-
- 4941 x
-
https://torno.lv/xa0Jdab
Ģimenes izveidošana uzliek cilvēkam zināmus pienākumus, tās var būt patīkamas rūpes, bet var izrādīties par izturības pārbaudi. Pat filmās nemēdz būt nevainojamas ģimenes, vismaz viena problēma, bet būs. Cits jautājums – kas ģimeni padara draudzīgu?
Izmanto savu intuīciju un ilgi nedomā. Pamēģini noteikt, kura ģimene ir visdraudzīgākā?
Raksta turpinājums
Ļoti draudzīga ģimene
Lai noskaidrotu, ģimene ir draudzīga vai nē, pietiekoši pievērst uzmanību detaļām: tam, kā ģimene uzvedās pastaigas laikā parkā, par ko sarunājas laulātie, kā izturās pret bērnu. Dažreiz, tikai paskatoties vien uz ģimeni vairāku metru attālumā, var bez pūlēm uzminēt, cik draudzīgas attiecības ir starp šiem ģimenes locekļiem.
Izlasi aprakstu virs attēliem un pārliecinies, ka esi noteicis visstiprāko ģimeni.
Ģimene № 1
Attēlā redzams, kā mamma gādīgi ved pie rokas dēlu. Acīmredzams, ka viņiem ir draudzīgas attiecības, ko nevar teikt par vīrieti blakus. Rodas iespaids, ka viņa norobežo dēlu no tēva un pati viņam nepievērš uzmanību. Var izrādīties, ka šis vīrietis vispār nav ģimenes loceklis.
Ģimene № 2
Vecāki, kuri iet nopakaļ, atgādina parastu ģimeni. Nekā īpaša, bet skatoties kā bērns priecīgi skrien pa priekšu, var nepamanīt, ka paši vecāki ietur distanci savā starpā. Var pieļaut, ka ģimene absolūti normāla vai cenšas par tādu izskatīties no malas.
Ģimene № 3
Kad cilvēki ir laimīgi, to nevar neievērot. Ģimene № 3 izstaro laimi: viens otru mīlošie vecāki nav zaudējuši maigumu viens pret otru ģimenes dzīves periodā, bet mazulīte droši soļo blakus un cieši turās pie tēva rokas. Lūk, kur tā ir – draudzīga, laimīga ģimene.
Nav ideālu ģimeņu, daudzi vismaz reizi dzīvē sastopas ar grūtībām. Bet stipra ģimene atšķiras tieši ar tuvinieku atbalstu, bet, lai kļūtu saliedēti, ir jāseko dažiem laimīgas ģimenes noteikumiem.
Kā nostiprināt savstarpējās attiecības ģimenē
1. Vakariņas ģimenes lokā
Vecāki nogurst darbā, bērni – skolā. Vairākums lielāko daļu dzīves pavada ārpus mājas: darbs, mācības, treniņi, pulciņi un tā tālāk. Ģimenei laika atliek aizvien mazāk un mazāk, bet vajadzētu pacensties vismaz stundu vakariņām ģimenes lokā. Katrs ģimenes loceklis varēs padalīties ar savām domām, pastāstīt, kā pagājusi diena.
2. Pienākumu sadalīšana mājās
Labprātīgs lēmums iznest atkritumus vai nomazgāt traukus, izraisa partnera uzticību, tad rodas atbildes vēlēšanās pagatavot vakariņas vai sakopt māju. Bet labāk jau sākumā norunāt, kādus pienākumus mājās var veikt vīrs, kādus sieva. Tad neradīsies nepatīkami jautājumi un strīdi bezdarbības dēļ.
Bet, ja mājās aug bērns, viņam jāmāca palīdzēt. Pienākumu sadale disciplinē, ieaudzina atbildības sajūtu.
3. Kopīga atpūta
Ar ģimeni var doties pie dabas vai vienkārši mājās paspēlēt “Monopolu”. Svarīgi, lai piedalītos visi ģimenes locekļi. Tā ir laba iespēja izrunāties no sirds, padalīties ar savām domām, pārdzīvojumiem. Tā mēs mācāmies viens otru atbalstīt, just līdzi, klausīties.
4. Ģimenes tradīcijas un svētki
Тradīcijas – tās ir katras saimes iezīme. Tradīciju ievērošana ģimenes locekļos ieaudzina cieņu vienam pret otru, satuvina.
5. Draudzīgas sarunas
Ļoti svarīgi padalīties ar ģimeni savās jūtās, runāt par tām. Ja ir ļoti slikti vai labi, šajās jūtās padalies ar tuviniekiem. Skumju brīžos tu nebūsi vientuļš, bet prieka stundā tu varēsi pats uzlabot garastāvokli vistuvākajiem cilvēkiem.
Katra ģimene ir īpaša, bet ceļš uz saliedēšanos un harmoniju ģimenes lokā sākas ar tevi. Vecāki – tie ir vistuvākie cilvēki, kuri jāsaudzē katru dienu. Tici, nav laika strīdiem un aizvainojumiem, ir nekavējoties jāuzlabo attiecības ar mammu, ja tu neesi to vēl izdarījis.
Pastāsti draugiem soctīklos, kā nostiprināt savstarpējās attiecības ģimenē. Uzraksti komentāros, kura ģimene tev šķita visdraudzīgākā un kāpēc.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts