevī slēpj niknuma stāvokli, apkārtējie var neredzēt tā izpausmes, bet toties ļoti labi to jūt un attiecības sāk bojāties.
2. Nav vērts ļaut vaļu dusmām
Izgāžot dusmas uz sarunu biedru, tu ļauj savām dusmām aug kā sniega pikai. Tomēr ir metode, kura darbojas lieliski! Smadzeņu enerģētiskie resursi ir ierobežoti un, pārslēdzot uzmanību, tās vairs nespēj koncentrēties uz nepatīkamu situāciju nevērtīgu apdomāšanu.
Protams, ir samērā sarežģīti novērsties, kad kāds histēriski kliedz tieši sejā. Taču, ja nospraust mērķi un ieslēgt apziņu, tad tas ir pilnīgi reāli! Neuzkurini savas dusmas vēl vairāk, no tā tev būs tikai sliktāk.
3. Pārvērtēšana
Iedomāsimies situāciju: tavs sarunu biedrs stāv tev blakus un no sirds kliedz. Tu ļoti vēlies atbildēt ar to pašu vai pat kliedzēju tā labi pieklusināt. Bet, ja tev pastāstīs, ka šis cilvēks vakar zaudēja māti? Vai viņš pārdzīvo smagu šķiršanos un vakar viņam atņēma tiesības uz bērniem?
Tādā gadījumā, visticamāk, tava reakcija būs citāda. Dusmas vairs netiks ņemtas tik tuvu pie sirds un, iespējams, pat radīsies līdzjūtība.
Kas tādā gadījumā izmainījās? It nekas! Taču šī priekšvēsture izmainīja tavu skatījumu uz situāciju. Metodes būtība ir situācijas pārvērtēšanā. Vienkārši sev pasaki: `Šeit nav manas vainas, cilvēkam šodien ir smaga diena.`
Pats iedarbīgākais un dziļākais, bet samērā sarežģītākais solis ir piedošana. Pirmām kārtām tas ir svarīgi ne tik daudz priekš oponenta, kā tev pašam. Jo turēt dusmas uz kādu – tas pats, kā dzert indi pašam, domājot, ka no tās nomirs kāds cits.
Nepieļauj emocijām sagraut tavu dzīvi! Atbrīvojot sevi no negatīvisma, tu izslēdz no dzīves slimības un sliktu pašsajūtu. Parādi draugiem šo rakstu, tas tiešām būtu jāzin katram!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts