Kā izvēlēties ērtus apavus sievietei

Advertisement
Advertisement

Sievietes garderobē apavu nekad nav par daudz, bet to izvēle - karstākā tēma visa vecuma sievietēm. Modes industrija cenšas sievietes pārliecināt noturīgu papēdi apmainīt pret špilku vai sandelēm ar platformu, bet vīriešiem prasa atteikties no nemodernām sandalēm ar ortopēdisku pazoli par labu ultramodernām kedām. Vai tādi apavi ir veselīgi?


Pēda pieņem modes triecienu! Atvieglot tai uzdevumu var un vajag, izvēloties kvalitatīvus, bet, galvenais, komfortablus apavus. Mēs pastāstīsim, kādus apavus izvēlēties sievietei, bet no kādiem labākais atteikties (vai arī valkāt, bet ar mēru), lai pasargātu pēdas un mugurkaulu no nelabojamām sekām.


Kā izvēlēties apavus


Nepareizi izvēlēti apavi to laimīgajai īpašniecei sola ne tikai tulznas un sabojātu garastāvokli, bet arī daudz nopietnākas problēmas – mugurkaula un locītavu slimības, saišu slimības un problēmas ar asinsriti. Kādi apavi ir viskaitīgākie? Tādus, neapšaubāmi, valkāt var, bet ne pārāk bieži!

 

Raksta turpinājums
1. Pārāk augsts papēdis

Lai kājas būtu veselas, bet mugurkauls – taisns, staigājot galvenais slodzei jābūt uz papēža. Kurpes ar augstiem papēžiem ir skaistas, bet velnīšķīgi kaitīgas sieviešu kājiņām!

Smaguma centrs staigājot nosveras uz kāju pirkstiem, lielā pirksta pamatne tiek saplacināta, sāk izspiesties kauliņš, rodas plakanā pēda un neizturamas sāpes, var izveidoties greizas pēdas. Mūsu padoms: nolaidies zemāk! Jo zemāks papēdis, jo dabiskāk jūtās pēda. Noturīgs papēdis, ne augstāks par 5 cm – ideāls variants.
2. Plakana zole

Ikviena galējība – stiprs stress pēdām un mugurkaulam. Apavi ar plakanu un plānu zoli ne mazāk kaitīgi par asu un augstu papēdi! Iemīļotajam baletkurpju pārim vai ultramodernām gladiatoru sandalēm nepiemīt ne mazākās amortizācijas īpašības.

Tādu apavu valkāšana ikdienā izraisa postošas sekas: veidojas papēžu pieši, saīsinās Arhileja cīpsla, deformējas pēdas izliekums. Ortopēdi ir pārliecināti, ka plakanas zoles mīļotājām izmainās pat gaita – tā kļūst šļūcoša kā veciem cilvēkiem.
3. Platforma

Staigājot slodze pārvietojas no papēža uz pirkstgaliem, bet apavos uz platformas sieviete pārvietojas kā robots – bez dabiskas slodzes pārvietošanās. Tādā gadījumā pēdu muskuļi nedarbojas, bet kāju muskuļi, pretēji, pārmērīgi noslogoti.
Tas sākumā izraisa pēdu deformāciju, bet vēlāk – visa kustību – balsta aparāta darbības traucējumus. Bez attiecīgām iemaņām tādos apavos pārvietoties (tāpat kā kurpēs ar augstu papēdi) ir ļoti bīstami: pastāv risks izmežģīt kāju un pārraut cīpslu.
4. Šauri apavi

Visskaistākie un elegantākie apavi tirgū ir, protams, itāļu! Taču itālietēm atšķirībā no mūsu sievietēm, ir ļoti šauras pēdas, tādēļ arī apavi ir šauri. Pastāvīga staigāšana kurpēs, kas neatbilst izmēram, deformē kājas, rodas nejaukais kauliņš, pirksti izliecas.

Piedevām tiek traucēta asinsrite, tiek nospiesti nervi un rodas hronisks sāpju sindroms. Pirkstu muskuļi visu laiku sasprindzināti un ar grūtībām ieņem normālu stāvokli pat pēc apavu novilšanas.
5. Pludmales čības

Tās var un vajag valkāt pludmalē un pie baseina, bet nekad pa pilsētu. Centies tajās staigāt ne vairāk par 1 stundu diennaktī, jo tādi apavi nav paredzēti nopietnai slodzei. Trieciena slodze uz pēdu, kas ieauta iešļūcenēs, kā arī uz pēdas locītavu un ceļgalu pastiprinās vairākkārt.

Katru soli pavada sitiens pa papēdi, uz tiem parādās plaisas, pievienojas infekcija, attīstās iekaisuma process. Bērniem iešļūcenes vispār nav vēlamas.
6. Sporta apavi

Kam gan garderobē neatradīsies iemīļots sporta apavu pāris! Protams, ir pavisam nekaitīgi modeļi, kas izgatavoti pēc visām normām. Taču ir arī tādi sporta apavi, kurus nešauboties var nosaukt par kaitīgiem. Piemēram, kedas: plakana zole un vāja kape neļauj tās valkāt vairāk par 2 stundām diennaktī, nekaitējot organismam.
Kā izvēlēties pareizus apavus

1. Pērc apavus, kuri maksimāli atbilst kājas formai.
2. Pēc jaunām kurpēm dodies vakarā.
3. Nepērc apavus līdz ar nagiem un tos neizvalkā.
4. Pievērs uzmanību kārotā pāra amortizējošām īpašībām.
5. Zamšādas vai ādas pazole aizsargās pēdas no iekaisuma un sāpīgām tulznām.
6. Ja tu atradi klasiskas kurpes, kas ideāli der tavām pēdām, neskopojies un pērc uzreiz 2 pārus! Tādas tev nokalpos ne vienu vien gadu.
7. Apavus izvēlies pēc lielākās pēdas izmēra. Jā, jā, vairākumam cilvēku viena pēda nedaudz lielāka par otru.
Kaitīgi apavi ir katras sievietes garderobē, jo gribās gan baletkurpēs padefilēt, gan slaidās kājiņas parādīt, pastaigājoties augstpapēžu kurpēs! Lai nekļūtu par nejaukā kauliņa (pēdas pirmā pirksta deformācija, tā sauktais greizais īkšķis) vai plantārā fascīta (papēžu pieši) upuri, neaizmirsti arī par ērtībām, kad dodies pēc kārtējā, modernā apavu pāra.

Neaizmirsti padalīties ar mūsu noderīgo rakstu ar draudzenēm. Ja tu izjūti pastāvīgu nogurumu pēdu priekšējā daļā, durstīšanu pēdu apakšā, parādījušās sāpes, pietūkums un apsārtums ap kāju lielo pirkstu locītavām – uzreiz vērsies pie ārsta ortopēda!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 10:06 21.03Enija
haha
2 0 12:26 12.02Valentīna
Kādēļ lauvām tiek piedāvāts tāds milzīgs gredzens,man tādu pat par velti nevajag un punkts!!!!
0 0 09:26 10.02Re
Tā nav īstā nāra
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024