-
- 3652 x
-
https://torno.lv/x29qbhS
Alveja pieder sukulentu augu dzimtai, kuri brīvā dabā aug Āfrikā un Аrābijas pussalā. Mūsu teritorijā to audzē uz palodzes kā parastu istabas puķi.
Nevar teikt, ka alveja – viens no skaistākiem istabas augiem, bet tiešām viens no visnoderīgākajiem. Tās gaļīgās lapas tiek izmantotas kā vērtīga zāļu izejviela. Biezais gēlveidīgais šķidrums satur daudz ārstniecisko īpašību. To pašu var teikt par tās mīkstumu.
Raksta turpinājums
Alvejas labums
Izanalizēsim alvejas sastāvu. Tās mīkstums satur vairāk nekā simts aktīvo vielu, starp kurām ir endogēnas un eksogēnas aminoskābes un vairāki fermenti, piemēram, amilāze, lipāze, celuloze, oksidāze, katalāze. Kā arī veselu vitamīnu B6, B2, B1, PP un C komplektu.
Alveja ir bagāts dabiskais beta karotīna, dzelzs, germānija, hroma, vara, mangāna, kalcija, cinka, magnija dabiskais avots. Augā ir salicilskābe, linolēnskābe, linolskābe, stearīnskābe. Nevienam citam augam nav tādas unikālas komponentu kombinācijas.
Kādos gadījumos lieto alveju un kā?
Tās biezo sulu lieto, lai ārstētu aizcietējumus un stimulētu apetīti. Jauc nelielās devās ar ūdeni: viena tējkarote uz glāzi. Lieto piecpadsmit minūtes pirms ēšanas.
Alveja palīdz izārstēt daudzas gremošanas trakta slimības. Tās pretiekaisuma savienojumi ir lielisks barības elements simbiotiskajām baktērijām, kas vairojas kuņģa un zarnu traktā. Tādēļ pēc alvejas lietošanas kursa ievērojami uzlabojas vielmaiņa.
Augu lapas stiprina imūnsistēmu, tās ir deviņu eksogēno aminoskābju avots un viegli sagremojams proteīns. Alvejas ekstraktā ir biogeniski stimulanti, kas palielina ķermeņa izturību pret infekcijām.
Alveja ir arī reāla ādas panaceja. Ir receptes anti-novecošanās maskai, līdzekļiem pret pūtītēm, tīrīšanas losjonam, atsvaidzinošiem pretiekaisuma ledus kubiciņiem, maskai apvējotai ādai, kuru sastāvā ir alveja.
Alveja tiek galā ar daudzām dermatoloģiskām problēmām, jo tajā esošie polisaharīdi stimulē ādas atjaunošanos un aizsardzību. Allantoīns, ar kuru bagāts ārstnieciskais augis, stimulē šūnu atjaunošanos. To lieto apdegumiem, sasitumiem, izgulējumiem, herpēm, psoriāzei. Pārgrieztu gareniski alvejas lapu pieliek pie neveselīgām ādas vietām.
Maska no alvejas lapām, medus, sezama eļļas un ābolu etiķa palīdz stiprināt matus un atbrīvoties no blaugznām. Skalošana ar alvejas sulas ūdens šķīdumu ārstē parodontozi. Akadēmiķa Filatova līdzeklis, kas satur šo sastāvdaļu, atjauno redzi.
Vienkārši apbrīnojami, cik daudz pozitīvu īpašību var būt vienam augam. No alvejas ir liels labums. Ja tu joprojām nezini, kā izaudzēt vietējo dziednieku, izlasi par to attiecīgu rakstu. Ja nav iespēju rūpēties par istabas augiem, aptiekā vienmēr var iegādāties tinktūru, ekstraktu vai alvejas sulu.
Alvejas labums ķermenim ir nenoliedzams, bet, to piemērojot, nedrīkst aizmirst par drošības pasākumiem. Pārdozēšana ir iespējama ar koncentrētas sulas iekšēju lietošanu. Šajā gadījumā vēderā radīsies diskomforta sajūta vai caureja.
Risinājums ir vismaz vienu dienu pārtraukt ārstēšanu un mainīt izmantojamo līdzekļu proporcijas.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts