Kā beidzas laulības ar lielu vecuma atšķirību un kam nevajadzētu stāties šādā savienībā

Advertisement
Foto: adme.ru
Advertisement

Lielu vecuma atšķirību starp mīļotajiem, kā likums, sabiedrība uztver negatīvi. Cilvēki uzskata, ka šāda savienība ir īslaicīga un bieži balstās uz finansiālu labumu. Saskaņā ar statistiku, starp oficiāli reģistrētām laulībām šādu savienību ir aptuveni 8%. Parasti tās ir ģimenes, kurās sievas ir jaunākas par vīriem 10 vai vairāk gadus. Bet ģimenēs, kur sieviete ir vecāka par vīrieti, tikai 1%.


Mēs pārbaudījām sabiedrisko domu un ekspertu viedokļus un secinājām, ka tie atšķiras.

Raksta turpinājums
Foto: adme.ru
Ja sieviete vecāka par vīrieti

Džeisons Momoa ir 40 gadus vecs. Viņa sievai ir 52 gadi. Kopā gandrīz 15 gadus, 2 bērni.

Tiek uzskatīts, ka šāda savienība būs stipra, ja tiks izpildīti šādi nosacījumi:

• Abi partneri ir apmierināti, ka vadošā loma attiecībās pieder sievietei, jo viņai ir lielāka dzīves pieredze.
• Gan vīram, gan sievai ir vairāk nekā 40 gadu. Pēc šī vecuma robežas tiek pieņemts, ka 5–10 gadu starpība kļūst nenozīmīga.

Šāda laulība parasti ir veiksmīga, jo abiem partneriem parasti ir aptuveni vienādas fizioloģiskās īpašības: sievietes dzīvo ilgāk nekā vīrieši un ir veselīgākas. Tātad vīrietis, izvēloties dāmu, kas vecāka par viņu 5-10 gadus, faktiski izvēlas tikai partneri, kurš viņam līdzinās pēc fiziskajiem parametriem.

Tikpat svarīgs aspekts attiecībās ir romantiskais. Tiek uzskatīts, ka sievietes sasniedz fiziskās pievilcības maksimumu līdz 30 gadu vecumam, bet vīriešiem “hormonu sprādziens” sākas 18 gadu vecumā. Tāpēc jaunam vīrietim var būt interesantāk ar vecāku sievieti, jo viņu jutekliskās vēlmes, visticamāk, sakritīs.

Tomēr šajā medus mucā ir mazliet darvas. Zinātnieki Vācijā apsekoja laulības ar lielām vecuma atšķirībām un atklāja, ka šādās savienībās sievietes dzīvo mazāk nekā tad, ja viņas būtu precējušās ar vienaudžiem. Turklāt tas nav atkarīgs no tā, kurš pārī ir vecākais.
Ja vīrietis vecāks par sievieti

Vecuma atšķirība ir 23 gadi. Precējušies 2009. gadā, ir 2 meitas.

Šādas laulības ir daudz izplatītākas un īpaši izplatītas turīgu cilvēku vidū. Jaunā partnere piesaista pieaugušu vīrieti ar svaigumu un naivumu, bet nobriedis vīrietis jaunai meitenei ir atbalsts, aizsardzība un parasti nodrošina viņas dzīves materiālo pusi.

Vājā puse šeit var būt jaunās partneres vēlme izklaidēties, savukārt vīrs vēlas mieru un stabilitāti. Turklāt, tā kā sievietes statistiski dzīvo ilgāk nekā vīrieši, tad ar ļoti lielu vecuma starpību laulība var nebūt īpaši ilga.

Vīriešiem šādā savienībā ir liels pluss: viņu dzīves ilgums palielinās par 20%, salīdzinot ar tiem, kuru vecuma atšķirība ar dzīvesbiedri ir maza vai nav nemaz. Turklāt šo vīru apmierinātības indekss burtiski sasniedz augstu līmeni. Visticamāk, tas ir saistīts ar partneres fizisko pievilcību un enerģiju.

Zinātnieki šādas laulības izskaidro ne mazāk prozaiski: viņi uzskata, ka šī izvēle ir notikusi evolūcijas dēļ. Sievietei pieauguša vīra esamība nozīmē, ka viņš spēj nodrošināt savus bērnus. Jauna sieva ir spējīga dzemdēt, atšķirībā no sievietes vecumā.
Foto: adme.ru
Neatkarīgi no tā, kurš ir vecāks, tādās laulībās ir vairākas likumsakarības

Augsts apmierinātības līmenis laulībās ar lielu vecuma starpību tiek novērots pašā attiecību sākumā, bet pēc 6-10 gadiem tas sāk strauji samazināties. Neskatoties uz to, šādai savienībai raksturīgs zemāks greizsirdības līmenis un augstāks uzticības līmenis.

Pēc ekspertu domām, galvenā problēma pāriem ar lielu vecuma atšķirību ir viņu uzskati par sabiedrisko domu. Šķiršanās risks strauji palielinās, ja pāris dzīvo vidē, kurā viņi tiek aktīvi nosodīti. Un otrādi.

Neatkarīgi no partneru vecuma, attiecību panākumus nosaka tas, cik līdzīgi ir viņu mērķi, dzīves pozīcijas un vērtības. Realitāte ir tāda, ka partneru vecumam nav lielas ietekmes uz laulību un tas viss ir atkarīgs no tā, kā vīrs un sieva uzvedas, cik ļoti viņi viens otram uzticas un ciktāl tie sakrīt tālejošos plānos.
Foto: adme.ru
Bonuss: ko saka cilvēki, kuri dzīvo laulībā ar lielu vecuma atšķirību

• Šī ir mana otrā laulība. Mēs tikāmies, kad viņai bija 29 gadi, un man bija 49 gadi. Daudzi cilvēki, ieskaitot radiniekus, bija pret mūsu savienību. Pēc 5 gadiem mēs apprecējāmies. Starp citu, neviens no manas ģimenes nebija ieradies kāzās.

• Man ir 28 gadi, bet manam vīram 43. Mēs esam kopā 3 gadus. Mums ir bērniņš. Ja domājat, ka attiecību uzsākšana ar kādu, kas ir daudz vecāks par jums, ir slikta ideja, tad jūs kļūdāties. Vienīgais, kas var aizēnot jūsu savienību, ir cilvēki, kuri jūs nosoda un iejaucas jūsu attiecībās.

• Mēs apprecējāmies pirms 18 gadiem, bet pirms kāzām satikāmies 10 gadus. Iepazināmies, kad es jau divreiz biju šķīrusies un man bija 2 bērni, bet viņš dienēja armijā un meklēja koledžu apmācībai. Mūsu vecuma starpība ir 11 gadi, turklāt es esmu vecāka par savu vīru. Viņš bija ļoti atbildīgs savā vecumā, bet es - tieši pretēji, tāpēc mēs lieliski sapratāmies.
Foto: adme.ru
Jums ir attiecību pieredze ar cilvēku, kurš ir vecāks vai jaunāks par jums? Pastāstiet par problēmām, ar kādām jums nācās saskarties un par tādu attiecību plusiem.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024