-
- 8397 x
-
https://torno.lv/RJJlbvX
Sievietes krūtis – unikāla ķermeņa daļa. Diemžēl, nekas organismā nespēj paciest tādas izmaiņas kā krūtis. Turklāt, nav citas ķermeņa daļas, par kuru mēs uztraucamies vairāk nekā par savu krūšu stāvokli – to izmēru, formu, simetriju un katru reizi uztraucamies par to, ar ko saistītas īpatnējās sāpes – ar ikmēneša pirmsmenstruālo ciklu vai ar ko ļaunāku.
Tiešām, paaugstināta uzmanība piena dziedzeru un krūšu galiņu stāvoklim ir attaisnojoši: katru sievietes dzīves desmitgadi krūtis mainās, bet tas nozīmē, ka tās pastāvīgi atrodas jaunu jautājumu un problēmu priekšā. Mēs iesakām pašas mūsdienīgākās rekomendācijas par to, kā uzturēt jūsu krūtis veselas dotajā brīdī un nākamos gadus.
Raksta turpinājums
20+
Šajā vecumā krūtis ir stingras un tvirtas, jo meitenes ķermenis (bet kopā ar to arī saites, kuras satur krūšu muskuļus) ir labākajā stāvoklī. Starp 20 un 30 gadiem arī notiek izmaiņas piena dziedzeru audos, kad vienā vai abās krūtīs veidojas labvēlīgi sabiezējumi – fibroadenoma. Šajā vecumā der atcerēties, ka aizdomīgu veidojumu rašanās gadījumā obligāti jāvēršas pie ārsta.
30+
Grūtniecības laikā krūtis var izaugt par 3 izmēriem (sveicinātas strijas), areolas paliek tumšākas, bet krūšu galiņi kļūst lielāki.
Grūtniecība – tas ir tas periods, kad sievietes krūtis pilda pašu svarīgāko darbu, bet tieši - piena ražošanu. Pēc mazuļa piedzimšanas asinis transformējas pienā, kurš satur ne tikai taukus, olbaltumvielas un ogļhidrātus, bet arī antiķermenīšus, derīgās baktērijas un imūnšūnas mazulim. Kad sieviete pārstāj barot ar krūti, piena vadi attīrās un gatavojas nākamai grūtniecībai. Šis process saucas par involūciju.
Visbiežāk krūšu galu izmērs un areolu krāsa pēc grūtniecības neiegūst pirmsgrūtniecības parametrus, bet kas attiecas uz izmēru, tas samazinās.
Būtu jāatceras, ka krūtis nesatur muskuļus un to forma un stāvoklis atkarīgs no saistaudiem, kuriem ir raksturīgi kļūt vaļīgākiem laika ritējumā. Tādēļ ir jāvalkā labs krūšturis, kurš pietiekoši labi pieturēs krūtis.
40+
Ja sieviete paliek stāvoklī šajā vecumā, tad viņas krūtīs notiek augstāk aprakstītie procesi.
Pēc četrdesmit gadiem olnīcas sāk samazināt estrogēna izstrādi un gatavojas menopauzei. Šīs pārmaiņas ietekmē krūtis. Krūšu audus nomaina tauki, kuri ir krietni mīkstāki, tā ka krūtis zaudē tvirtumu un elastību.
Iespējams, jūs ievērosiet, ka tās sākušas vairāk ‘atkarāties’. Šajā vecumā palielinās piena dziedzeru vēža rašanās iespēja. Kaut arī jūsu krūšu jaunais izskats var neiepatikties, tieši kolagēna zaudēšana ļauj ārstiem veikt mammogrāfiju, lai labāk izgaismotu krūtis un atrastu kādus nebūt ļaundabīgus veidojumus.
No otras puses, pievērsiet uzmanību, ka nekāda krūšu muskuļu nostiprināšana jūsu krūšu formu neizmainīs, jo ļenganumu izraisa taukaudu pārsvars. Investējiet kvalitatīvos krūšturos, kuri nodrošina krūšu atbalstu un palīdz tām atgūt zaudēto formu.
50+
Ja sieviete neuzsāk hormonālo terapiju, tad krūtis sāk novīst. To izraisa menopauze, kura parasti iestājas 51–53 gados.
Krūtis ne tikai kļūst mīkstas un ļenganas, tās kļūst arī pārāk uzņēmīgas pret dažādām slimībām. Tādēļ sievietei vajadzētu apmeklēt mammologu reizi pusgadā.
Ceram, ka dotais raksts bija jums noderīgs! Padalieties ar to ar draudzenēm un esiet veselas!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts