-
- 3939 x
-
https://torno.lv/xOJ4bAb
Prasme svilpt – tā ir īsta signalizācija, kas ierīkota cilvēka organismā. Pirmatnējiem cilvēkiem svilpšana vienmēr bija viena no pamata prasmēm, kas nepieciešama izdzīvošanai. Šodien svilpienu izmanto ja nu vienīgi pieredzējuši mednieki, kuri tādā veidā sazinās, atrodoties tālu viens no otra kalnos vai džungļos.
Tomēr gandrīz katrā pasaules stūrī pastāv svilpšanas valoda. Tas nav pārsteidzoši, jo svilpiens ir ideāls veids, kā piesaistīt uzmanību vai dot ziņu par savu atrašanās vietu lielā attālumā.
Pat mūsdienu tūristam, kas aprīkots ar visa veida saziņas līdzekļiem ar ārpasauli, svilpiens var būt īsta pestīšana. Un šodien mēs pastāstīsim kā iemācīties skaļi svilpt, lai šī nepieciešamā prasme vienmēr būtu ar tevi. Varbūt, kādu dienu tā izglābs tavu dzīvību.
Raksta turpinājums
Kā iemācīties svilpt
Ko dara cilvēks apmaldījies, teiksim, mežā? Droši vien viņš sauks savus ceļabiedrus. Taču kliedziens atņem daudz enerģijas. Turklāt, lai kā cilvēks necenstos, viņa kliedziens ātri izkliedējas un dzirdams tikai tuvumā.
Svilpienam tiek patērēts mazāk enerģijas, bet pati skaņa pārvar daudzkārt lielāku attālumu, praktiski pilnībā saglabājot sākotnējo veselumu. Kas svilpienu padara īpašu? Viss slēpjas tā frekvencē.
Ir zināms, ka cilvēks uztver skaņas diapazonā no 16 līdz 20 000 Hz. Šajā gadījumā vienkārša runāšana ir robežās no 100 līdz 250 Hz. Neatkarīgi no tā, cik centīgi cilvēks kliedz, skaņas viļņi izklīst jau pirmajos desmit metros. Bet svilpiena skaņas viļņu frekvenču diapazons svārstās no 1 000 līdz 4 000 Hz, kas ļauj būt dzirdamam 6-7 kilometru attālumā.
Bet iemācīties svilpt nemaz nav tik grūti. Taču šāda noderīga prasme vienmēr ir noderīga, ne tikai ārkārtas situācijās. Jā, un, lai apgūtu šo prasmi, būs vajadzīgs tikai spogulis, kā arī ar ziepēm rūpīgi nomazgātas rokas. Un var sākt mācīties.
Kā iemācīties svilpt ar pirkstu palīdzību
1. Lielo un rādītājpirkstu savieno gredzenā. Un nav svarīgi, kādu roku izmanto.
2. Nostiep lūpas tā, lai zobi nebūtu redzami.
3. Mēli atvirzi dziļāk mutē un tā galiņu pacel līdz aukslejām.
4. Gredzenā sakļautos pirkstus ievadi dziļāk mutē, lai tie pieskartos pie mēles.
5. Dziļi ieelpo un sakļauj lūpas uz pirkstiem, neatklājot zobus – starpai starp pirkstiem jāpaliek par vienīgo atveri mutē.
6. Stipri, (bet ne sāpīgi) izpūt gaisu ar muti caur pirkstiem. Pareizi izpildot, sanāks augstas frekvences svilpiens.
Protams, maz kuram izdodas svilpt ar pirmo mēģinājumu, ja pirms tam viņš tādu paņēmienu nav praktizējis. Toties prakse attīstīs prasmi un dzīvībai vērtīgākā iemaņa paliks ar tevi uz visiem laikiem.
Vai prasmi svilpt un laicīgi ieslēgt šo iedzimto signalizāciju skolniekiem nevarētu mācīt, teiksim, drošības pamatu stundās?
Bet tu proti svilpt? Pastāsti, cik bieži šī prasme tev ir palīdzējusi.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts