Kā izskatās 13 rakstnieces, kuru grāmatas iecienītas visā pasaulē

Advertisement
Foto: tsp.li
Advertisement

Rakstnieks vienmēr iegulda savā darbā daļu sevis: pieredzi, jūtas, novērojumus, dzirdētās sarunas un pašu pārdomas. Tāpēc vienmēr ir interesanti uzzināt par autoru - nedaudz vairāk, lai dziļāk ieslīgtu grāmatas atmosfērā un labāk to saprastu. Bet īpaši tad, ja šī grāmata ir mīļa.


Mēs atradām jums rakstnieces - veiksmīgu romānu autorus, kuras atzinuši gan lasītāji, gan kritiķi, kā arī, šie darbi veiksmīgi ekranizēti.

Raksta turpinājums
Foto: tsp.li
1. Sesīlija Ahērna. P. S. Es tevi mīlu!

Īrijas bijušā premjera meita uzrakstīja savu pirmo romānu 21 gadu vecumā un acumirklī kļuva par pasaulslavenu. Viņu iedvesmoja viņas pašas stāsts: Sesīlijas nākamais vīrs, aktieris Deivids Kehans, ļoti romantiski rūpējās par viņu. Pēc romāna tika uzņemta tāda paša nosaukuma filma ar Hilariju Svenku un Džerardu Batleru galvenajās lomās. Rakstnieces citas grāmatas – “Tur, kur beidzas varavīksne”, “Ja jūs varētu mani redzēt tagad” un “Tur, kur esat” - arī kļuvušas par bestselleriem dažādās valstīs.
Foto: tsp.li
2. Sallija Runi. Normālie cilvēki

2017. gadā 25 gadus vecā Sallija Rūnija debitēja ar romānu “Sarunas ar draugiem”, par tiesībām izdot grāmatu cīnījās 7 izdevniecības. Bet jau pēc gada iznāca otra grāmata - “Normālie cilvēki” - par 2 skolēnu no dažādiem sociāliem slāņiem mīlas vēsturi: Meriennas un Konela, skolas zvaigznes un viņas mātes kalpones dēla mīlu. Šis romāns nesa Rūnijai slavu, līgumu par mini seriāla filmēšanu un “Selindžeru milleniāļiem”. Sallija Rūnija dzīvo Īrijā un sadraudzējas ar pazīstamo aktrisi Siršu Ronanu.
Foto: tsp.li
3. Donna Tarta. Dadzītis

Amerikāniete Donna Tarta uzrakstījusi 3 romānus, un katram no tiem veltīja 10 gadus. Tie saucas “Slepenais stāsts”, “Mazais draugs” un - visslavenākais no tiem - “Dadzītis”. 2019. gadā nofilmēta filma ar Anselu Elhortu un Nikolu Kidmenu. Tartai nav ne vīra, ne bērnu: viņa ir veltījusi savu dzīvi literatūrai.
Foto: tsp.li
4. Margareta Etvuda. Kalpones stāsts

Pēc slavenās Kanādas rakstnieces Mārgaretas Etvudas grāmatas tika uzņemts dramatisks seriāls “Kalpones stāsts” - antiutopija par totalitāro sabiedrību, kur sievietes no kalpoņu kastas atzītas par zemākas šķiras radībām, kurām nav nekādu tiesību. Turklāt Etvuda ir pazīstama ar saviem romāniem “Aklais slepkava” un “Derības”, par kuriem saņēma Bukera prēmiju.
Foto: tsp.li
5. Džodžo Moijesa. Pirms satikšanās ar tevi

Pirms sāka rakstīt grāmatas, britu iedzīvotāja Džodžo Moijesa daudzus gadus nodarbojās ar žurnālistiku. Viņas pirmais romāns “Pirms satikšanās ar tevi” tika izpirkts pusmiljona tirāžā jau pirmajos mēnešos pēc izdošanas un tika tulkots 39 valodās.Grāmatas ekranizācijā filmējās Emīlija Klārka un Sems Klaflins. 2 citi Moijesas romāni - “Aizjūras augļi” un “Pēdējā vēstule no tava mīļotā” - ieguva Romantisko novelistu asociācijas balvu.
Foto: tsp.li
6. Sjūzena Kolinza. Bada spēles

Amerikāņu rakstniece Sūzana Kolinsa rakstīja scenārijus bērnu televīzijas programmām un multfilmām, kā arī, stāstus bērniem. Taču pazīstamu viņu darīja grāmatu sērija “Zvaigžņu hronikas” - stāsts par zēnu Gregoru, kurš iekļūst maģiskajā valstī caur kanalizācijas lūku Ņujorkas centrālajā parkā, un triloģija “Bada spēles”: tika pārdoti 16 miljoni eksemplāru 45 valstīs. Kinofranšīze ar Dženiferu Lourensu un Liamu Hemsvortu pēc romāna motīviem par postapokaliptisku pasauli, kurā nāvējošas sacensības starp jauniešiem un meitenēm pārvērstas cietsirdīgā šovā, nopelnīja vairāk nekā 690 miljonus dolāru.
Foto: tsp.li
7. Аnna Gavalda. Vienkārši kopā

Francūziete Anna Gavalda sāka savu literāro darbību ar to, ka uzvarējas nacionālajā konkursā par labāko mīlestības vēstuli. Tagad Gavalda ir vairāku superpopulāru romānu autore, kas viņai kopumā ir atnesuši vairāk nekā 30 miljonus. Vispazīstamākie no tiem ir: ”Es viņu mīlēju. Es viņu mīlēju” un “Vienkāši kopā”. Abi romāni bija ekranizēti, bet pēdējā filmā tēloja Odrija Totu un Gijoms Kanē.
Foto: tsp.li
8. Šarlīna Harisa. Īstas asins

Amerikāniete Šarlīna Harisa ir 4 detektīvu sēriju autore, no kurām populārākā - “Vampīru noslēpumi”, veltīta viesmīles ar telepātiskām spējām mīlas stāstam ar 173 gadu vecu vampīru Bilu Komptonu. Pēc grāmatas motīviem ir uzņemta filma “Istas asinis”, kas stāsta par dzīvi izdomātā pilsētā Bontamā, kurā dzīvo gan cilvēki, gan vampīri. Pateicoties mākslīgās asins izgudrošanai, pēdējiem vairs nav jāmedī savi upuri, bet cilvēki tik un tā pret tiem izturas naidīgi.
Foto: tsp.li
9. Selesta Inga. Visur gruzd ugunskuri

Šeikerhaitsas pilsētiņa, ko Selesta ir aprakstījusi savā romānā, pastāv realitātē: tur dzīvoja pati Selesta ar saviem vecākiem, imigrantiem no Ķīnas, tāpēc grāmatā aprakstītie notikumi viņai ir labi pazīstami. Selesta ir profesionāla rakstniece, kura ieguva vairākas literatūras prēmijas. Viņas otrais romāns ir “Viss, par ko es tev neesmu stāstījusi.”
Foto: tsp.li
10. Stefānija Maijere. Krēsla

Amerikāņu rakstniece Stefānija Maijere ir slavena ar romānu sēriju “Krēsla”: kopā pārdoti 85 miljoni eksemplāru 37 valodās. Pēc Maijeres teiktā, darba ideja bija atnākusi pie viņas sapnī. Pēc tam mājsaimniece, 3 bērnu māte un mormoņu draudzes dalībniece apsēdās pie grāmatas un 3 mēnešos uzrakstīja 500 lappuses. 2005. gadā izdotajam romānam bija lieliskas atsauksmes un tas ieņēma 5. vietu bestselleru nacionālajā sarakstā, bet ekranizācija ar Kristenu Stjuartu un Robertu Patinsonu galvenajās lomās pulcējās kinoteātros vairāk par 2,5 miljardiem cilvēku.
Foto: tsp.li
11. Giliana Flinna. Pazudusī

Amerikāniete Giliana Flinna, bijusī televīzijas kritiķe un žurnāliste, ieradās literārajā Olimpā ar lielu troksni: viņas romānus slavēja Stīvens Kings, bet grāmatu “Pazudusī” ekranizēja pats Deivids Finčers, uzņemot Benu Afleku un Rozamondi Paiku galvenās lomas. Bet 2018. gadā HBO televīzijas kanālā iznāca seriāls pēc Flinnas romāna ar tādu pašu nosaukumu “Asie priekšmeti” ar Eimiju Adamsu galvenajā lomā.
Foto: tsp.li
12. Diāna Gebldona. Svešiniece

Amerikāniete Diāna Gebldona ir pazīstama ar romantisku- fantastisku romānu sēriju “Svešiniece”, no kuriem pirmais romāns ir iekļuvis labāko grāmatu sarakstā pēc BBC versijas. Turklāt rakstniece var lepoties ar 3 zinātniekiem grādiem - zooloģijā, jūras bioloģijā un ekoloģijā.
Foto: tsp.li
13. Elizabete Strauta. Olīvija Kiteridža

Romāns “Olīvija Kiteridža” par bijušās skolotājas ģimenes dzīvi ir padarījis slavenu amerikāņu rakstnieci Elizabeti Strautu: 2009. gadā viņa saņēma Pulicera prēmiju un drīzumā romāns tika ekranizēts. Seriālam, kurā nospēlējusi Frānsisa Makdormanda, ir daudz nomināciju un balvu “Emmi” un “Zelta globuss”. Citas pazīstamas grāmatas – “Eimija un Isabela”, “Brāļi Berdžesi”, “Mani sauc Lusija Bartone” un “Viss ir iespējams”.
Foto: tsp.li
Bonuss: neviens nezina, kas ir Elēna Ferante, grāmatas “Mana ģeniālā draudzene” autors.

2016. gadā grāmatas “Mana ģeniālā draudzene” no cikla “Neapoles romāni” autors iekļuvuši pasaules ietekmīgāko cilvēku sarakstā pēc žurnāla Time versijas. Bet neviens nezina, kas ir autors. Aiz pseidonīma Elena Ferante, saskaņā ar vienu versiju, var slēpties izdevniecības Edizioni īpašnieki — laulātie Sandro Ferija un Sandra Occola, bet otrs variants — kāds pazīstams itāliešu rakstnieks un scenārists. Ne autors, ne šo versiju izdevniecība neapstiprina un neapstrīd. Izņemot Neapoles ciklu, autoram ir romāni “Uzmācīga mīlestība” un “Vientulības dienas”, bet pēc grāmatas scenārīja uzfilmēja televīzijas seriālu “Mana ģeniālā draudzene”.
Foto: tsp.li
Kuras no šīm grāmatām jūs jau esat lasījis? Kura no tām jums patika visvairāk?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024