Kā iemācīties veidot ģimenes budžetu mīlestībā un harmonijā

Advertisement
Advertisement

Reti var atrast pāri, kurš ilgu gadu kopdzīves laikā nebūtu saskāries ar domstarpībām par kopējo budžetu. Vīrs vēlas makšķeri, bet sieva - kleitu. Viņš piedāvā veikt remontu, bet viņa mīļotā prasa tērēt naudu ārzemju ceļojumam.


Naudas nekad nav daudz, bet nesaskaņas kļūst īpaši aktuālas ģimenēs ar vidējiem ienākumiem. Un vēl grūtāk nogludināt asos stūrus, ja viens no laulātajiem nopelna daudz vairāk nekā otrs vai pat ir vienīgais nopelnītājs.


Un šodien mēs piedāvājam parunāt par to, kā veidot ģimenes budžetu, lai neiznīcinātu attiecības un izvairītos no strīdiem, kā arī dzīvot diezgan komfortablu dzīvi. Vai tas ir iespējams?

Raksta turpinājums
ĢIMENES BUDŽETA VEIDOŠANA

“Viss bija kārtībā, kamēr sieva neaizgāja dekrētā. Pirms tam mēs varējām gan ceļojumā doties, gan nedēļas nogalē aiziet uz restorānu. Tagad tikai es nopelnu naudu, viņa sēž mājās ar bērnu. Un vēl par hipotēku ieminas. Nu, kāda mums hipotēka? Vēlas, lai es strādātu par visiem un hipotēku pavilktu? Bet viņa? Vai bērna piedzimšana dod tiesības sēdēt man uz kakla? ” - Mihails dusmojas.
Naudas tēma tiek uzskatīta par vienu no sāpīgākajām jebkurā ģimenē. Problēma ir tā, ka iemīlējušies pāri, plānojot savu kopdzīvi, patiesībā nevēlas apspriest tik nepatīkamu lietu kā ģimenes budžets.

Protams, jūs esat iemīlējies un laimīgs un ir pat neveikli domāt par to, kurš vēlāk maksās par pārtiku vai autiņbiksītēm. Bet pēc pāris laulības dzīves gadiem gadās jebkas un bieži vien ir situācijas, kad vīrs sievu vienkārši “dzen” uz darbu, tiklīdz viņa atgūstas pēc dzemdībām.
Un tāpēc, ja ģimenē neizdodas sadalīt naudu, tad šis jautājums vienkārši jāapspriež ar partneri. Un šeit ir svarīgi, kā ģimenes budžets tika pārvaldīts katra ģimenē, kāda ir šī pieredze. Un tā kā šī pieredze ir atšķirīga, jums ir jārunā, jādalās pieredzē un jāvienojas, atrodot risinājumu, kas derēs visiem ģimenes locekļiem.
Optimāli, ja naudu pelna gan vīrietis, gan sieviete. Šajā gadījumā ģimenes budžeta plānošana ir vienkāršāka, jo katrs dod jūtamu ieguldījumu. Turklāt ikvienam atliek nauda personīgajām vajadzībām, kas novērš nepieciešamību prasīt līdzekļus no partnera katram sīkumam.
Ja vīra ienākumi ļauj sievai nestrādāt un viņš ir gatavs atbalstīt šādu modeli, tad jums iepriekš jāvienojas, cik daudz vīrs ir gatavs regulāri bez ierunām tērēt savas sievas un citu ģimenes locekļu vajadzībām.
Diez vai ir vērts gaidīt, ka 100% no vīra ienākumiem tiks novirzīti ģimenes budžetam. Galu galā, palicis bez brīviem līdzekļiem, viņš noteikti zemapziņā izjutīs spiedienu un netaisnību, kas neizbēgami izraisīs domstarpības un skandālus.
Tāpēc ģimenē ir svarīgi klausīties un dzirdēt vienam otru, tajā skaitā, arī finanšu jautājumos. Un, ja ģimenes budžeta plānošanā tiks ņemtas vērā katra ģimenes locekļa intereses un tajā pašā laikā visiem būs komfortabli, nebūs tik svarīgi, kurš ir cik finansiāli noderīgs. Pat ja tikai sieva ienes naudu mājā.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024