Kā iemācīties plānot lietas

Advertisement
Advertisement

Scrum ir projektu vadības sistēma. Šo metodi izgudroja amerikāņu programmētājs Džefs Sazerlends, jo viņam bija apnicis cīnīties ar klasiskās pieejas trūkumiem. Tā radās visvienkāršākais un pieejamākais uzdevumu plānošanas veids. Un, liekās, kur programmētāji un kur mājsaimniecības problēmas, bet sistēma Scrum izcili izpaudās šajā jomā.


Sistēmu var izmantot, lai organizētu savu darbu vai remontu, tīrīšanu un pat bērna izglītību. Tieši par to mēs šodien parunāsim. Pastāstīsim par Scrum metodi un tās izmantošanu ikdienas lietās.

Raksta turpinājums
Lietu plānošana

Viss, kas jums ir nepieciešams, lai izveidotu šādu dēli, ir kartons vai brīva siena, kuru jums nepieciešams sadalīt kolonnās, un uzlīmes ar uzrakstiem. Varat izveidot dažādu kolonnu skaitu, atkarībā no tā, kam domāts saraksts, bet vairāk par to vēlāk. Trīs kolonnu būtība: “Tas ir jādara”, “Darbs”, “Gatavs”. Uzlīmes ir jūsu uzdevumi, kas nepārrakstās, bet vienkārši pārvietojas no vienas slejas uz otru.

Plāksne visbiežāk tiek novietota pamanāmā vietā, tāpēc uzdevumi vienmēr ir redzami. Šāda interaktīva tabula ļaus jums redzēt, kas jau ir paveikts un kas ir jādara. Būtība ir sadalīt uzdevumus mazos posmos, tad jūs redzēsiet, kā lietas iet uz priekšu.

Pateicoties šai metodei, jūs varat efektīvāk sadalīt laiku ikdienas uzdevumiem vai plānot nedēļas nogali. Ar šādas tabulas palīdzību jūs pat varat iemācīties valodu, sadalot procesu mazos uzdevumos. Tiklīdz jūsu uzlīmes atrodas slejā “Gatavs”, jūs pats būsiet pārsteigts, cik ātri jūs visu izdarījāt. Scrum glābj jebkurā situācijā.
Man ir draugs, kurš, izmantojot šo vienkāršo paņēmienu, ir veicis remontu ļoti ātri un efektīvi. Viņam izdevās likt strādniekiem strādāt saskaņā ar Scrum komandas principu. Katru rītu viņš tikās ar celtniekiem, apsprieda, kas izdarīts un kas nav. Viņš jautāja, kas viņiem traucēja veikt savus uzdevumus. Katra darbu viņi atzīmēja uz dēļa.

Tas var izskatīties muļķīgi, bet tā remonts neievilkās uz sešiem mēnešiem. Viss tika pabeigts mēnesī, ģimene atgriezās renovētā mājā, un visi bija laimīgi. Tas ir labākais piemērs tam, ka šī metode darbojas ikdienā.
Bet atgriezīsimies pie tā, kā organizēt bērna dienu ar tāfeles palīdzību. Ja jūs gatavojaties izmantot šo metodi, jums ir nepieciešams saprast vienu svarīgu lietu: bērns ir jāieinteresē un viņam jāstrādā pie tāfeles kopā ar jums. Bērni ir dažādi un katram nepieciešama sava pieeja. Uzlieciet to kā spēli, tādā veidā bērni uztver jebkuru lietu labāk.

Tagad par organizāciju. Tā kā šī tāfele ir bērnam vai visiem ģimenes locekļiem, tad tai jābūt redzamā vietā. Lieliska izvēle - ledusskapja durvis. Gribi vai ne, bet redzēsi to vismaz pāris reizes dienā. Tas kalpos kā lielisks atgādinājums.

Dēlis sastāv no kolonām, un uzlīmes pārvietojas uz “Gatavs” kolonu. Jūs varat atstāt klasisko shēmu ar trim kolonnām vai nedaudz sarežģīt dizainu, vienlaikus vienkāršojot procesu. Tālāk ir norādīts, kā šajā gadījumā tiks izveidotas kolonnas:
1. “Neaizmirst”

Visi uzdevumi ar nenoteiktu laika periodu ietilpst šajā kategorijā. Tās ir visas lietas, kas jādara, bet ne tieši tagad, bet kad varēs. Parasti šīs ir idejas, par kurām nevajadzētu aizmirst.

Piemēram, jūs redzējāt plakātu, ka pilsētā ieradīsies jauns atrakciju parks, un jūs domājāt, ka jums vajag aiziet tur nedēļas nogalē, bet tad aizmirsās. Tāpēc dēlis palīdzēs jums atcerēties, ko jūs plānojāt.

2. “Tas ir nepieciešams”

Šajā slejā nav idejas, bet gan konkrēti uzdevumi. Šī ir obligāta nedēļas programma. Uzdevumi pārvietojas šeit no “Neaizmirst” sadaļas. Šī daļa būtu jāplāno svētdienas vakarā, bet pārējie – pēc uzdevumu rašanās laika. Piemēram, skolā tiek lūgts izveidot projektu, un jūs nekavējoties pievienojiet to sarakstam.
3. “Jādara”

Šajā slejā ir ietverti dienas uzdevumi. Daļa no uzdevumiem atnāk no iepriekšējās slejas, un bet daļa uzreiz tiek ielikta. Vislabāk ir ierakstīt uzdevumus šajā slejā vakarā un plānot lietas nākamajai dienai.

4. “Pārbaude”

Šī ir starpposma kolonna, kurā iekļauti uzdevumi no kolonnas “Jādara”. Šī sleja ir paredzēta bērnam, šeit viņš pārvieto uzlīmes ar uzdevumiem, kurus viņš, pēc viņa domām, izdarīja. Tad tos pārbauda vecāki un, ja tie ir īstenoti, iekļaujas slejā “Gatavs”. Ja pēc vecāku domām, uzdevums nav izpildīts, tad uzlīme atgriežas slejā “Jādara”.
5. «Gatavs»

Šeit vieta ir tikai padarītajiem uzdevumiem. Uzlīmes jāatstāj šeit līdz dienas beigām, lai redzētu rezultātu.

Principā tas ir viss, bet ir dažas svarīgas nianses. Pirmkārt un galvenokārt, dēlis nedzīvo pats no sevis. Mums ir jāievēro tas, pastāvīgi jāapspriež uzdevumi un jāpasaka, kāpēc viens uzdevums bija sarežģīts, kāpēc kaut kas netika izpildīts. Pat ar šausmīgu aizņemtību, vakarā var atrast 10-15 minūtes, lai visu pārrunātu.

Vispirms pārrunājiet kolonnu “Pārbaude”. Vai visi uzdevumi ir pabeigti? Noteikti slavējiet bērnu par veiktajiem uzdevumiem un noskaidrojiet, kāpēc atlikums slejā “Jādara” nav pabeigts. Pēc tam no kolonas “Tas ir nepieciešams” pārvietojiet dažus uzdevumus slejā “Jādara”, lai plānotu rītdienu.
Tas pats pārskats jāveic nedēļas beigās. Analizējiet pabeigtos uzdevumus, slavējiet visus, atbrīvojiet dēli no nevajadzīgajām uzlīmes un piepildiet ar jaunām. Regularitāte ir svarīga, lai panāktu maksimālu efektivitāti. Bet nespiediet bērnu, lai dēlis nekļūst par strīdus priekšmetu un nerada negatīvu reakciju.

Nepārvērtiet dēli par represiju instrumentu. Ļaujiet bērnam pašam saplānot dažas lietas, noteikti pievienojiet kaut ko patīkamu, piemēram, datorspēles vai multfilmu skatīšanos. Tam vajadzētu būt, bet tikai pēc pārējo lietu veikšanas. Tas iemācīs bērnam, ka, jo ātrāk viņš kaut ko svarīgu izdara, jo ātrāk viņš var atpūsties un izklaidēties.

Tas palīdz organizēt bērnu, padara viņu atbildīgu un izdarīgu. Un labi būtu, ja uz tāfeles būtu uzdevumi arī vecākiem, lai no kāda varētu ņemt piemēru. Izveidojot tik vienkāršu sistēmu, jūs ātri ievērosiet, kā mainās jūsu un bērna dzīve.
Bērnu audzināšanas process nekad nav bijis vienkāršs, bet varbūt šī sistēma jums palīdzēs. Ar to ikdienas uzdevumi kļūs vieglāki, bet sliņķis pārvērtīsies par bērnu, kas var plānot savu darbu un tikt galā ar dažādiem uzdevumiem. Protams, šī sistēma nav piemērota visiem, jo bērni ir ļoti atšķirīgi, bet mēs ceram, ka tieši jums viņa noderēs!

Ko jūs domājat par šo sistēmu? Kā jums patika šī ideja?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024