Kā izvēlēties vistas krūtiņu

Advertisement
Advertisement

Vistas krūtiņa, baltā vistas gaļa – tie visi ir viena veida gaļas nosaukumi, kas atrodas abās vistas liemeņa krūšu pamatnes pusēs.

 

Ēdieni no vistas krūtiņas jau sen iekļauti mūsu ikdienas uzturā. Dažādas kulinārijas lapas ņirb no vistas krūtiņas ēdieniem, fitnesa treneri un uztura speciālisti mums stāsta par to lietderību. Bet vai šī `čempionu pārtika` ir tik droša?

Raksta turpinājums
Diētiskā vistas krūtiņa

100 grami vistas krūtiņas satur lielu daudzumu viegli sagremojamas olbaltumvielas (23,6 grami). Tauki, gluži pretēji, tikai - 1,1 grami, un gandrīz bez ogļhidrātiem (0,2 grami). Tajā pašā laikā tai ir diezgan zema cena, un to ir viegli pagatavot.

Zemais kaloriju saturs vistas fileju padara par neaizvietojamu olbaltumvielu avotu cilvēkiem, kuri cieš no aptaukošanās un liekā svara, un zems holesterīns ļauj ieteikt to sirds un asinsvadu slimniekiem.
Jebkurā sabalansētas uztura sistēmā vistas krūtiņai tiek dota goda vieta. Vairākās diētās, piemēram, Atkinsa diētā vai Dukana diētā, uztura pamatā ir vistas krūtiņa.

Tas ir teorētiski, bet realitāte, diemžēl, ir tāda, ka lēta vistas fileja ir viens no ”netīrākajiem” gaļas veidiem. Ja jūs rūpējas par savu veselību, uzziniet par iespējamiem vistas gaļas lietošanas riskiem.
Slēptie vistas gaļas draudi

Lai samazinātu vistas gaļas izmaksas, ražotāji samazina mājputnu barošanas izmaksas un maksimāli paātrina to pieaugumu. Neviens domā par patērētājiem, kad uz kārts likta patiešām liela nauda.

4-6 mēnešu augšanas vietā, vistas audzē rūpnīcās 5-7 nedēļas. Lai sasniegtu šādu ātrumu, barībā tiek pievienotas piedevas, kas satur sieviešu hormonu - estrogēnu. Augsta šī hormona koncentrācija sieviešu asinīs var izraisīt menstruālā cikla traucējumus, un vīrieši riskē palikt neauglīgi.
Viena putna slimība var novest pie visa metiena nāves, tāpēc antibiotikas tiek dotas visā cāļu dzīvē. Tādas gaļas ēšanas kaitējums ir daudzveidīgs ...

Pirmkārt, šādas putna gaļas lietošana var novest pie aknu, nieru un gremošanas trakta darbības traucējumiem. Otrkārt, alerģijas var izraisīt dažādas akūtas reakcijas. Bet visbīstamākais ir regulāra antibiotiku mikrodevas saņemšana visiem valsts iedzīvotājiem.
Tas noved pie antibiotiku rezistento baktēriju formu rašanās. Citiem vārdiem sakot, ja cilvēks, piemēram, slimo ar pneimoniju, antibiotikas, ar kurām baroja vistas, neietekmēs patogēnu.

Ne mazāk svarīgi, ar ko cāļi tiek baroti. Papildus īpaši ieviestām piedevām barībā var būt dažādas izcelsmes bīstamu vielu grupas. Tās tur nonāk ar inficētām barības izejvielām, un, pirmkārt, tie ir pesticīdi.

Cāļi fermās tiek baroti ar farmakoloģisko uzņēmumu produktiem no dzimšanas brīža. Bet kontroles iestādēm ne vienmēr izdodas izpētīt katru gaļas partiju. Tādēļ ir svarīgi zināt, kā izvēlēties veselīgu un drošu vistu.
Kā izvēlēties drošu produktu

Kā jau jūs saprotat, skaista vistas krūtiņa iepakojumā ar spilgtu etiķeti nav produkta kvalitātes garantija. Rūpīgi jāpievērš uzmanība vistas filejas izvēlei un jāpievērš uzmanība arī sīkumiem, jo tā ir jūsu veselība.

1. Iepakojums

Uzpūties iepakojums ir pirmais vecas gaļas indikators. Tad nāk smarža un krāsa.

2. Krāsa

Eksperti saka, ka gaļai jābūt sārtai, katrā ziņā ne dzeltenā krāsā. Tas attiecas gan uz rūpnīcas vistu gaļu, gan uz mājas vistu gaļu. Dzeltena nokrāsa norāda, ka glabāšanas laiks ir beidzies.
3. Izmērs

Tas ir viens no gadījumiem, kad vairāk nenozīmē labāk. Vistas filejas veikalos bieži sver vairāk nekā 300 gramus. Šāds liels svars ir tikai paātrināti audzētiem mājputniem. Parastās vistas filejas svars, pēc veterinārārsta teiktā, ir 150-180, maksimums 200 grami.

4. Baltas svītras

Baltas svītras liecina, ka vistas auga pārāk ātri, un tās taukaudi attīstījās nevienmērīgi. Šāda gaļa satur kaitīgus taukus un piedevas, un tā var būt ne tikai negaršīga, bet arī kaitīga veselībai.


5. Svaiguma noteikšanas metodes

Lai noteiktu, cik svaigu gaļas jūs pērkat, ir vecas un efektīvas metodes. Uzspiežot uz filejas, nevajadzētu palikt bedrītei, un, ja jūs tai pieskārsieties ar salveti, tai vajadzētu palikt gandrīz sausai.
Padomi vistas gaļas cienītājiem

1. E. coli mirst termiskās apstrādes laikā no 60 grādiem vismaz 15 minūtes. Tāpēc pārliecinieties, vai gaļas iekšējās šķiedras nepaliek pusceptas.

2. Vistas gatavošanas laikā vispirms to mērcē un pēc tam vāra dažas minūtes un nolej ūdeni.

3. Labāk ir upurēt ādiņu - tas samazina produkta tauku saturu, un turklāt ādā uzkrājas ķīmiskas vielas, kas tiek izmantota kaušanas un putnu pirmspārdošanas apstrādē.

4. Uztura speciālisti uzskata par visvērtīgāko balto krūtiņu gaļu. Tai ir mazāk asins kapilāru. Tieši ar asinīm gaļā tiek patogēni.

5. Dodiet priekšroku vārītai, sautētai gaļai, nevis ceptai gaļai. Cepšanas laikā veidojas kancerogēni.

6. Ja jūs esat vistas buljona mīļotājs, neizmantojiet tā gatavošanai veikala gaļu.

Ja iespējams, vienmēr ņemiet mājās augušas vistas gaļu. Jā, tā nebūs tik maiga! Bet daudz noderīgāka nekā jebkuru broileru gaļa. Jūs varat viegli padarīt to maigu ar garšīgām marinādēm.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 20:11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024