-
- 2927 x
-
https://torno.lv/x9mak6X
Probiotikas un prebiotikas tagad ieņem līdera pozīcijas dietoloģijā. Neseni pētījumi parādīja, ka tās ne tikai labvēlīgi ietekmē zarnu trakta darbību, bet arī spēj ādai atgriezt skaistumu un veselību. Uztura speciāliste Kamilla Šafnere apgalvo: “Mūsu zarnu traktā dzīvojošās baktērijas tieši ietekmē ādas stāvokli un katrs traucējums negatīvi parādās uz sejas un kakla ādas.” Jāpiezīmē, ka ādas mikroflora – tā ir atsevišķa ekosistēma, kas ir līdzīga zarnu trakta mikroflorai.
Raksta turpinājums
Veselīga ādas mikroflora nepārtraukti saistīta ar imūnsistēmu. Tāpēc ir svarīgi uzturēt ne tikai tās kosmētisko skaistumu, bet arī piesātināt ar nepieciešamajām vajadzīgām baktērijām. Mēs tev pastāstīsim, kādas baktērijas jāmeklē kosmētisko līdzekļu sastāvā sausai, jutīgai, taukainai un vīstošai ādai.
Veselīga āda
Noderīgās baktērijas atbild par ādas veselību: tās cīnās ar infekcijām, aizsargā no apkārtējās vides kaitīgās ietekmes un nodrošina mitrināšanu un mirdzumu. Taču pārmērīga aizraušanās ar antibakteriāliem attīrīšanas līdzekļiem, nepareizs uzturs un kaitīgie ārējie faktori izraisa to, ka āda zaudē noderīgo mikrofloru. Tas, savukārt, rada aknes, rievu, rozācijas, psoriāzes, ekzēmu un paaugstināta jutīguma rašanos.
Ideāls variants ir līdzsvars starp sliktām un labām baktērijām. Bez vajadzības ar probiotikām aizrauties nevajag. Protams, ja ir problēmas, tad ārstēšanās jāveic kompleksi. Probiotikas, prebiotikas un pat postbiotikas jālieto kā uztura bagātinātāji, kā arī jāmeklē vajadzīgās baktērijas krēma aktīvo komponentu vidū. Taču sākumā noskaidrosim, kas un kāpēc vajadzīgs.
Probiotikas – tās ir noderīgās baktērijas. Prebiotikas – komponenti, kas nepieciešami probiotikām, lai izdzīvotu. Postbiotikas – probiotiku galaprodukti, kuras atjauno ādas aizsargslāni (enzīmi, skābes un peptīdi). Pamatojoties uz pēdējo, tiek radītas bioloģiski aktīvās piedevas.
Āda pakļauta apsārtumam un akne
Kamilla Šafnere iesaka probiotikas lietot kopā ar insulīnu vai šķīstošām pārtikas šķiedrvielām. Dabisks insulīna avots ir banāni, sīpoli un ābolu etiķis. Ļoti labi, ja tavā ādas kopšanas kosmētikas sastāvā būs baktērijas nitrosomonas eutropha un dabiskā antibiotika enterocin.
Теv nepieciešamas probiotikas, pamatojoties uz baktērijām, kuras veicina pienskābes izstrādi, konkrēti, lactobacillus rhamnosus. Tās palīdz normalizēt un uzturēt ādas ph līmeni. To ir samērā daudz olīvās un spirulīnās. Krēmu un losjonu sastāvā meklē prebiotiku APF, kas mitrina pat vissausāko ādu.
Jutīga āda un rozācija
Jutīgas ādas glābēji - bifidobacterium lactis un lactobacillus paracasei. Tām piemīt pretiekaisuma un nomierinošas īpašības. Tās lielā daudzumā atrodas kefīrā, jogurtā un alvejā. Kosmētisko līdzekļu sastāvā meklē lactobacillus paracasei.
Vīstoša āda, grumbas un pigmentācija
Lactobacillus plantarum veicina kolagēna izstrādi, kā arī darbojas kā saules aizsardzības filtrs.Šīs baktērijas kavē grumbu un pigmentācijas rašanos, ādu padara elastīgāku. Lieto vairāk antioksidantus, īpaši, hlorellu un sēnes. Kopšanas līdzekļu sastāvā jābūt bifido baktērijām, konkrēti – glikoproteīniem.
Izvēloties līdzekļus sejas ādas kopšanai, seko tam, lai visas aktīvās vielas un probiotikas būtu uzrakstītas sastāva sākumā. Citādi tās būs bez iedarbības. Uz kosmētiskiem produktiem ar probiotikām sastāvā iedarbojas saules gaisma un gaiss, tāpēc tos uzglabā tumšā, vēsā vietā.
Ja tev ir problemātiska āda, vērsies pie gastroendokrinologa, jo mūsu veselība sākas no zarnu trakta. Apmeklē arī dermatologu. Pašārstēšanās var tikai kaitēt.
Pastāsti mums komentāros par savu attieksmi pret probiotikām un prebiotikām. Padalies ar noderīgo rakstu arī ar saviem draugiem soctīklos!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts