Kā audzināt meitu bez tēva

Advertisement
Advertisement

Kad runa ir par dēla audzināšanu mātei vienai, bieži var dzirdēt, ka viņa nevarēs attīstīt veiksmīgu un neatkarīgu vīrieti.


Kad runa ir par meitas audzināšanu, trauksme pazūd. Cik pamatoti? Vai meitene aug pilnīgi un laimīgi bez tēva uzraudzības, norādījumiem un mīlestības?


Piedāvājam padziļinātu ieskatu šajā problēmā nepilnās ģimenēs un izskatīt iespējas, kā atrisināt un vairāk iedziļināties tēva un meitas attiecībās.

Raksta turpinājums
Meita bez tēva

Vēsturiski izrādījies, ka meitenes audzina stingrāk kā zēnus. Nākamās sievietes mācīja pareizi izturēties, klausīt vecākus, cienīt gados vecākos. No bērnības meitenes tika veidotas par neatkarīgām saimniecēm.

Laika gaitā audzināšanas principi ir mainījušies, samazinot kontroli bērna audzināšanā. Viņiem tika dota lielāka brīvība, viņos sāka ieklausīties arvien biežāk. 21. gadsimta atnākšana raksturo jaunu bērnu tiesību paplašināšana un pašu vecāku tiesību sašaurināšanos.
Bet, neskatoties uz visiem amatpersonu paziņojumiem un deklarācijām, vecāki joprojām ir vissvarīgākie bērna dzīvē ne tikai bērnībā, bet arī pusaudža vecumā un bieži arī pieaugušā vecumā. Tātad māte māca sajust un kontrolēt emocijas, un tēvs veicina komfortablu bērna ieiešanu sabiedrībā.

Nav pārsteidzoši, ka tēva jēdziens parādās pat Bībelē, kur Dievs ir visu cilvēku tēvs. Un saskaņā ar Sigmundu Freidu, tēvs ģimenē iemieso visus aizliegumus un tabu, ir atbalsts ne tikai sievai, bet arī meitai.
Tādēļ ģimenē, kurā nav tēva, ģimenes galvenā lomu ir jāpilda mātei, sievietei, kas ir neatkarīga, drosmīga un aizvainota uz vīriešiem. Meitene aug, saprotot, ka viņas tēvs ir nevajadzīgs ģimenes attiecībās, tāpēc viņai būs jāpaļaujas tikai uz sevi.

Ja tēvs ir atstājis ģimeni, meitene pieaugs ar pārliecību, ka vīriešiem nevar uzticēties. Šī psiholoģiskā trauma var atstāt sekas uz mūžu. Pat iemīloties, šādām sievietēm būs grūti uzticēties: viņas centīsies pārbaudīt mīļoto, gaidīs neuzticību un izdomās viņam pārbaudes. Meitenei būs grūti uzticēties, ja viņa pārdzīvoja tuvākā vīrieša - tēva nodevību.
Tā kā meitene uzauga bez tēva aizsardzības un atbalsta, viņa, protams, iemācījās sevi aizsargāt pati. Šīs jaunās dāmas cenšas visu kontrolēt un pat dominēt attiecībās. Ar viņām nav viegli izveidot pilnvērtīgu un laimīgu ģimeni.

Lai meitenes garīgā attīstība būtu veiksmīga pat nepilnīgā ģimenē, mātei būs jāpieliek lielas pūles.

1. Ja nav iespējams veidot attiecības ar meitenes tēvu, tad veidojiet uzticību ar draugu un radinieku ģimenēm, kur starp abiem vecākiem pastāv normālas attiecības. Ļaujiet meitai redzēt, ka ģimeni pārim ir labāk veidot, nekā vienai. Tas viņai sniegs izpratni par to, kādai jābūt laimīgajai ģimenei.
2. Nenoskaņojiet savu meitu pret tēvu. Izslēdziet no leksikona aizvainojošās frāzes par viņas tēva negatīvajiem aspektiem. Ja no agras bērnības meita apsūdz tēvu, kurš pametis savu ģimeni, tas nākotnē radīs psiholoģiskas traumas. Vislabāk ir ļaut viņai pašai saprast, kāda loma viņas dzīvē ir tēvam.

3. Satiekot citu vīrieti, nemēģiniet izdzēst meitenes atmiņas par tēvu. Tas tikai traumēs viņas psihi un liks viņai apšaubīt pat savu māti.
4. Ja situācija iziet no kontroles, tad nevilcinieties lūgt profesionāļu palīdzību. Galvenais ir tas, ka meitai vajadzētu augt veselai ne tikai fiziski, bet arī psiholoģiski justies kā pilnvērtīgai sievietei, kas pelnījusi laimi savā personīgajā dzīvē.

Neatkarīgi no tā, cik daudz pasaule mainās, mēs ticam, ka mamma un tētis vienmēr būs bērnam tie cilvēki, kas viņu vada un atbalsta jebkurā dzīves situācijā. Tieši no pareizas audzināšanas un ticības vecākiem ir atkarīgi katra mazā cilvēka panākumi, kurš sāk savu lielisko dzīves ceļojumu.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 20:11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024