-
- 28782 x
-
https://torno.lv/RROD4oM
Vielmaiņas palēlināšanās pēc 35 gadiem – ārstu pierādīts fakts. Taču tas nenozīmē, ka jānolaiž rokas un uz visiem laikiem jāaizmirst par jaunavīgas figūras skaistajiem izliekumiem. Tikai nedaudziem ir zināms, ka organisma novecošanās sākas ar endokrīno sistēmu, bet precīzāk, ar tās darbības traucējumiem.
Endokrīnās sistēmas darbības traucējumi
Rodas jautājums: vai var kaut ko izdarīt, lai nodrošinātu produktīvu endokrīno dziedzeru funkcionēšanu un tādā veidā pagarināt jaunību? Atbilde uz šo jautājumu – jā, var. Katrs no mums ir spējīgs uzlabot endokrīnās sistēmas darbību un tam nav vajadzīgi lieli naudas tēriņi vai fiziska piepūle.
Raksta turpinājums
Viss, ko vajag darīt – pareizi ēst un vairāk kustēties, jo galvenais kaloriju patērētājs organismā – muskuļaudi. Nodarbojies ar patīkamu un noderīgu jogu, rīko ilgstošas pastaigas, aizmirsti par liftu savās mājās un pārvari kāpnes, ejot kājām.
Galvenais faktors, kas ietekmē endokrīno dziedzeru funkciju – ir uzturs. Ir jāpapildina savs uzturs ar derīgiem produktiem, lai labvēlīgi ietekmētu iekšējās sekrēcijas dziedzerus.
Atceries, ja endokrīnā sistēma strādās kā pulkstenis, tev neradīsies problēmas ar lieko svaru. Šodien mēs padalīsimies ar tevi ar pareiza uztura noslēpumiem, kuri palīdzēs atjaunot iekšējās sekrēcijas dziedzeru darbību.
1. Vairogdziedzeris
Spēcīgi ietekmē visu organismu. Vairogdziedzera darbības traucējumu gadījumā cilvēks izjūt ātru nogurumu un apātiju. Tā rezultātā pazūd seksuālā tieksme pret pretējo dzimumu.
Vairogdziedzera funkcionālā nepietiekamība var arī izsaukt novecošanās simptomus salīdzinoši īsā laika sprīdī.
Lai izvairītos no tādām sekām, vajag papildināt organismā joda krājumus. Vairogdziedzera normālai funkcionēšanai nepieciešami arī B, C grupas vitamīni un tirozīns – īpaša aminoskābe, kura piedalās olbaltumu veidošanā.
Galvenais joda avots ir jūras veltes, kā arī tomāti, redīsi un bietes. B grupas vitamīnu krājumus papildināt palīdzēs auzas, sparģeļi, pupiņas, kartupeļi un alus raugs.
2. Dzimumdziedzeri
Sievietēm – tās ir olnīcas, bet vīriešiem – sēklinieki. Nepieciešamo vitamīnu trūkums negatīvi ietekmē dzimumdziedzeru funkcionēšanu. Nepatīkams jaunums badošanās faniem: stingras diētas un ēdiena ierobežošana visbiežāk noved pie dzimumtieksmes izzušanas.
Produktīvai dzimumdziedzeru darbībai nepieciešami vitamīni A, C, E, kā arī B grupas vitamīni. Labākais A vitamīna avots ir: zivju eļļa, kartupeļi, aknas, kāposti, tomāti.
Papildināt C vitamīna krājumus palīdzēs upenes, citroni, apelsīni un kāposti. Vitamīnu E var uzņemt, uzturā lietojot diedzētus kviešus, latuka salātus un olu dzeltenumu.
3. Virsnieres
Tās bieži sauc arī par pretošanās vai izdzīvošanas dziedzeriem, jo sekrēts, kuru tās izdala, organismam nodrošina dzīves spēku un enerģijas pieplūdumu.
Virsnieru garozas hormoni veicina aktīvu vielmaiņu, labvēlīgi ietekmē dzimumfunkciju un muskuļu darba spējas. Šo dziedzeru normālai darbībai nepieciešami produkti ar augstu vitamīnu A, C, un E saturu.
4. Vairogdziedzera epitēlijķermenīši
Vairogdziedzera epitēlijķermenīšu funkcijas traucējumiem ir tādi simptomi kā nekontrolējama aizkaitinātība un paaugstināta uzbudinātība. Lai izvairītos no problēmām ar nervu sistēmu, jāpapildina D vitamīna krājumi.
Olas dzeltenums un zivju eļļa – labākās piedevas ikdienas uzturam tiem, kuri cieš no vairogdziedzera epitēlijķermenīšu funkcionāliem traucējumiem.
5. Aizkuņģa dziedzeris
Pilda eksokrīno (ārējo) un endokrīno (iekšējo) funkcijas. Tieši aizkuņģa dziedzeris ir galvenais fermentu avots, kuri šķeļ olbaltumvielas, taukus un ogļhidrātus. Pateicoties insulīna un glukagona izdalīšanai asinsritē, aizkuņģa dziedzeris spējīgs regulēt ogļhidrātu apmaiņu.
Aizkuņģa dziedzera darbības traucējumu rezultātā var rasties tāda slimība kā cukura diabēts. Par lielisku aizkuņģa dziedzera slimību profilaksi kļūs produkti ar augstu B grupas vitamīnu, cistīna un glutamīna skābes saturu.
Vēlam, lai veselība, skaistums un labs garastāvoklis nekad tevi nepamestu!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts