Jo gudrāks cilvēks, jo grūtāk viņam atrast laimi! Beidzot mēs uzzinājām, kāpēc!

Advertisement
Advertisement

Zinātne visu izskaidroja. Mīlošs partneris, labs darbs- kāpēc tas bieži nav pietiekami, lai gudrs cilvēks nejustos vientuļš, nelaimīgs un pazaudējies.


Kādreiz Ernests Hemingvejs rakstīja: “Gudru cilvēku laime - visretākā lieta, kuru jebkad esmu redzējis”.


Ir seši galvenie iemesli, kāpēc laime - retums gudru cilvēku dzīvē:

Raksta turpinājums
1.Viņi pastāvīgi visu analīzē.

Cilvēki ar augstu IQ līmeni tendēti pārmērīgi analizēt visu, kas notiek viņu dzīvē. Ar laiku tas viņus nogurdina, īpaši, ja prātojumi noved pie nevēlamiem secinājumiem. Jums ir gadījies dzirdēt izteicienu: nevērība - laime? Tas ir tiesa: jom mazāk jūs saprotat, jo bezbēdīgāk un laimīgāk jūtaties. Tas fakts, ka jūs skaidri saskatāt īsto cilvēku būtību un viņu rīcības motīvus, nemaz laimīgāku nedara. Šī iemesla dēļ jūs jūtaties vīlies it visā šajā pasaulē. Nerunājot jau par jūtām, kas izraisa pārdomas par šīs pasaules mūžīgām esības tēmām – par globālām katastrofām un dzīves dilemmām, kurām nav risinājuma.

2. Viņiem ir ļoti augsti standarti.

Gudri cilvēki skaidri zina, ko grib, un nepiekrīt mazākam ne pie kādiem apstākļiem. Tas nozīmē, ka viņiem daudz grūtāk sajust apmierinātību no saviem sasniegumiem, attiecībām ar partneriem, draugiem un kolēģiem. Vēl jo vairāk, bieži vien cilvēkiem ar izcilu prātu ir diezgan ideālistiski uzskati par pasauli. Tāpēc, sastopoties ar skarbo realitāti, kur izdzīvo veiklākie un viltīgākie, viņi jūtas dziļi vīlušies.
3.Viņi ir pārāk prasīgi pret sevi.

Vēl viens iemesls, kura dēļ gudri cilvēki nevar būt laimīgi – viņi ir pārāk prasīgi pret sevi. Un runa nav tikai par panākumiem un neveiksmēm. Ļoti gudri un dziļi cilvēki pastāvīgi analizē savu uzvedību un vienmēr atrod, kurā brīdī sev pārmest. Dažreiz jūs jau guļat gultā un miegat ciet, un pēkšņi atceraties situāciju (kas noteikti bija notikusi vēl pagājušā vasarā, nu, iespējams- mēnesi atpakaļ), kad nerīkojāties kā gribējāt vai kā bija jārīkojas. Un viss- miegs kā ar roku atņemts! Tas viss izraisa vainas sajūtu, neapmierinātību ar sevi un citas negatīvas emocijas, ar kurām, par laimi, nav pa ceļam.

4. Gudriem cilvēkiem maz realitātes.

Cilvēki ar augstu IQ nekad nepārstāj meklēt kaut ko lielāku – jauni horizonti, jēgu, mērķi. Tie, kas domā vēl dziļāk- neapstājas pie sasniegtā. Viņu nemierīgais prāts neļauj viņiem atslābt un baudīt “labas lietas dzīvē”. Triviālā realitāte viņiem pārāk garlaicīga. Viņi vēlas kaut ko fantastisku, ideālu, neparastu... Un, protams, neatrod to reālajā pasaulē. Vai jums ir nācies justies, ka jūs te esat nokļuvis nejauši,ka patiesībā – Jūs no cita gadu simta vai arī, no citas planētas? Dziļi, gudri cilvēki bieži jūtas šādi. Kā var būt laimīgs, kad jūtaties svešs šajā pasaulē?
5. Viņiem nepietiek īsta kontakta un sapratnes no apkārtējo puses.

Patiesību sakot, visi mēs cenšamies sasniegt vienu- lai mūs saprastu. Cik patīkami atrasties kopā ar cilvēku, kas domā tāpat un tērzēt par visu uz pasaules, zinot, ka viņš tevi saprot un skatās uz pasauli tāpat! Diemžēl, gudri cilvēki ļoti reti var palielīties ar šādiem līdzīgi domājošiem cilvēkiem! Daudzi no viņiem jūtas vientuļi un nesaprasti, jo neviens uz pasaules nevar saskatīt viņu prāta dziļumu, Zinātniski pierādīts, ka cilvēkiem ar augstu IQ socializācija tikai traucē kļūt laimīgiem- atšķirībā no cilvēkiem ar vidēju intelektu, kuriem tā vienkārši ir nepieciešama. Tas nenozīmē, ka gudriem nav nepieciešamības kontaktēties ar cilvēkiem. Viņi vēlas runāt par aizraujošām un nozīmīgām lietām, bet nevis, par atlaidēm veikalos, laika apstākļiem un plāniem uz brīvdienām. Nav vajadzības atgādināt, ka mūsdienās aizvien sarežģītāk atrast cilvēku, ar kuru var saturīgi kontaktēties. Par to ir “jāpasakās”mūsu patērētāju sabiedrībai, kas ir tendēta, lai saņemtu materiālus labumus. Skumji, vai ne...

6. Daudzi gudri cilvēki cieš no psiholoģiskām problēmām.

Uzrakstīts ne viens vien zinātniskais darbs psihiatrijā, kur autori saista psihiskus traucējumus (piemēram, sociofobiju vai bipolāro traucējumu) ar augstu IQ rādītāju.

Vai var apgalvot, ka tas - sava veida “blakus efekts” dziļam prātam? Kas to lai zina. Zinātne vēl nevar tik dziļi iekļūt cilvēka prāta noslēpumos. Tajā pašā laikā, gudriem cilvēkiem, kas necieš no psihiskiem traucējumiem, ir nosliece uz eksistenciālo depresiju, kas , visbiežāk, ir pārmērīgu pārdomu rezultāts. Ja jūs bieži visu pārdomājat un analizējat, tad, kādā no momentiem sākat prātot par dzīvi, nāvi un dzīves jēgu. Jūs sākat pārdomāt visu savu dzīvi, un skumjas, bez jeb kāda iemesla, ir garantētas... Jums ir pazīstamas šīs pazīmes?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024