Kā nedrīkst ārstēt gripu: 6 kļūdas, kuras pieļauj katrs saslimušais.

Advertisement
Advertisement

Gripas ārstēšana – lieta neparasta un svarīga. Jo gripa attīstās strauji un ar nopietnām komplikācijām.


Kā ārstēt gripu


Ļoti svarīgi uzsākt savlaicīgu un pareizu ārstēšanu. Ir daudz informācijas par to, kā ir jārīkojas, bet, neskatoties uz to, daudzi pamanās ārstēties nepareizi.

Raksta turpinājums
Iepazīstoties ar ārstu epidemilogu un terapeitu ieteikumiem, mēs savācām visizplatītākās kļūdas, kuras mēs pieļaujam, ārstējoties no gripas.

1. Gripa uz kājām

Daudzi, sajūtot nevarību, kļūdaini uzskata, ka slimība pāries pati. Tādi cilvēki sāk aktīvi lietot temperatūru pazeminošus un citus preparātus, kuri atvieglo stāvokli un dodas uz darbu.

Gripa – tā ir vīrusu saslimšana, kura izplatās gaisa pilienu veidā. Ar to aplīp ne tikai visi apkārtējie, bet arī paša `izplatītāja` pašsajūta pasliktinās vairākkārt: vīruss iedarbojas uz cilvēku spēcīgi, skarot dzīvībai svarīgus orgānus.

Gripa, kura norit vieglā formā, tiešām pāries ātri, it kā pati no sevis. Bet, neatkarīgi no formas (pat bez simptomiem) un saslimšanas smaguma, ir nepieciešams gultas režīms.
2. Atteikšanās no ārsta izsaukšanas

Pacienti bieži nodarbojas ar pašārstēšanos: ziniet, ārsts atnāks, izrakstīs zāles (zinu, reklāmu redzēju) – un viss. Tā ir kļūda!

Gripas gadījumā medicīniskā palīdzība ir nepieciešama, lai kontrolētu saslimušā stāvokli (USG, fluorogrāfija). Gripai var būt nopietnas komplikācijas, piemēram, pneimonija, kura var kļūt par nāves iemeslu.
3. Antibiotoku lietošana

Gripas ārstēšana ar anibiotikām – tas ir šausmīgi. Antibiotikas ir radītas, lai iznīcinātu baktērijas, vīrusus tās nekādi neietekmē.

Lietot antibiotikas gripas sarežģījumu profilaksei arī ir pret noteikumiem, jo nekontrolēta šo preparātu lietošana novedīs pie tā, ka baktērijas organismā pārstās uz tām reaģēt. Tas savukārt, var veicināt otrreizēju, jau spēcīgāku inficēšanos, kura grūtāk padodas ārstēšanai.
4. Karstie dzērieni

Tējas, morsi, kompoti uz C vitamīna rēķina tiešām uzlabo slimnieka stāvokli, tie pazemina asins skābumu, palīdz vieglāk pārciest muskuļu sāpes un nogurumu. Un tas viss ar noteikumu, ka dzērieni būs silti nevis karsti!

Imunitāti stimulējošie mājas dzērieni nostiprina organisma aizsardzības spēkus, ātrāk pieceļ kājās, bet atkal gultas režīma apstākļos.
5. Alkohols

Variants ārstēt gripu ar alkoholiskiem dzērieniem – tas nav variants. Alkohols organismam ir toksisks, gripas vīruss – arī. Aknas vajag saudzēt...
6. Sildīšanās

Kad pārņem drebuļi, sāpes un vājums, vēlēšanās sasildīties ir pilnīgi saprotama. Bet, ietinoties segā un uzvelkot siltas zeķes, nedrīkst sēdēt cieši noslēgtā telpā.

Obligāti vēdini telpu: 18–20 temperatūrā gan gulēt viegli, gan atveseļosies ātrāk. Silta duša 3 -5 minūtes par lieku nebūs, bet no karstas vannas slimošanas periodā labāk atteikties.
Sargi savu un tuvinieku veselību: padalies ar rakstu soctīklos, lai gripai nedotu nevienu iespēju!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024