Kā mainīsies pasaule 2099 gadā. Šokējoši pasaulslavena futurologa Reja Kurcveila pareģojumi.

Advertisement
Advertisement

Cilvēki dievina minēt par to, kāda nākotne mūs sagaidīs. Par šo tēmu ir uzrakstītas simtiem grāmatu un radītas tikpat daudz kinofilmu. Viesi no nākotnes neliek mieru cilvēku prātiem, un kuri pat saprot, ka tas, visdrīzāk , ir izdomājums.


Bet, futurologs un Google tehniskais direktors Rejs Kurcveils neizdomā, viņš nosauc konkrētus datumus. Viņš ir ļoti slavens ar savām zinātniskām prognozēm, kurām ir viena jocīga īpašība- šie pareģojumi piepildās. 86 % gadījumos!

 

Raksta turpinājums
Pēc Reja pareģojumu analīzes, kas ir izklāstītas trijās grāmatās, izrādījās, ka no 147 prognozēm piepildījās 115 un 29 no tiem, bija pareizi daļēji. Lūk ko Kurcveils pareģo šai simtgadei.
2019 gads

Cilvēce uzvarēs lielāko vairumu slimību, no kurām mirst cilvēki attīstītās valstīs. Bet novecošanās tempi tiks vairākkārt palēnināti un pat pagriezti atpakaļ.
2020 gads

Datoru lielums tupinās samazināties un pilnībā zaudēs savu ierasto izskatu, tos pat iešūs apģērbā. Un šajā gadā parādīsies īsta pasaules valdība.
Sāksies cilvēka ķermeņa masveidīga modernizācija ar nanotehnoloģiju palīdzību. Bet gads nebūs tas labākais, pēc Kurcveila prognozēm, reklāmas kompānijas masveidīgi izmantos audio reklāmu, kas būs dzirdama katram atsevišķi.
2025 gads

Parādīsies tehnoloģija, kas ļaus vispusīgi izpētīt cilvēka smadzenes.
2027 gads

Parādīsies iespēja precīzai smadzeņu modelēšanai, ko paveiks dators, bet desmitgades beigās tiks radīts mākslīgais intelekts, līdzīgs cilvēka intelektam.
2029 gads

Mākslīgais intelekts varēs iziet Tjūringa testu, tas ir, pierādīs, ka spēj domāt kā cilvēks. Un vēl, virtuālā realitāte sasniegs savus augstumus un būs neatšķirama no patiesās.
Pilnībā uzplauks nanotehnoloģijas. Tās būs medicīnā un ekonomikā, kas būtiski izmainīs ikdienu. Tāpat, nanoroboti spēs iekļūt dzīvās šūnās un veikt barošanas funkcijas, kas var novest pie jaunas pārtikas lietošanas metodes.
2030- ie gadi

Lai iegrimtu virtuālajā realitātē, iedzīvinās speciālus nanorobotus, kas, tajā skaitā, varēs uzlabot smadzeņu darbību- attīstīt gan kognitīvās, gan sensorās spējas. Tas dos iespēju ielādēt personisko apziņu internetā, tas nozīmē, varēs sevi jebkur projicēt.
Tas vēl ļaus cilvēkiem kontaktēties “telepātiski” ar bezvadu tīkla palīdzību. Bet, tas arī dos iespēju izmainīt savu personību un atmiņu. Toties, ķermenis, kā absolūts, pazudīs, varēs pašam izveidot savu ķermeni.
2040-iе gadi

Beidzot iestāsies tehnoloģiskā singularitāte, ciparu cilvēki būs ierasta realitāte, bet mākslīgais intelekts pārspēs cilvēku miljardiem reižu. Par 1000 dolāriem varēs iegādāties ierīci, kas būs daudz gudrāks par tevi. Tāpat, Kurcveils atzīmē, ka cilvēku genocīds no mašīnu puses nav diez vai ir iespējams, jo būtiskas atšķirības starp viņiem nebūs.
2045–2099 gadi

Galu gala visa planēta pārvērtīsies par vienu milzīgu superdatoru. Tie, kas vēlēsies saglabāt savu dabisko stāvokli, dzīvos atsevišķi , improvizētajos rezervātos. Toties cilvēce vairs nebūs ierobežota ar gaismas ātrumu un paplašinās savu ietekmi tālu ārpus planētas robežām. Simtgades beigās sāksies aktīva kosmiskās telpas kolonizācija.
Neticas, vai ne? Tomēr, ja mazliet ieskatīties Google, tad šīs prognozes nebalstās tikai uz Reimonda fantāzijām, zinātnieki jau sen lēš, ka tāda var būt nākotne. Lai gan, es uzskatu, futurologi nav ņēmuši vērā pašu cilvēci. Konservatīvi uzskati ļoti daudzus datumus un notikumus var pabīdīt par desmitiem un simtiem gadu. Diemžēl.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
2 0 12:26 12.02Valentīna
Kādēļ lauvām tiek piedāvāts tāds milzīgs gredzens,man tādu pat par velti nevajag un punkts!!!!
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024