-
- 5602 x
-
https://torno.lv/SNTKn0n
Diez vai atrastos kāds cilvēks, kurš atteiktos kļūt par izcilu personību. Bet nevajag lielu prātu, lai saprastu, ka ar vēlēšanos vien ir par maz, lai realizētu šo plānu.
Būt izcilam - tas ir ne tikai nevainojams ģērbšanās stils, bet arī spēja vajadzīgā vietā pateikt vajadzīgo frāzi. Tas ir cilvēka dzīves stils.
Līdera harisma
Piemēram, harizmātiski līderi atrod cilvēkos to vislabākās īpašības. Psihologi vienmēr saka, ka līderim harizmai ir ļoti liela nozīme vai arī tādam, kas par līderi vēlas kļūt.
Tā nodrošina priekšrocību starp citiem konkurentiem, tāpēc, ka pie harizmātiska cilvēka pievelkas un paliek viņam blakus darba spējīgi un apdāvināti censoņi.
Cilvēki grib strādāt harismātiska līdera komandā.
Pētījumi parāda, ka šādu līderu vadībā padotie ir ražīgāki darbā, tendēti uz rezultātu savā darbībā, vairāk uzticas vadībai, kā arī, parāda sevi no labas puses, nekā tie, kas strādā pie cilvēka, kam nav harismas.
Vai ir vērts mēģināt kļūt par harizmātisku, pieliekot noteiktas pūles, vai arī nav vērts mēģināt to darīt?
Izrādās, viss iespējams. Ja īsumā apraksta noslēpuma būtību, tad „izliecies līdz tam brīdim, kamēr neizdosies”.
Grāmatas „Mīts par harismu” autors un psihologs Fokss Kabeins saka, ka apkārtējo attieksmi pret sevi var ne tikai iekarot, bet arī uzlabot.
„Kad es uzsāku savu pētījumu, es sastapos ar mītu, ka harisma ir iedzimta īpašība. Kādam viņa ir, kādam – nav, un ar to neko nevar padarīt.”
Patiesībā, šī iezīme nav noturīga. Šodien tā jums ir, bet rīt vairs tās nav. Vēl jo vairāk, šo īpašību var iegūt. Daudzi cilvēki, kurus mēs zinām kā harizmātiskas personības, patiesībā ilgi līdz tam ir gājuši. Ko nozīmē būt harizmātiskam, un kā to var iemācīties?
Avots: infoniac.ru
Raksta turpinājums
Kā kļūt par izcilību
1) Esi mierīgs, ja gribi būt izcils
Ja divos vārdos noraksturo izcilu cilvēku, tad tie ir vārdi – „esi mierīgs”
Lai kļūtu par harizmātisku un izcilu, nevajag censties līst no ādas laukā. Tomēr, tikai pieliek maksimālas pūles, cilvēks var sasniegt panākumus personīgā un profesionālā jomā.
Kad cilvēks ir izcils, lai ko viņš darītu viņš it kā saka: „Es esmu tik mierīgs un nesatricināms tāpēc, jo man nav vajadzīgs īpaši censties, lai iegūtu vēlamo.”
Olīvija savā grāmatā apskata Džeimsa Bonda piemēru, kurš neuztraucas, neizrāda nepacietību un nelūdz. Viņš runā ļoti lēni un mierīgi.
Un tagad iedomājieties Bondu, kurš ir nemierīgs? Izdevās? Bonds, kurš berzē apģērba pogu, raustās sarunas laikā, groza galvu, murmina kaut ko nesaprotamu vai stostās, nav Bonds.
Bet viss tāpēc, ka Bonds ir mierīgs, nesatricināms un savākts.
Tāda uzvedība un ķermeņa valoda mūsu zemapziņā runā par cilvēka augsto statusu un viņa pilnīgo pārliecību.
Rakstura iezīme, kas mums zināma kā „līdzsvarotība”.
Kā kļūt par harizmātisku
2) Attīstiet sevī pārliecību
Ir vienkārša viltība, kā noskaņot pret sevi cilvēku pozitīvi. Nepieciešams iedomāties, ka jūs esat to jau izdarījuši.
Katram no mums patīk cilvēki, kas ir sevī pārliecināti. Kā likums, pamats tam, ir nesatricināmība un pārliecība.
Vēl jo vairāk, nevienu neizbrīnīs tas fakts, ka pašcieņas esamība, saskaņā ar psihologu pētījumiem, ir seksualitātes visnozīmīgākā pazīme.
Kas saistās ar pieticību, tad pārmērīga pieticība vīriešiem pat kaitē. Pieticīgi vīrieši ir mazāk populāri salīdzinājumā ar pieticīgām sievietēm. Bet viss ir tādēļ, ka šādus vīriešus apkārtējie uzskata par vārguļiem, kuriem nav ambīciju.
3) Zini likumus un māki tos prātīgi pārkāpt.
Cilvēkus, kurus uzskata par harizmātiskiem un izciliem, bieži vien uzvedās nosodoši. Šo cilvēku galvenais trumpis ir tas, ka viņi ir ļoti aizrautīgi. Viņi ļoti labi zina noteikumus, un speciāli tos pārkāpj tajos brīžos, kad tas var nākt viņiem par labu.
Viens no psiholoģiskiem eksperimentiem parādīja, ka viens no svarīgākajiem elementiem „izcilībai” ir nepadevība. Kāpēc tas strādā? Viss tāpēc, ka cilvēks, kurš pārkāpj noteikumus, izskatās spēcīgs un viņam ir vara.
4) Koncentrējies uz savām izjūtām, bet ķermeņa valoda pielāgosies.
Es pārāk lēni runāju? Varbūt es pārāk aktīvi žestikulēju? Vai pārāk stipri māju ar galvu?
Ja jūs galvā paturēsiet visus šos jautājumus, tad sajuksiet prātā, jo cilvēks nav spējīgs kontrolēt katru savu kustību.
„Ik minūti jūsu ķermenis raida simtiem signālu. Ķermeņa valoda strādā bez cilvēka kontroles, parādot apkārtējiem cilvēkiem jūsu jūtas un domas konkrētajā jautājumā.” - stāsta Olīvija.
Ko mēs varam izdarīt, lai apkārtējo acīs mēs izskatītos nesatricināmi? Nepieciešams iekšēji sajust šo aukstasinību, bet ķermeņa valoda pati sāks translēt nepieciešamos signālus.
Līdzīgi tam, kā sportists pirms sacensībām noskaņojas uz nepieciešamo vilni, lai tāpat arī mums ir nepieciešams noskaņoties uz to stāvokli, ko ķermenim ir jāparāda. Ķermenis sekos jūsu domām.
5) Nevajag vienmēr būt izcilam
Protams, šādā stāvoklī atrasties ir patīkami, bet ne visas dzīves situācijas veicina šādu uzvedību, jo neeksistē ideāla uzvedība, kuru var izmantot vienmēr.
No vienas puses, saglabāt distanci- tā ir intriga, no citas – bieži vien, ieinteresētības citā cilvēkā demonstrācija bieži vien var būt iedarbīgākā taktika.
Var kļūt populārs ar pārgalvību un nevaldāmību. Tomēr, lai cik tas nav dīvaini, tādu pašu rezultātu var sasniegt, parādot savu neaizsargātību un ievainojamību.
Var panākt interesi attiecībā uz savu personu ar miera un nesatricināmības palīdzību, bet bieži vien, pietiek ar aizrautību un degsmi acīs.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts