Kā lietot kontaktlēcas

Advertisement
Advertisement

Kontaktlēcas – īsts atradums cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar redzi! Šī medicīniskā izgudrojuma priekšrocības acīmredzamas: lēcas ir tikko pamanāmas, tās ir ļoti ērti nēsāt, bet galvenais – tās ir lieliska alternatīva smagnējām brillēm, neaizsvīst, nodrošinot lielisku redzamību neatkarīgi no laika apstākļiem un atbrīvo no kaitinošiem izkropļojumiem, ko rada apnīkstošās brilles.


Vārdu sakot, atrast mūsdienu lēcu modeļu trūkumus praktiski neiespējami, bet tie, diemžēl, ir.

Raksta turpinājums
Keratīts, radzenes čūla, sausu acu sindroms – tikai dažas slimības, par kurām oftalmologi aizmirst brīdināt, pirms pacientam izraksta lēcas. Mēs pastāstīsim, ar ko kontaktlēcas ir kaitīgas acīm un kādā nežēlīgā veidā tās pasliktina redzi tiem, kuras tās nēsā katru dienu. Šie 8 fakti tevi pārliecinās atbrīvoties no lēcām un uzvilkt brilles!
Vai nēsāt lēcas

1. Pastāvīgs kontakts

Kopš pirmās dienas, kad ārsts tev izrakstīja lēcas un līdz šodienai tavi pirksti vienmēr knibinās kaut kur pie plakstiņiem, vai ne? Sākumā tu neatlaidīgi, caur sāpēm un asarām mācījies ielikt un izņemt miniatūros optiskos izstrādājumus, tagad tu esi acu skalošanas un lēcu dezinfekcijas ikdienas procedūru gūstā.

Kontaktlēcas redzes orgānam rada kolosālu slodzi, būtiski ierobežo skābekļa piekļuvi tīklenei, bet ikdienas kontakts reizēm ne visai tīrām rokām ar acu āboliem – nopietnu infekcijas slimību ķīla.
2. Diskomforta sajūta

Pat visdārgākās un rūpīgi piemeklētas lēcas – tās ir svešķermenis, kuras tā vai citādi izraisa diskomfortu. Apsārtums, nieze, dedzināšana, sāpes acīs – tas viss ir maz patīkamas sekas kontaktlēcu nēsāšanai katru dienu.

Ja optiskie izstrādājumi nav bojāti, labi attīrīti, tu rūpīgi ievēro nēsāšanas režīmu, bet tik un tā izjūti nepatīkamas sajūtas, nekavējoties vērsies pie oftalmologa!
3. Noteikumu neievērošana

Daži pamanās plānotās nomaiņas dienas lēcas neizņemt pat naktī! Protams, šī problēma ir dziļi personīga un atkarīga no tavas vērības vai, otrādi, tās trūkuma. Bet fakts, ka kontaktlēcu nēsāšana prasa disciplīnu un noteikta režīma ievērošanu – tā ir aksioma.
4. Paaugstināts inficēšanās līmenis

Kontaktlēcas vairakkārt palielina iegūt acu infekciju slimības. Pastāvīgi pirkstu pieskārieni, nepareiza lēcu tīrīšana vai pārāk ilga to nēsāšana noved pie tā, ka acīs nokļūs dažādi mikroorganismi, kas grauj mikrofloras līdzsvaru.

Sarežģītā baktēriju un citu mikroorganismu savstarpējā iedarbība burtiskā nozīmē spēj sabojāt tavu acu veselību, izprovocēt radzenes eroziju, čūlas un infekcijas, kas izraisa aklumu.
5. Nepārliecinātība par rītdienu

Sīka gruzīša vai skropstas nokļūšana zem lēcas – un sveiki, neizturamas sāpes! Turklāt, kur vien iespējams: tikšanās reizē, sabiedriskā transportā, sporta zālē, vārdu sakot, tajās vietās, kurās izņemt lēcas, tās dezinficēt, izskalot acis un ielikt lēcas atpakaļ nav iespējams.

Тu vari pamosties no rīta un steigā neprast lēcas ielikt, vari aizsēdēties ar draugiem restorānā un aizmirst tās izņemt, rezultātā tās cieši piekaltīs pie acīm, bet no rīta tu ar grūtībām tās dīrāsi nost. Vairākums ražotāju apgalvo, ka ar kontaktlēcām var gulēt bez bēdām un dažus izstrādājumus var neizņemt mēnešiem, bet tie, kuri tās nēsā ne pirmo gadu vien, uz personīgās ādas izjutuši, ka tas tā nebūt nav.
6. Тu – patērētājs visu mūžu!

Mitrinošie pilieni acīm, ne mazāk mitrinoši pilieni lēcām, šķīdums uzglabāšanai, vēl viens flakons dezinficēšanai un par jaunu konteineru neaizmirsti… Apsveicam, tagad tu uz mūžiem iegrimi oftalmoloģijas biznesa pasaulē.

Un, ja brilles tu pērc uz ilgu laiku, tad kontaktlēcas tev jāmaina regulāri, bet tās izmaksā ievērojami dārgāk nekā pāris stikla lēcas labā rāmītī vai redzes korekcija ar lāzeru.
7. Sausu acu sindroms

Tas ir viens no izplatītākiem oftalmologa apmeklējuma iemesliem un biežākās sekas kontaktlēcu negatīvai ietekmei uz redzes orgānu. Spēju pazemināšanās vai zudums izdalīt dabiskas asaras pavada daudzi nepatīkami simptomi: apsārtums, iekaisums, dedzināšana un durstošas sāpes.

Kaut gan kontaktlēcu ražotāji vienā balsī apgalvo, ka ar optiskiem izstrādājumiem var strādāt pie datora, peldēt un burtiski kalnus gāzt, īstenībā sauso acu sindroms visbiežāk rodas tiem pacientiem, kuri ilgu laiku skatās monitorā caur lēcām.

Darbam ar datoru pieredzējuši pacienti iesaka tomēr uzlikt brilles. Taču, ja tu nēsā tikai lēcas un ne soli sāņus, obligāti izmanto lēcas ar augstākām mitrinoša efekta īpašībām un neaizmirsti regulāri izmantot mitrinošos pilienus acīm.
8. Krāsainās kontaktlēcas

Krāsainās lēcas – lielisks veids piešķirt asumiņu tēlam, tāpēc šo oftalmoloģisko ierīci ļaunprātīgi izmanto ne tikai pacienti, kuri slikti redz, bet arī tie, kuriem apnikusi savu acu krāsa.

Tomēr krāsvielas dēļ tādas lēcas slikti laiž cauri skābekli, tāpēc tās nēsāt var ne vairāk par 5 stundām pēc kārtas. Turklāt, atsevišķos gadījumos acu zīlītes diametrs var pārsniegt lēcas centrālās nekrāsotās zonas diametru, kas rada izplūdušu attēlu.

Izvēloties krāsainās kontaktlēcas, ir jāiet garām pārāk lētiem variantiem un jādod priekšroka kvalitatīvākām lēcām no biosaderīgiem materiāliem ar nekaitīgām krāsvielām.
Kopumā, pareizi izvēloties, kopjot, ievērojot nēsāšanas režīmu, kā arī laicīgi apmeklējot oftalmologu, kontaktlēcu lietošanai nebūtu jārada ļaunums veselībai. Jebkurš redzes korekcijas veids negatīvi neietekmēs tavu acu veselību, ja tu pats tam nepieliksi roku un neizveidosi atbilstošus nelabvēlīgus apstākļus.

Vēlam tev stipru veselību un skaidru redzi! Bet, ja tu uzskati mūsu rakstu par noderīgu, obligāti ar to padalies ar draugiem.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 20:11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024