Kā izvairīties no finansiālām problēmām

Advertisement
Advertisement

“Nauda mīl tevi, bet tikai kā draugu,” - rotaļīga frāze, kura, par lielu nožēlu, atspoguļo daudzu cilvēku finansiālo stāvokli. Problēmas ar naudu atrodas vienā līmenī ar mīlestības atkarību un traucējumiem organismā, bet tās ieraudzīt, saprast un atrisināt ir krietni grūtāk.


Mūsu sabiedrībā ar nabadzību pieņemts turpat vai lepoties, bet bagātību parasti piesaista ļaundariem. Tā saprātīgas attiecības ar naudu turpina indēt pat tos, kuri visiem spēkiem cenšas ieviest apzinātas pārmaiņas savā dzīvē.

 

Raksta turpinājums
Ir pat finansiālas veselības jēdziens – pārmērīgas spriedzes trūkums attiecībā pret savu, bet vēl jo vairāk, pret svešu naudu. Tie ir noteikti uzskati par dzīvi, kuri palīdz ātri pārvarēt nabadzību, tajā pašā laikā neizcelt savu pārticību kā kaut ko pārdabisku.

Tādi cilvēki bieži vien ir laimīgi un nespriež par apkārtējiem pēc finansiālā stāvokļa, jo viņiem nauda ir līdzekļi dzīvei nevis tās jēga.

Finansiālā veselība pamatojas uz 4 principiem, kuri jāapgūst, lai nabadzības līmenī ilgi neuzturētos. Mēs tev par tiem pastāstīsim.
Attieksme pret naudu

1. Nauda – tas nav ļaunums

Visizplatītākais viedoklis par naudu ir tas, ka tā ir ļaunums. Tik daudz runu par to, ka nauda bojā cilvēkus, liek atteikties no tuviniekiem, iegūta tikai viltus ceļā. Bet sliktā attieksme pret tiem, kuri daudz pelna, uzliek augstas cenas savai precei un pakalpojumiem. Mēs kopš bērnības dzirdam tādas runas un tam pretoties samērā grūti.
Uzskats “nauda – ļaunums” signalizē par nespēju nopelnīt vēlamo naudas daudzumu ērtai dzīvei. Tādi dzīves uzskati paslēpj no paša cilvēka to faktu, ka izmainīt situāciju viņam traucē paša slinkums, zems izglītības līmenis vai nevēlēšanās iet līdzi laikam. Tā ir atruna, kas palīdz attaisnot sevi.

Galvenais – atrast drosmi apzināt savas vājības un, atlokot piedurknes, daudz ar tām strādāt. Kolīdz tu atbrīvosies no izkropļotās attieksmes pret naudu, tu uzreiz varēsi kāpt uz augšu savā darbības sfērā. Interesanti tas, ka pat biznesmeņi dzīvo ar nostāju, ka daudz naudas – tas ir slikti un tiks nosodīti, tāpēc savu biznesu neattīsta pilnā mērā vai izvēlas bankrotu.
2. Nauda – tas nav lieliski

Vienlaikus ar neirozi “nauda – ļaunums” pastāv neiroze “nauda – tas ir viss”. Ja tev ir labi tikai tad, kad ir daudz naudas un tikai ar tiem, kuriem tā ir, tas ir slikti. Pārmērīga mīlestība pret naudu sola psiholoģiskus traucējumus. Piemēram, tev kontā ir milzīgas summas, bet tu centies iegūt vēl vairāk, lai palepotos to priekšā, kuri to novērtēs.

Galu galā tu saproti, ka nevari uz iekrājumu rēķina radīt kaut ko patiesi vērtīgu vai nopirkt veselību tuvam cilvēkam. Un tas, par ko tu cīnījies visu dzīvi, vienkārši zaudē jēgu.

Nauda – grezns instruments, bet nekas vairāk. Katram cilvēkam jābūt mērķim. Sākumā saprotams – izkļūt no nabadzības, bet pēc tam vērts uzdot vienkāršu jautājumu: “Ko tālāk?”. Kamēr tev nebūs skaidras atbildes, diezin vai varēsi laimīgi dzīvot. Radi, novirzi līdzekļus labdarībai vai tiešām interesantai lietai, bet nav vērts krāt naudu tikai tāpēc, lai varētu izrādīt savu pārticību.
3. Nauda ir jānopelna

Cik gan daudz cilvēku nevēlas atzīt to faktu, ka nauda ir jānopelna. Tā ir finansiālās veselības bojājuma galvenā pazīme. Ļoti daudzi cilvēki, īpaši jaunatne, vēlas daudz naudas un to tērēt nevis nopelnīt. Viņi ir pārliecināti, ka lielu naudu nevar nopelnīt godīgā ceļā vai ar savu talantu, tāpēc pat nesāk to darīt.

Pasīvs ienākums – mūsu sabiedrības sapņu piepildījums. Tajā nav nekā slikta, bet tas neļauj attīstīties. Piemēram, nopirki dzīvokli un to izīrē. Par to naudu apmierini savas vajadzības un viss. Nerealizētā enerģija sāk tevi saēst un pastiprina visas iekšējās šaubas.

Bet ja nu pēkšņi tava biznesa pārvaldnieks spēlē divejādu lomu vai nacionālās valūtas kurss kritīs un tu vairs nevarēsi mierīgi dzīvot ārzemēs par naudu no izīrētā dzīvokļa galvaspilsētā? Rezultātā tu atradinies no darba un stresa situācijā neesi spējīgs rast problēmas ātru risinājumu.
4. Nauda ir jātērē

Nauda mums ir vajadzīga ērtai dzīvei un pārliecībai par rītdienu. Taču skopums – tā ir neiroze. Nav normāli slēpt naudu zem matrača un gaidīt mistisko nebalto dienu. Cienot paša pūliņus darbā, kas nes naudu, cilvēks bez finansiālās neirozes ciena citu cilvēku darbu. Tas ir normāli – maksāt par preci un pakalpojumiem, tas ir, tērēt.

Bet nauda ir tikai instruments. Tā ir jānopelna, realizējot savas iemaņas un zināšanas un tikpat viegli tērēt, tajā skaitā, investēt savā attīstībā, biznesa paplašināšanai vai labdarībai. Tu nedrīksti kļūt atkarīgs no naudas, citādi tām būs vara pār tevi. Bet tas nekad labi nav beidzies.
Finansiālā veselība – tas ir tavas labklājības pamats. Svarīgi pārstāt meklēt vainīgos par savu nabadzību vai nepietiekamu naudas daudzumu. Atrodi laiku pastrādāt ar sevi: noskaidro, kāpēc tev kaut kas neizdodas, padomā, ko varētu izdarīt.

Iespējams, iemesls ir tavi aplamie pasaules uzskati un pietiekami nedaudz mainīt attieksmi pret naudu, lai tām rastos vēlēšanās ar tevi nodibināt ciešas attiecības.

Pastāsti mums komentāros, vai tu piekrīti psihologu viedoklim par finansiālo veselību. Ar noderīgo rakstu padalies arī ar draugiem soctīklos!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024