Kā mēneša laikā apsēsties lotosa pozā

Advertisement
Advertisement

Joga asociējas ar lotosa pozu, ko sauc par padmasanu. Nekādā gadījumā nedrīkst censties apsēsties šajā pozā, ja cilvēks nav sagatavots un nav pirms tam sasildījis savus muskuļus un locītavas. Pat pieredzējušie jogas sāk ar ķermeņa iesildīšanos pirms nodarbībām.


Tas ir tāpēc, ka šī poza var viegli traumēt ceļgalu locītavas vai provocēt cīpslu sastiepumus. Tāpēc nepieciešams ne tikai pareizi izpildīt vingrinājumus, bet arī, kā nākas sagatavoties.

 

Raksta turpinājums
Stiepšanās iesācējiem mājas apstākļos

Katram no mums muskuļi ir attīstīti dažādi, tāpēc, daudziem no pirmās reizes bez diskomforta apsēsties lotosa pozā neizdosies, un tas ir normāli. Lai izdotos bez diskomforta apsēsties lotosa pozā, nepieciešams atvērt gūžas locītavas. Mēs pastāstīsim, kā mājas apstākļos pareizi un droši izpildīt stiepšanos.
Lokanuma tests

Pieredzējuši jogas rekomendē vispirms veikt testu un tad tikai var sēsties lotosa pozā: apsēdies uz grīdas, iztaisno kājas, vienu kāju saliec ceļgalā un novieto to uz sāna, lai papēdis atrastos blakus otras kājas gūžai.
Ja ceļgals skar grīdu, tad tu daudzmaz esi gatavs lotosam, bet, ja tā nav noticis, vajadzēs vairāk strādāt pie pastiepšanās. Pat, ja tavs ķermenis ir pietiekami lokans, muskuļi ir jāiesilda, lai izvairītos no nopietnām traumām.
Sagatavojot ķermeni lotosa pozai, izpilda vairākus speciālus vingrinājumus, kurus var izdarīt mājas apstākļos. Ja tos pilda katru dienu, tad jau pēc mēneša ķermenis paliks ievērojami lokanāks, sāpes jostas rajonā vairs nejutīs.
BADDHA - KONASANA

1. Saliec kājas ceļgalos un atver ceļgalus uz sāniem, cik iespējams, zemāk pie grīdas.

2. Pēdas saliktas kopā: pēdu iekšējās daļas ir atvērtas uz sāniem, bet ārējās skar viena otru. Var viegli spiest uz ceļgaliem. Tādā pozā pietiekami nosēdēt 1-2 minūtes.

3. Vingrojuma beigās, noteikti, lēnām iztaisno kājas un pastiepies līdz pirkstgaliem, lai normalizētu asinsriti ekstremitātēs. Tā saucamā taureņa poza ļauj izstiept gurnu iekšējās puses muskuļus un attīstīt gūžu locītavas.
GOMUKHASANA

1. Saliec kreiso kāju ceļgalā un novieto uz grīdas, ceļgals skatās uz priekšu, potīte atrodas zem labās kājas augšstilba.

2. Labo kāju noliec krusteniski uz otras kājas un paliec šādā stāvoklī minūti.

3. Ja dara vienkārši, var izpildīt visu vingrinājumu: lēni noliec labo kāju uz kreisās kājas.
AGNI-STAMBHASANA

1. Iztaisno kājas, kreiso kāju saliec ceļgalā un noliec tās potīti uz labās kājas gurna.

2. Ja viss izdodas, var izpildīt pilnu variantu: saliec kreiso kāju ceļgalā un pavirzi ceļgalu sānis, uz tās uzliec saliektu labo kāju. Poza attālināti atgādina lotosu vai trīsstūri. Atkārto vingrojumu uz otru pusi.
PUSLOTOSS

1. Saliec kreiso kāju, paņem ar labo roku kāju pie potītes, pavirzi ceļgalu sānis, bet ar kreiso roku apķer ceļgalu.

2. Lēni pievelc kāju pie vēdera. Poza atgādina bērna auklēšanu, tikai bērna vietā - kāja. Noteikti iztaisno kājas un atkārto vingrojumu ar otru kāju.
Ķermeņa stiepšanās iesācējiem mājas apstākļos svarīga ne tikai, lai nodarbotos ar jogu, bet arī, lai uzturētu savu organismu tonusā. Tā, no rīta izpildot vingrojumu kompleksu 5-10 minūšu laikā, ķermenis pilnībā pamodīsies no miega, tu sajutīsi spēku pieplūdumu visas dienas garumā. Sēdoša dzīves veida gadījumā šādi vingrinājumi ir nepieciešami, lai saglabātu veselu muguru.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024