-
- 5390 x
-
https://torno.lv/xHRLGPb
Katra sieviete zina, ka ginekologs ir jāapmeklē vismaz reizi gadā. Taču bieži mēs atliekam vizīti līdz labākajiem laikiem, piemēram, pēkšņi parādījušos mēnešreižu vai lieko matiņu uz ķermeņa dēļ. Bet, kad tomēr nolemjam atnākt, tad pirms pieņemšanas uzvedamies tā, ka spējam novest ārstu līdz baltkvēlei un, kas ir bīstamāks, kaitēt savai veselībai.
Mēs noskaidrojām, ko nav vērts darīt pie sieviešu ārsta un kāpēc.
Raksta turpinājums
1. Neiet pie ārsta mēnešreižu laikā
Attēls: teksts attēlā:
- Gribētu pārcelt vizīti uz nedēļu
- Dakter, man ir kritiskās dienas. Vai varu atnākt uz pieņemšanu?
Pirms dažiem gadiem menstruācijas bija šķērslis pilnvērtīgai pieņemšanai. Bet mūsdienu pētījumu metodes ļauj veikt diagnozi pat mēnešreižu laikā: izdalījumi nekādā gadījumā neietekmēs analīžu rezultātus. Ārstus nemulsina asinis, tāpēc neērtības varat sajust tikai jūs pati.
Ja jūs tomēr šaubāties, vai ir vērts iet uz pieņemšanu, sazinieties ar savu ginekologu un paskaidrojiet situāciju. Starp citu, dažos gadījumos apmeklēt ārstu mēnešreižu laikā ir pat noderīgi: piemēram, ja atklājāt sev jaunu simptomu kritisko dienu laikā vai vēlaties uzstādīt kontracepciju dzemdē.
2. Uztraukties, ja nav veikta depilācija
Pārdzīvojumi par savu skaistumu ginekologa kabinetā neiederas: matu esamība vai trūkums intīmajā zonā nekādā veidā neietekmē reproduktīvo veselību un apskates rezultātu. Ārsti atzīst, ka pacientes bieži atvainojas par to, ka viņām ir “nepienācīgs” ārējais izskats. Un pilnīgi veltīgi: pieņemšana ilgst aptuveni 10 minūtes, bet ginekologam ir svarīga tikai jūsu pašsajūta.
3. Neziņot par simptomiem, kas nav saistīti ar ginekoloģiju
Ginekologiem, tāpat kā citiem ārstiem, ir svarīgi redzēt ainu kopumā: dažkārt nesaistīti simptomi var ietekmēt diagnozes noteikšanas pareizību. Galvassāpes, izsitumi uz ādas, paaugstināts spiediens vai kaut kas vēl- nenoklusējiet šīs pazīmes. Ja tās nav tieši saistītas ar ārsta profilu, bet izraisa bažas, jūs nosūtīs pie atbilstoša speciālista.
4. Lietot līdzekļus ar smaržu
Pārmērīga uzmanība pret higiēnu var izdarīt ļaunu joku: apsekošanas laikā ginekologs novērtē intīmās zonas krāsu, smaržu un citas īpatnības, jo tās var norādīt uz saslimšanu. Higiēniskie līdzekļi ar antibakteriālu efektu vai parfimērām piedevām var izmainīt dabisko pH līmeni, un tas nozīmē, ka ārsts noteiks nepareizu diagnozi.
Pirms ginekologa apmeklējuma vislabāk izmantot parasto silto ūdeni. Arī citās dienās nav vērts aizrauties ar intīmās higiēnas līdzekļiem: tie maina dabisko pH līmeni, izraisa sausumu un citas nepatīkamas sajūtas.
5. Neatcerēties, kādus preparātus esat lietojusi
Mēs nesakām, ka lietojām vitamīnus, preparātus pret spiedienu, balderiāņus vai citas “nesvarīgas” zāles. Jo ārsts taču ņems uztriepi un noskaidros problēmu vai tās trūkumu. Šī loģika ir nepareiza: tablešu lietošanas režīms var ietekmēt to, kādas zāles izrakstīs ginekologs. Dažas zāles var būt nesavienojamas, bet citas ir jālieto atsevišķā laikā. Tāpēc pastāstiet medicīnas darbiniekam par visām zālēm un to dozām, ko lietojat.
6. Slēpt svarīgu informāciju
Dažreiz pieņemšanā mums negribas runāt par personisko: partneru skaitu, aborta faktu, vecumu, kurā sākusi dzimumdzīvi, un citus “apkaunojošas” detaļas. Bet ārstam tas ir svarīgi: piemēram, ja meitene sāka dzimumdzīvi, būdama jaunāka par 18 gadiem, viņa būs uzņēmīgāka pret papilomas vīrusu. Šādas informācijas trūkums ārstam var beigties ar nepareizu ārstēšanu un sabojāt pacientes veselību.
7. Nesekot ciklam
Mēnešreižu kalendāru vajag aizpildīt ne tikai tām sievietēm, kuras vēlas bērnu. Viss ir vienkārši: regulāras menstruācijas ir viens no veselības kritērijiem. Neregulārs cikls var būt signāls par problēmām ar hormoniem, stresu vai orgānu saslimšanu, kas tieši nav saistīts ar reproduktīvo sistēmu.
8. Sajaukt ārstu profilu
Ne pārāk informētas pacientes var viegli sajaukt speciālista profilu un doties, piemēram, pie ginekologa urologa vietā. Šādi gadījumi noteikti ir bijuši jebkuram ārstam. To, pie kā jāvēršas, zinās ne katrs pacients. Tāpēc, lai tērētu mazāk laika staigāšanai pa kabinetiem, ieskatieties pie terapeitā - viņš jūs nosūtīs pie atbilstoša speciālista.
9. Neiet uz pieņemšanu pie vīrieša-ginekologa
Dažas sievietes izjūt diskomfortu, atrodoties pie ginekoga-vīrieša, kaut kādu aizspriedumu vai neveiksmīgas saskarsmes pieredzes ar pretējo dzimumu dēļ. Tāpēc vizītei pie pieredzējuša ārsta vietā mēs bieži izvēlamies viena dzimuma speciālistu. Bet dzimumpiederība neietekmē ārsta profesionalitāti.
Noteiktu pētījumu daļa norāda par pretējo: ginekogs-vīrietis bieži vien ir vairāk ieinteresēts pacientē. Tas ir izskaidrojams ar to, ka viņš nevar atrasties viņas vietā, tāpēc izjūt pret viņu vairāk līdzjūtības.
10. Ierasties uz konsultāciju kopā ar radiniekiem
Dažreiz ārsta kabinetā paciente ierodas nevis viena, bet gan ar māti, vīru vai vīramāti. Šādu kolektīvo gājienu iemesli var būt dažādi: cits tik ļoti vēlas bērnu, ka vēlas iegūt interesantas ziņas no pirmavota; cits ne īpaši uzticas jaunajai radiniecei, bet citi, savukārt, sniedz psiholoģisku atbalstu. Pēc pašu ginekologu atzīšanās, tas tikai apgrūtina diagnostiku.
11. Lietot gadžetus pieņemšanas laikā
Šāda uzvedība ne tikai norāda uz pacientes kultūras trūkumu, bet arī vienkārši traucē strādāt. Ja sieviete nemitīgi novēršas, lai atbildētu uz zvanu vai ziņojumu, saruna ar ārstu neizdodas. Ārstam pastāvīgi jāatgādina pacientei par sarunas tēmu, sakarā ar ko, tiek pagarināts vizītes laiks.
Kādas no šīm kļūdām jūs izdarāt? Vai varbūt jūs esat ginekologs un jūs gribat papildināt mūsu sarakstu?
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts
Ypač patogu, kad platforma pritaikyta Latvijai, todėl visi procesai - nuo registracijos iki pinigų išėmimo - yra aiškūs ir paprasti. Maloni sąsaja, didelis įvykių pasirinkimas ir reguliarios premijos aktyviems naudotojams - visa tai išskiria GG.Bet iš kitų gg-bet-lv.com Pradedantiesiems yra pagalba ir instrukcijos, todėl net jei tik pradedate, suprasti nebus sunku. Sėkmės visiems, žaiskite atsakingai! ????