-
- 2018 x
-
https://torno.lv/xmAqY5V
Vedekla – pārdzīvojumu iemesls gandrīz katrai vīramātei. Ne velti saka: mātes sirds visu jūt, visu zina. Neprecēta meitene, kas ienākusi mājā, tā vai citādi nonāks ciešā līgavaiņa mātes uzraudzībā. Vai mazums kas, varbūt vedeklai tas tik vien ir vajadzīgs kā dēla nauda vai kaut kas tamlīdzīgs. Jaunas sievietes dažreiz izšķiras par izdevīgu laulību un mātei dēls no tā jānosargā.
Raksta turpinājums
Dažiem šķitīs, ka vīramātei nevajadzētu iejaukties jauniešu dzīvē, bet kā būt, ja vedeklai ir slikti nodomi? Nekā slikta tajā nav, ja māte, kura pasaulē ir nodzīvojusi ilgāk nekā jaunie dzīvesbiedri, dos viņiem pāris padomus un vienlaikus tuvāk aplūkos vedeklu.
Tēma nav vienkārša un mēs nolēmām to izpētīt no visām pusēm. Mēs padalīsimies ar tevi vienā stāstā par vīramātes un vedeklas attiecībām, ko mums pastāstīja viena no lasītājām. Stāsts ir divējāds, pat mēs pilnībā neizdomājām, kam taisnība, kurš vainīgs. Mēs atstājam to tavā ziņā.
Vieglprātīgā vedekla
Kad Artūram apritēja 27 gadi, viņš iepazīstināja māti Anastasiju ar vedeklu. Olga nebija īpaši glīta: tieva, gariem matiem, protams, krāsotiem, kaut kādā novalkātā apģērbā. Pēc izskata viņai varēja dot 19-25 gadus. No nabadzīgas ģimenes, strādāja par saldējuma pārdevēju, bez izglītības. Artūram, programmētājam ar labu algu, šī meitene acīmredzami nebija piemērota. Bet ko padarīsi - mīlestība!
Viņi dzīvoja kopā jau četrus mēnešus dzīvoklī, kuru īrēja Artūrs. Naudas pietika, tāpēc viņam īsti nebija vajadzīga mātes palīdzība, vien dažreiz palūgt padomu tīrīšanas jautājumos. Savu jauno bērnu ķildas vīramāte nekad nedzirdēja.
Pēc pieticīgām kāzām ”tikai savējiem” Oļa pat vairākas reizes ieradās pie savas jaunās mātes ciemos un parunāties. Sarunājās par brīvām tēmām: ēdiena gatavošanu, tīrīšanu, jaunākām tenkām. Liekas, ka nav par ko sūdzēties, bet mātes sirds juta kaut ko nelabu.
Katru reizi vedekla ieradās jaunā kostīmā, ar labu kosmētiku. Viņa kļuva pilnīgāka, pavisam nedaudz, tieši laikā. Un tagad viņas mati spīdēja koši sarkani, spēka un enerģijas pilni. Viņa skatiens kļuva drosmīgāks un spīdēja ar pārliecību.
Artūrs, gluži pretēji, bija mazliet nolaidīgs. Vecā žakete un maisiņi zem acīm sāpīgi dūrās mātes sirdī. Un ziņas par to, ka Oļa tika atlaista no kārtējā darba, neko pozitīvu nesniedza.
Bet par pēdējo pilienu Anastasijai kļuva viņas senās draudzenes ierašanās ciemos. Tātad, draudzene varbūt arī gados, bet sieviete bija ar mūsdienīgiem uzskatiem: viņa parādīja, kā izmantot sociālos tīklus, tostarp arī Facebook. Un tur, apskatot dēla lapu, viņas uzdūrās viņa sievas Olgas profilam.
Foto no viesībām, pieņemšanām un pastāvīgām svinībām. Gaismas, uguņošana un visi pilsētas nakts klubi un nevienas viena fotogrāfijas ar vīru. Viss nostājās savās vietās. Vīramāte saprata, ka viņas dēls vienkārši tiek izmantots.
Pēc sarunas ģimenes lokā paaugstinātos toņos mātes un dēla attiecībās radās nesaskaņas. Dēls nevēlējās reaģēt uz savu klaiņojošo sievu, bet māte viņu pat redzēt negribēja. Nelīdzēja pat pagaidu pamiers uz Jauno gadu, ko viņi nolēma svinēt kopā ar visu ģimeni. Dēla un vedeklas apsveikumi nedeva vēlamo efektu un katrs palika pie sava.
Rezultātā cilvēki tā arī neizlīga. Dēls turpināja strādāt sievas kaprīzēm. Kā izrādījās, sliktā vedekla laiku pa laikam nāk mājās no rīta, taču zvēr, ka bija ballītē ar draudzenēm. Un vīramātei no visa tā sāp galva, bet viņa neko nevar izdarīt.
Ko darīt šajā situācijā? No vienas puses, dēlu viss apmierina, viņš dzīvo labi. Bet, no otras puses, vedekla, iespējams, ir noslēgusi šo laulību tikai aiz savtīga aprēķina. Vai to var kaut kā nokārtot? Vai ir kāds veids, kā iemīlēt vedeklu?
Mēs no savas puses, ieteiktu Anastasijai vispirms saņemt sevi rokās. Uzaicināt Oļu uz atklātu sarunu un visu pārrunāt. Varbūt situācija patiešām ir tik nekaitīga, kā par to saka vedekla. Vēl viņa varētu parunāt ar Olgas vecākiem un uzzināt, kāda viņa bija, būdama bērns.
Vecākā paaudze var nepareizi saprast cilvēku dzīvi pēc sociālajiem tīkliem. Bieži gadās, ka fotogrāfijas nepavisam neatbilst cilvēka dzīvesveidam. Un, ja attēlos mēs redzam jautru, enerģisku cilvēku, kurš ņem visu no dzīves, tad īstenībā to īpašnieks var izrādīties sevī noslēgts, mierīgs intraverts.
Nu, un galu galā, cita ģimene – tumšs mežs, kā saka. Galvenais tas, lai laulības dzīve apmierinātu abus partnerus. Varbūt tas tā ir, jo ne velti saka, ka aprēķina laulības statistiski dzīvo ilgāk nekā mīlestības laulības. Šī ir neērta patiesība, tomēr dzīvē tieši tā arī ir.
Bet ko tu domā par šo tēmu?
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts