Kā atbrīvoties no mokoša, sausa klepus, visielaistākā… Stiprākais tautas līdzeklis.

Advertisement
Advertisement

“Klepus pavisam nomocījis!” – tādu žēlošanos nereti var dzirdēt aukstā gada laikā. Saaukstēšanās slimības izraisa sarežģījumus ieilguša klepus veidā, kurš nepāriet ļoti ilgi, nomokot visu organismu.

Raksta turpinājums
Pat reklamētās tabletes un sīrupi nepalīdz, kaite nevēlas atkāpties. Un šeit pašā laikā atcerēties par pārbaudītiem tautas līdzekļiem pret sausu klepu.

Kā atbrīvoties no sausa klepus

Klepus – tas ir viens no cilvēka organisma aizsardzības mehānismiem, ar kā palīdzību elpošanas sistēma attīrās no iekļuvušajām tajā daļiņām vai sakrājušām gļotām. Galvenais mērķis ieilguša klepus ārstēšanā – tā pāreja no sausa stāvokļa uz mitru, tas ir, krēpu atdalīšanos.
Mitrs klepus tiek uzskatīts par vairāk produktīvu. Pēc pārejas no sausa uz mitru klepu slimības ārstēšana nerada grūtības. Atbrīvoties no dažādām slimības izpausmēm kļūst iespējams ar medikamentu preparātiem vai tautas līdzekļiem.

Ja klepus nepāriet ilgāk par septiņām dienām un ārstēšana, kuru tu izvēlējies pats, neiedarbojas, obligāti vērsies pie ārsta.

Tautas medicīnas recepte pret ieilgušu klepu

Sastāvdaļas

• 1 daļa burkānu sulas
• 1 daļa melno rutku sulas
• 1 daļa biešu sulas
• 1 daļa dzērveņu sulas
• 1 daļa medus
• 1 daļa degvīna
Lietošana

1. Visus sešus komponentus sajauc vienādās daļās.
2. Jālieto stingri pa ēdamkarotei 3 reizes dienā 30 minūtes pirms ēdienreizes.
3. Ja ir ziņas par akmeņiem vai smiltīm nierēs – labāk sākt dzert pa tējkarotei.

Sastāvdaļu ārstnieciskās īpašības

Līdzekļa ārstnieciskās īpašības pret ieilgušu klepu pamatojas uz tā atsevišķu komponentu daudzkārt pastiprinātu spēku.

Dabisks medus ir pazīstams ar antibakteriālām, pretvīrusu un pretsēnīšu iedarbību, starp visiem pretsaaukstēšanās produktiem tas ieņem goda pilno pirmo vietu. Ne velti mammas un vecmāmiņas vienā balsī bērniem apgalvo: “Ēd medu, tas ir veselīgs!”.
Melnie rutki – spēcīgs dabisks antibiotoķis. Dārzeņa mīkstums satur minerālvielas, vitamīnus, ēteriskās eļļas un antibakteriālu komponentu – lizocīnu.
Svaiga burkānu sula – lielisks dabas līdzeklis pret sausu klepu, kuru bez ierobežojuma var lietot arī bērniem.

Burkānu sula uzlabo apetīti un gremošanas procesu (noderīga čūlas gadījumā), nostiprina zobus, paaugstina imunitāti, labvēlīgi ietekmē ādas stāvokli un redzi.
Biešu sula – lielisks dabas antiseptiķis. Vielas, kuras satur bietes, pozitīvi ietekmē rīkles gļotādu un bronhus, mazinot tās tūsku, kā arī nogalina baktērijas, kas izraisa gļotu sakrāšanos un izvadīšanu.

Biešu sula ir ne mazāk veselīga par burkānu. Tā ir visvērtīgākā asinīm: stimulē erotrocītu veidošanos un paaugstina hemoglobīna līmeni. Bet vēl tas ir lielisks attīrīšanas līdzeklis aknām, nierēm, žultspūslim.
Dzērveņu sula, sajaukta ar medu, ne tikai palīdz atklepoties un pievārēt bronhītu, bet arī paaugstina imunitāti, glābjot tevi no kārtējās saaukstēšanās vai gripas. Dzērvenes satur daudz vitamīnus un flavonoīdus – savienojumus, kam piemīt pretmikrobu iedarbība.

Agrāk mēs jau rakstījām, kā pareizi ārstēt klepu un kāpēc mikstūras un sīrupi bieži vien nedod gaidāmo rezultātu. Lai klepus iet ar līkumu taviem tuviniekiem, sargi savu veselību un padalies ar informāciju ar draugiem!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 20:11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024